Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 44

Temat: Opony wielosezonowe (all season) vs. Opony Zimowe

  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Post Opony wielosezonowe (all season) vs. Opony Zimowe

    Jestem na etapie szukania wszelkich informacji na temat opon wielosezonowych, więc postaram się to, przy okazji, zebrać w jeden temat...

    Test (Auto Świat):
    http://www.auto-swiat.pl/1-test-opon...e-kazda-pogode
    PODSUMOWANIE - Vredestein Quatrac 3, Goodyear Vector 4Seasons oraz Hankook Optimo 4S All Season to tak wszechstronne opony, że można je z czystym sumieniem polecić na cały rok.

    Kierowcy, którzy zdecydują się na ich zakup, będą zadowoleni, szczególnie w okresie przejściowym, kiedy śnieg jest równie prawdopodobny jak deszcz czy słoneczna pogoda. Ale uwaga: rozwiązanie to sprawdza się tylko wtedy, gdy mowa o oponach o niedużych lub najwyżej średnich rozmiarach – naszym zdaniem 205/55 R 16 to górna granica.

    Jeśli już kupować opony całoroczne, to tylko te z wyższej półki. Ale nawet one nie są propozycją dla każdego – nie polecamy ich np. do sportowej jazdy, gdyż na skutek ostrego traktowania szybko tracą swoje własności.

    Przed zakupem opon całorocznych nie pytajcie o zdanie sprzedawców ogumienia. Na pewno powiedzą, że to fatalny pomysł i że takie gumy do niczego się nie nadają. No cóż, gdyby ktoś chciał zmniejszyć nasze dochody co najmniej o połowę, też byśmy robili wszystko, żeby zmienił zdanie!
    Test na śniegu:
    http://www.youtube.com/watch?v=JGfvyPtYR0Y


    Test na lodzie:
    http://www.youtube.com/watch?v=GlYEMH10Z4s


    Reklamówka Continentala:
    http://www.youtube.com/watch?v=clSC7APitaQ


    Porównanie opon All-Season:
    http://www.youtube.com/watch?v=Tl5iNU84vKY


    Tutaj widać, że w zimie również dają radę:
    http://www.youtube.com/watch?v=UrfTWSufc4k


    Zimówka vs Wielosezonowa na przednim napędzie:
    http://www.youtube.com/watch?v=nQWDPbPpdOg


    Test Sailun'a - mało wiarygodny - Zimowa vs. AS
    http://www.youtube.com/watch?v=1zIfmMulIwg
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 31-10-13 o 15:57
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  2. #2
    mkmal
    Gość

    Domyślnie

    Ale jedna uwaga do przedstawionych tutaj filmów. Porównanie jest z rynku Amerykańskiego (USA) gdzie podejście do tematu opon "wielosezonowych" jest trochę inne. Są to po prostu zwykłe opony, nie wielosezonowe w naszym rozumieniu. Mogę to potwierdzić z dwóch stron - znam trochę USA bezpośrednio i opony typowo zimowe są tam zdecydowanie ekstrawagancją, snobizmem. Może jeszcze północne stany jakoś znają temat naszych prawdziwych "zimówek", pozostałe nie za bardzo. A z drugiej strony - kupowałem jakiś czas temu opony Nokian H (typowo letnie opony) i jest na nich napis "ALL SEASON NORTH AMERICA ONLY" co tylko potwierdza taką różnicę.


  3. #3
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    a ja powiem tak kupiłem kiedyś urządzenie 3 in 1 (sandwich/gofry i coś tam) użyłem może kilka razy i wywaliłem bo nadawało się tylko do tego.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o opony tzw. All Season, to mają one oznaczenie M+S, więc na pewno takie były testowane... i mówię o oponach dostępnych również w EU - ten sam model.
    np. Dunlop Sport 01 AS lub Pirelli P Zero Nero All Season... dla mnie większym problemem tych filmików, jest to, że testowane są na autach z tylnym napędem, a to spora różnica. Poza tym, filmy są z 2009, więc też dość stara technologia, która w przypadku opon zmienia się co sezon...

    Do głównego tematu dodałem następne porównanie AS'ów...

    @Tytan: Problemem twojego opiekacza była pewnie zbyt mała moc... dopiero jak kupiłem gofrownicę Dezal 1300W, to zobaczyłem różnicę
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W naszych warunkach w jakich mieszkamy te opony się nie nadają do niczego, latem w deszczu strach jechać szybciej jak 80, a na śnieg nic nie będzie lepsze od dobrej zimówki, i jest to sprawdzone i udowodnione wszędzie i każdy o tym wie. (Oczywiście "działkowicze" latający 100km miesięcznie, mogą sobie takie ogumienie stosować. ale nie ktoś kto używa auta na co dzień iitp...) Są też przypadki gdzie ludzie używają opon letnich all year i żyją, lub cały rok latają na zimówkach... każdy jest kowalem swojego losu, No ale w tym roku ponoć zimy nie ma być, bo biedronki wróciły na jesień

  6. #6
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post

    @Tytan: Problemem twojego opiekacza była pewnie zbyt mała moc... dopiero jak kupiłem gofrownicę Dezal 1300W, to zobaczyłem różnicę
    Problem był raczej taki że to się porostu kupy nie trzymało gofry da się i machnąć i na 700w (będą gumowate)czyli tak samo jest z tymi all sezon jechać się da ale nie koniecznie dobrze

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o to co będzie najlepsze, tylko czy wystarczające. Nie każdego stać na najlepsze zimówki i najlepsze letnie, więc nie pytam czy AS będzie tak dobra jak najlepsze letnia czy zimowa, ale czy będzie na tyle dobra, żeby dorównać tym ze średniej klasy... bo już wiem, że ASy potrafią być powyżej środka stawki, w testach lato i zima (patrz testy AŚ).

    To może być interesujące, tym bardziej, że większość filmów z tego tematu, ma na celu pokazanie, że zimowa jest lepsza... dlatego, że lepiej sprzedać 2 komplety opony, niż 1...
    http://www.youtube.com/watch?v=uLoJ8-_uylM
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Opony to ostatnia rzecz na jakiej powinno się oszczędzać. Kupisz wielosezonowe, w zimie wpadniesz w poślizg uszkodzisz samochód i będziesz sobie pluł w twarz że tak zrobiłeś. To oczywiście jeden ze scenariuszy taki bardziej pozytywny. Ja powiem jedno z własnego doświadczenia wiem że nie kupuje sie ani opon wielosezonowych, ani używanych, ani bieżnikowanych. Większość ludzi jeździ na tym ale to właśnie Ty możesz być tym który przez złą oponę nabawi się kłopotów. Ja zawsze kupowałem używki w super stanie bo wiadomo że w niemczech po 4 latach opony idą do utylizacji i polacy skupują wszystko. Jeździłem na takich latami. Aż w tamtym roku w środku lata na mokrej nawierzchni, lekkim łuku samochód stracił przyczepność tył wyprzedził przód (**** quattro), oczywiście samochód na złom i tylko cudem żyję. Szczerze Ci mówię. Nie kombinuj, testy na yt nie świadczą o niczym. Jeździj w zimie na zimówkach w lecie na letnich. Życie jest tylko jedno.

  9. #9
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Ja powtarzam to z uporem maniaka, jak jest zima - to sie wpada w poslizg, NIC tego nie zmieni. Wiara czyni cuda, ale badzmy realistami. Wiadomo - lepsza opona generalnie poprawia bezpieczenstwo jazdy, ale nic nie zastapi rozsadku i umiejetnosci. Wtedy nawet quattro nie pomaga

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Oczywiście jest tak jak mówisz, a jak masz kiepskie ogumienie, to wpadasz wpoślizg przy +30 w lipcu jak miało to miejsce u mnie. Wniosek? Opony to najważniejsza część w samochodzie. To dzięki nim skracasz drogę hamowania, to dzięki nim maleje ryzyko wpadnięcia w poślizg. Oszczędzanie na oponach jest zwyczajnie głupotą.

  11. #11
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Idac na logike - jak nie masz hamulcow to WCALE nie zahamujesz - obojetnie od opony jaka masz.

    Reasumujac OT, dajcie MP zrobic dobra robote - moze komus sie przyda. Taki sceptycyzm niczemu nie sluzy, a gadanie: "najlepiej to kupic nowe co roku (za milion zl) bo tu chodzi o BEZPIECZENSTWO" - to skutek wplywu reklamy wszechobecnego konsumpcjonizmu.

    Zeby nie bylo: jak kogos stac - niech kupuje co chce. Ale nie udawajmy, ze to wszystko zalatwi jak za dotknieciem czarodziejskiej rozczki.

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Ja w maju kupiłem na wyprzedaży na zimę 4 Daytony dw 500, zjeździłem komplet wcześniejszego modelu tej samej opony, było ok więc wziąłem następcę. Nie bardzo mam do wydania blisko 1,5 klocka na Michelin Alpin czy Dunlopy Winter Sport ale jakoś mam wrażenie, że te wielosezonówki będą za słabe na nasze nie do końca odśnieżone drogi.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pamiętajcie też o jednym i najważniejszym, ja nie mówię o średnich AS'ach, tylko o topowych tzw. High Performance... natomiast chciałbym, aby było tak dobre jak średniej klasy zima/lato

    Nie wiem czy kupię ASy... trochę te filmiki mi dają do myślenia, ale plusem tego wszystkiego jest to, że na naszym forum będzie można coś na ten temat znaleźć... bo w PL opony All Season to temat niemal nieistniejący, nawet dla "oponiarzy".
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxxpl Zobacz post
    Idac na logike - jak nie masz hamulcow to WCALE nie zahamujesz - obojetnie od opony jaka masz.

    Reasumujac OT, dajcie MP zrobic dobra robote - moze komus sie przyda. Taki sceptycyzm niczemu nie sluzy, a gadanie: "najlepiej to kupic nowe co roku (za milion zl) bo tu chodzi o BEZPIECZENSTWO" - to skutek wplywu reklamy wszechobecnego konsumpcjonizmu.

    Zeby nie bylo: jak kogos stac - niech kupuje co chce. Ale nie udawajmy, ze to wszystko zalatwi jak za dotknieciem czarodziejskiej rozczki.


    Ale nikt tu nie mówi o kupnie co roku nowego. Raz porządne na 4 lata, później sprzedajesz i kupujesz znowu. Każdy wie że guma ma okres użytkowania i parcieje. Sparciała opona nie spełnia swoich funkcji. Nie popadajmy w skrajność. Ja jestem zdania że lepiej kupić na zime dębice, na lato dębice i napewno będzie lepiej niż wielosezonówki. W pracy jeżdże samochodami na dębicach i nie ma tragedii. Miałem w jednym z poprzendich aut opony wielosezonowe goodyeara, i w zimie łatwo samochód wpadał w lekki poślizg, natomiast w lecie przy dużych temperaturach opony piszczały.

  15. #15
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Mam doświadczenie w użytkowaniu opon wielosezonowych w dwóch autach - Hyundai Coupe 2.0 - opony Vredestein Quatrac 3 oraz Kia Opirus 3.5, opony Goodyear 4 seasons.
    Wnioski są takie : do lekkich aut dobra wielosezonówka to rewelacja - Vredesteiny na mokrym zachowują się bardzo dobrze, na śniegu nie ma problemu z wyjechaniem z zaspy czy hamowaniem, na mokrym - także bardzo dobrze. Mam te opony w aucie od 4 lat i są w bdb. stanie. Nie piszczą, nie marudzą - nie myślę o oponach w trakcie jazdy. Wcześniej miałem Dębicę Furio i po założeniu Vredesteinów okazało się, że auto lepiej hamuje i lepiej się prowadzi.
    Z Opirusem było za to inaczej - IMO opony wielosezonowe nie nadają się do aut ciężkich/dużych. Bardzo szybko się zużyły - po 30 000 km były starte do granicy przydatności zimowej (chyba 4 mm głębokości bieżnika). Jak były nowe - to zachowywały się dobrze, choć nie rewelacyjnie - a są to najdroższe opony wielosezonowe dostępne na rynku. Zdarzyło się nawet raz, że na zmarzniętym wiadukcie nie dało się ruszyć pod górkę, trzebało trochę popchać.. Pozatym na mokrym dało się odczuć różnicę w porównaniu z letnimi gumami, które były wcześniej. Wniosek mój jest taki - do aut miejskich czy kompaktów - na pewno kupię wielosezonówki Vredestein albo podobne (takie mniej zimowe), ale do mocnych/dużych aut - tylko opony sezonowe. Nie wiem w jakim tempie Opirus "pożerałby" opony letnie, ale Goodyeary bardzo szybko się zużyły..
    Gadanie, że "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" nie jest do końca prawdą - w porównaniu z gumami budżetowymi, wielosezonówki premium/średnie spokojnie dają radę. Oczywiście jak porównać Michelin Alpin czy Goodyear Ultragrip zimowe i takie same wielosezonowe (4 seasons), to oczywiste, że opona sezonowa jest lepsza.
    Pytanie tylko, czy mamy luźne pieniądze na dwa komplety gum. Ja kupiłem wielosezonówki dwa razy - raz to był strzał w dziesiątkę, raz wtopa.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •