Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Temat: Kombi Renault GS, CMAX, ZAFIRA B, Octavia II, avensis II, C Verso. rocznik 2006 za 25000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    marqs
    Gość

    Domyślnie Kombi Renault GS, CMAX, ZAFIRA B, Octavia II, avensis II, C Verso. rocznik 2006 za 25000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 20-25k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    Renault GS, CMAX, ZAFIRA B, Octavia II, avensis II, C Verso.
    Budżet na zakup auta:
    25000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1800, 2000cc
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    kombi, van, MPV
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    4 ludki, 2 wózki
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    zalezy mi na mniejszym przebiegu, moze byc starszy. Najwyzszy pakiet bezpieczenstwa - kontrola trakcji, duzo poduch. Koniecznie klimatronik. Zakochalem sie w grand scenic i jego wyposażeniu, ale boje sie męczących awarii. czy słusznie?

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Z obiegowych opinii to jednak te Sceniki bardziej niż średnia awaryjne, ale pewnie wszystko zależy od egzemplarza. Te dwa wózki mocno ograniczają opcje, może Vectra C w kombi?
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 15-11-13 o 14:35
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    grzegorzd92
    Gość

    Domyślnie

    Z tych samochodów co napisałeś to rozejrzałbym się za Zafirą B. Silnik 1.8 jest dość dobry i dużo nie pali. W mieście się w 10l mieści.

  4. #4
    marqs
    Gość

    Domyślnie

    na razie jeden wózek to gondola, drugi już spacerowka. za jakieś kilka miesięcy to już będą dwie spacerówki (tylko). problem polega na tym, że obecnie mam kombi mazda 6 i często gęsto nie mieszcze się w bagażniku. tak było przy jednym dziecku. Teraz zakładam że będzie jeszcze większy problem. niestety tak zawsze się pakujemy na bogato ;-)

    powód dla którego chce zmienić m6 na inny to zupełnie inny, duży temat.

    potrzebuję luksusu bagażowego. zafira b owszem, tylko w tej cenie to trudno o coś fajnego. Dlatego taj mi do głowy się wbił ten grand sceny.

    vectra - boję się zawieszenia.

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma się co bać zawiasu w Vectrze C - spokojnie.

  6. #6
    marqs
    Gość

    Domyślnie

    a takie mpv nie są wygodniejsze? wyżej się siedzi, więcej widzi. tak dopytuje się Was fachowców bo nie za bardzo się znam. Nie widzę minusów mpv. wy jakieś znacie?

  7. #7
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli M6 za mała, to chyba żadne inne kombi ani mpv typu Zafira, Scenic nie da Ci znacznego komfortu bagażowego. A nie myślałeś o czymś pokroju Espace, Sharan/Galaxy/Alhambra?

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Nie widzę minusów mpv. wy jakieś znacie?
    głośniej przy wyższych prędkościach, gorsze prowadzenie- praw fizyki nie da się oszukać.
    Nie mówię, że to przepaść, ale różnica jest dostrzegalna dla kogoś kto lubi prowadzić

  9. #9
    marqs
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maryush Zobacz post
    Jeśli M6 za mała, to chyba żadne inne kombi ani mpv typu Zafira, Scenic nie da Ci znacznego komfortu bagażowego. A nie myślałeś o czymś pokroju Espace, Sharan/Galaxy/Alhambra?
    Prócz avensis i cMax wszystkie wskazane mają większe bagażniki. Dodatkowo zawsze w razie czego w gs i cmax można wyjąć środkowy fotel i tam coś upchnąć. Takich sytuacji z brakiem miejsca będę musiał ograniczyć.

    Espace i rodzina Galaxy to już wielkie byki i do jazdy na codzień w mieście bardzo uciążliwe.

    Z m6 uciekam głównie przez rdze. Krew mnie zalewa ze taki samochód totalnie niezawodny tak rdzewieje...

  10. #10
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Grand Scenic z silnikiem 2.0 16V 135KM polecam. Brak tam dwumasy, turbiny. Tylko trzeba pamiętać aby przy wymianie rozrządu wymienić koło zmiennych faz rozrządu. Poza tym to nic nie powinno się dziać W razie czego idealny do zagazowania I rdzewieć nie będzie (jeśli bezwypadkowy).

  11. #11
    marqs
    Gość

    Domyślnie

    o takim myslalem. czy w tej cenie mozna dorwac cos konkretnego 2006-2007 z malym przebiegiem i dobrym wyposazeniem? Czy ktos na forum specjalizuje sie w tych samochodach? w ogloszeniach jest cala masa diesli a benzym jak na lekarstwo. Roadkiller - jestes mistrzem lagun czy generalnie renault?

  12. #12
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Teraz jest moda na benzynę więc i w ogłoszeniach ich na lekarstwo niczym 6 lat temu diesli

  13. #13
    marqs
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Teraz jest moda na benzynę więc i w ogłoszeniach ich na lekarstwo niczym 6 lat temu diesli
    Jak kupowałem m6 w 2008 roku to nie widziałem żadnej benzyny. musiałem kupić diesla bo nie było innego wyboru (całe szczęście nie żałuję). do dziś zrobiłem nim 53t km :-) czyli tyle co nic.
    myślę że moda na diesel wciąż trwa. szczególnie w segmencie kombi i van/mpv.

    Nie ma nikt fajnej zafiry b albo gs?

    oglądałem dziś też vectre. w sumie fajna i dużą locha


    mówicie że warto i nie ma strachu z awaryjnoscia?

    tylko benzyna

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Gdybyś miał lekko większy budżet to bym polecił C4 Grand Picasso. Auto daje radę i nie przejmujesz się brakiem miejsca w bagażniku.
    Od biedy możesz poszukać Partnera lub Berlingo w tych rocznikach - używałem przez jakiś czas jako służbowe/prywatne i też fajnie z miejscem. Co prawda komfort mniejszy niż w przypadku C4 GP, a na rynku przeważają zajeżdżone diesle leasingowe....

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqs Zobacz post
    Nie ma nikt fajnej zafiry b albo gs?
    Tradelux sprowadza te auta lub na forum zafiry masz osobe trudniacą sie właśnie zafirami

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •