Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Pewne auto ale golas - czy warto?

  1. #1
    omar
    Gość

    Domyślnie Pewne auto ale golas - czy warto?

    Witam serdecznie i od razu proszę modów o ewentualne przeniesienie tematu, jeśli źle go umieściłem.
    Już kilka razy pytałem się o coś na forum i dostałem rzeczowe odpowiedzi więc i tym razem liczę na Wasze doświadczenie i wiedzę, ale do rzeczy:
    znajoma z pracy mojej mamy ma do sprzedania samochód po swoim zmarłym ojcu.
    Jest to fiat punto II po liftingu z 2003 rejestrowany w 2004r, przebieg podobno oryginalny 33500 stoi na nowych oponach fulda, gratis dostalibysmy zimowki na stalowkach - maja dobry bieznik ale są 10letnie.
    Tyle z zalet, ale mamy spory dylemat czy je kupić, gdyż:
    -auto po naprawie, dziadek miał stłuczkę i wymieniane było w ASO reflektory, maska, jeden błotnik, chłodnica i ten "kawałek metalu między reflektorami." Są na to dokumenty które widziałem,
    -kolor czerwony, który na dachu staje się powoli pomarańczowy - blaknie po prostu, widać to zwłaszcza w sąsiedztwie lakierowanych elementów
    -totalny golas! Ma tylko centralny zamek i 2 poduszki, ale brakuje, absu i wspomagania kierownicy czy nawet obrotomierza.
    Znajoma chce za auto 9500 i moje pytanie co Wy na to? Mnie nie przeraża naprawa (wykonana dość porządnie) ani nawet brak wyposażenia, (mama wcześniej miała podobnie gołe seicento) tylko czy w ogóle warto brać za tę cenę? Czy to się w ogóle uda kiedyś sprzedać?

  2. #2
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem drogo za "powypadkowca", bo co z tego że przebieg mały. Miałby 80tyś i nic to nie zmienia. A sprzedać sprzedasz - za 4 tyś

  3. #3
    Użytkownik Avatar gr1oszek
    Zarejestrowany
    lis 2013
    Postów
    71
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Zależy czego oczekujesz od auta. Zbyt mały przebieg też autu nie służy - tzn. albo było jeżdżone na krótkich trasach, albo więcej stało niż jeździło. Oferta z jednej strony ciekawa, bynajmniej w ogłoszeniach "po dziadku" zawsze najlepiej brzmi. Jeżeli nie masz wymagań co do wyposażenia, to oferta może i być interesująca, ale moim zdaniem na pewno nie za tą cenę. Tak jak pisze maxxpl. później ktoś przyjdzie oglądać i już nie będzie, że "dziadek miał stłuczkę", tylko powypadkowy malowaniec. Z tych zimówek też raczej większego pożytku chyba nie będzie.
    Ale że bez absu i wspomagania w 2003 auta jeszcze były? To ja sobie sprawy nawet nie zdawałem z tego

  4. #4
    AstraDTL
    Gość

    Domyślnie

    Cena za wysoka, co do lakieru to jesli zaczyna blaknąć to trzeba by polerke zrobic całego autka, do wymiany komplety rozrząd , plyny , filtry, jesli zbijesz do 7,5tyś to mozesz brac ale wiecej bym nie dał bo po zakupie masz od razu koszty mimo ze maly przebieg.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Przyjżałbym się też podwoziu lubią w nich rdzewieć.
    W czerwcu kupiłem żonie punto II z 2001 r., wersja 3d za 5000 zł, również krajowy, kupiony od pierwszej właścicielki, całkiem dobrze wyposażony, przebieg 106 tys., bardzo ładnie utrzymany -środek jak nowy. Wydaje mi się, że 9500 zł za tego, to sporo.
    Co do opon to również dwa komplety -2001 r. z jeszcze dobrym bieżnikiem, jak narazie dają radę

  6. #6
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Moim zdaniem, nie warto... w tym przypadku, mały przebieg to największa wada tego auta. Może lepiej rozejrzeć się za Stilo, nawet jakby był 1-2 lata starszy...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  7. #7
    omar
    Gość

    Domyślnie

    Samochód został zaraz po zakupie zakonserwowany od dołu i wygląda tam w miarę dobrze.
    Dziękuję za odpowiedzi, wysnułem taki wniosek że oferta może i dobra ale nie za te pieniądze, więc spróbuję się trochę potargować i zobaczymy co z tego będzie.
    Oczywiście mąż spodkobierczyni twierdzi że rozrządu nie trzeba wymieniać bo przebieg jest mały a poza tym ten silnik ma rozrząd bezkolizyjny, choć niezbyt mnie to przekonuje. W seicento wymienialiśmy po 6 latach a przejechane było tylko 60 tysięcy czyli połowa tego co zaleca producent (6 lat lub 120 tysiecy) chociaż w punto może być inaczej.

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Co do rozrządu to słyszałem w ASO, że wymiana zalecana jest co 60, a nie 120 jakby wyglądało z książki serwisowej. Na jakimś forum wyczytałem, że do któregoś roku, już nie pamiętam którego może 2004, a może 2005 silniki były bezkolizyjne, a później coś tam zmodyfikowano ze względów podobno ekologicznych i już przestały być bezkolizyjne.

  9. #9
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem w cenie 9500zł można wręcz przebierać w punto z roczników 2003/2004... W tej cenie powinieneś znaleźć godny uwagi egzemplarz, do rozbitka po dziadku, jak już ktoś wcześniej powiedział- musiałbyś od razu dołożyć tyle samo co do innego Punto ze sporo większym przebiegiem, jeżeli osoba sprzedająca w/w punto po dziadku nie rozumie że dodawane gratis zimówki są do niczego i auto nie jest żadnym rarytasem to daj sobie spokój. Ewentualnie wróć do rozmowy za 3 miesiące, tej ceny na pewno nikt nie zapłaci...

  10. #10
    AstraDTL
    Gość

    Domyślnie

    i jak kupione te Punto czy stoi w garazu?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •