Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 55

Temat: VW Touran 2.0 TDI ;) 2006 - Kraków - Sprawa w prokuraturze

  1. #31
    koscielskipl
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy, żaden niemiec.
    W prokuraturze jest sprawa o przywłaszczenie mienia. Pan Y, od którego kupiłem auto, rzekomo przywłaszczył*sobie własność Pana X. Obaj panowie zajmują*się obrotem nieruchomościami z tego co zdążyłem się*dowiedzieć z neta. Pan Y musiał mieć jakiś dowód zakupu, żeby mógł zarejestrować auto prawda? Podrobiony czy nie. Jego dane widniały na starym dowodzie i są w karcie pojazdu.
    Na razie byłem na zeznaniach jako świadek. Sprawa dość dziwna z powodu tego, że został założona dopiero teraz czyli jakiś rok od kiedy Pan Y był właścicielem auta.
    Poczyniłem już pewne kroki prawne i jeśli sytuacja w jakikolwiek sposób odbije się*na mnie, Pan Y zostanie pociągnięty do odpowiedzialności przed sądem bo na umowie kupna-sprzedaży jest wyraźnie napisane, że auto w momencie sprzedaży nie jest w żaden sposób obciążone prawnie.

    A tak poza tym to auto spisuje się*bardo dobrze

  2. #32
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie daj sobie odebrać auta bo Y z X podzielą się kasą i jakiś kolejny numer wymyślą
    Oby się nie okazało ,że auto wróci do X bo cofną rejestr i Y i Tobie .
    Panowie pewnie wiedzą jak wyglądają i ciągną się sprawy w Sądach

    Dostałeś ( w prokuraturze ) zakaz sprzedaży auta do wyjaśnienia sprawy ??

    Bo jak nie to zacznij myśleć o odzyskaniu swojej kasy
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #33
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ta... a potem ktoś jego będzie ciągał po sądach. Gorzej, jak auto odzyska X... a Y będzie "goły i wesoły" i nigdy z niego kasy nie ściągniesz
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  4. #34
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jeśli nic nie podpisywał ,że auta nie sprzeda do wyjaśnienia sprawy to ..... aaa tam w sumie jego kasa jego problem .
    Jak dla mnie to może tam jeszcze w to auto doinwestować ważne , że dobrze jeździ ...więc dbaj o nie i od czasu do czasu rzuć na tacę w kościele aby sprawa wyjaśniła się bez strat dla Ciebie.
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #35
    koscielskipl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post

    Dostałeś ( w prokuraturze ) zakaz sprzedaży auta do wyjaśnienia sprawy ??

    Bo jak nie to zacznij myśleć o odzyskaniu swojej kasy
    Nie, bo na razie to ja jestem świadek i tyle. Od razu pomyślałem o sprzedaży auta, ale:
    A) nie chce nikomu robić krzywdy sprzedażą czegoś*co teoretycznie nie jest jeszcze w żaden sposób zasądzone jako nie moje itd. ale coś*wisi w powietrzu
    B) to auto na prawdę jest jak oczko w głowie w tym momencie i łatwo nie oddam czegoś czego szukałem dobrych kilka miesięcy
    C) nie używając wulgaryzmów w dupę to się*mogą panowie X i Y zadowalać - ja auta nie oddaję

    Jestem dobrej myśli.

  6. #36
    Starszy użytkownik Avatar Muniek1310
    Zarejestrowany
    lut 2014
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    819
    Podziękowano Thanks Given 
    733
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Ładny roz******l. Informuj na bieżąco bo czuję, że to może potrwać.

  7. #37
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Spoko ....zapytałem / podpowiedziałem ...bo znajomy ( w podobnym scenariuszu) na początku też był wzywany jako świadek - prokurator coś tam próbował mu najpierw sugerować ,że "może zna sprzedawcę" a czy "nie wydawało mu się podejrzane ,że kupuje trochę taniej" ( cena odbiegała trochę od średnich na umowie ale nie drastycznie) w jakich okolicznościach nabył auto - komu płacił - got. przelewem itd.itp .
    W końcu jak nie mógł mu zarzucić świadomego działania ( oskarżyć) to właśnie zabezpieczył w ten sposób auto dając mu do zrozumienia ,że wielką łaskę mu czyni ,że nie kieruje auta na parking policyjny a pozostawia u niego niejako w areszcie domowym.

    Znajomy uczciwie auto pielęgnował i się nim opiekował mając nadzieję iż sprawa się wyjaśni ( bo gdyby było coś mocno poważnie to pewnie by od razu zabrali) ........ no i przyszedł czas ,że zabrali
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #38
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał koscielskipl Zobacz post
    C) nie używając wulgaryzmów w dupę to się*mogą panowie X i Y zadowalać - ja auta nie oddaję
    i tu się zdziwisz,bo za chwilę możesz dostaniesz z policji zakaz sprzedaży pojazdu do wyjaśnienia sprawy w dobrym przypadku bo mogą Ci auto zabrać i ładnych dobrych kilka miesięcy se postoi na parkingu policyjnym do wyjaśnienia sprawy, i nie jesteś pierwszy inie ostatni, takie mamy prawo i znam takie przypadki

  9. #39
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nic Ci nie zabiorą - przerabiałem ost identyczny nr z motocyklem z Płocka.

  10. #40
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    dobra idę siku ......
    ciekawe czemu nic przez rok nie wywaliło tylko dopiero w kilka tygodni od momentu jak Ty to kupiłeś ? ...może miało tak być
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #41
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Andrzej u mnie było identycznie, po roku kartka w drzwiach z zaproszeniem na policję

  12. #42
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Paweł ....jednym zabierają innym nie
    O podobnych przypadkach po prawie 35 lat doświadczeń mógłbym ciekawą książkę wydać ....kradzione, podkładki, bliźniaki, zastawy Bankowe, zastrzeżenia komornicze, ustawione "kradzieże" , fałszywe f-ry / umowy K-S , podrobione podpisy, czy chociażby brak zgody współmałżonka na sprzedaż .......to tylko tak z rękawa pierwsze lepsze a jest tego naprawdę więcej ....jak i pomysłów cwancykatorów

    Przykłady ? ;
    jutro na giełdach kilku "Januszów" kupi takie auto ....bo kupowali i kupować będą
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #43
    koscielskipl
    Gość

    Domyślnie

    Jasne, że sprawa może się*rozwinąć w każdym kierunku i biorę wszystko pod uwagę. Policjant przy spisywaniu zeznań póki co nic mi nie sugerował
    Pewnie. Sąd powie, Pani auto tanie było, co z tego, że zarejestrowane, to nie nasza wina, że prawo dziurawe i każdy nawet na lewą umowę może rejestrować co mu się*podoba
    Wychodzę z założenia, że jakiś*czynnik ludzki zadziała i pozostanę jedynie świadkiem, który dalej ma swoje auto, a nie zostanę*posądzony o paserstwo.
    Póki co prokurator. Później pewnie sąd. Procedury są jakie są więc pewnie dłużej to potrwa. W planie mam wizytę na komisariacie w Krakowie gdzie jako osoba (póki co) postronna planuję dowiedzieć się o co dokładnie w tym temacie chodzi.

    Jestem w stanie uzyskać z archiwum aukcji numer telefonu do sprzedającego?

  14. #44
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Naprawdę życzę Ci jak najlepiej ....ale na "czynniki ludzkie " to co najwyżej na Policji możesz liczyć bo w Prokuraturze czy Sądzie to już inna bajka - tam są/siedzą chyba Marsjanie

    No co TY ?? ...nie masz tel do sprzedawcy??? ...a adres chociaż gdzie kupowałeś pokrywa się z tym co był w poprzednim dow.rejestr.??
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  15. #45
    koscielskipl
    Gość

    Domyślnie

    Dokumenty sprawdzałem. Adres w d/o, dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu ten sam. Tak gościa znalazłem na necie jak byłem zeznawać. Tu się wszystko zgadza. Zmieniałem telefon i numeru nie mam.

    Nie wiem czy tak można, ale jeśli admini mogą to niech podepną*ten przypadek na forum jako naukę*dla innych gdzieś wyżej w forum. Mówi się, żeby trzy razy sprawdzać. Nie! Sprawdzajcie po osiem razy jak się*da. Nie czuję się oszukany póki co, ale warto, żeby "Janusze" sprawdzali co się*da przy zakupie i mieli na uwadze każdy, nawet najdrobniejszy szczegół

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •