Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Kombi rocznik 2004 za 20000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

  1. #1
    toml
    Gość

    Domyślnie Kombi rocznik 2004 za 20000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    -
    Budżet na zakup auta:
    20000
    Preferowany rok produkcji:
    2004
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    -
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2+1, ew. 4 osoby + 4 deski snowboardowe
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    najlepiej kraj
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Powielam mój temat z innego zakresu cen (tam pytam o budżet do 25k zł), a nie chcę mieszać - tutaj pytam o przedział 15k - 20k zł.

    Zmieniony opis z tamtego tematu: Potrzebuję czegoś na dojazdy do pracy tj. 120km 3 razy w tygodniu + dalsze trasy (łączny planowany przebieg 30-35k km)/ Planowany okres użytkowania to zapewne 2-3 lata, później zmiana na inne.

    Chciałbym coś w miarę wygodnego (tzn. wersję wyposażenia zawierającą więcej niż klamki i dywaniki) i przyjaznego użytkownikowi. Mile widziany tempomat, PB albo z opcją zagazowania. W miarę bezawaryjny - trochę dołożyć do niego mogę, liczę się z tym, ale nie chcę podwajać ceny auta naprawami

    Rodzaj w zasadzie dowolny - nie koniecznie kombi, ale fajnie jeśli będzie miał jakiś sensowny bagażnik.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    4 desek i tak nigdzie nie zmieścisz, co byś nie kupił. Gaz konieczny? Jeżeli nie, szukałbym Mondeo lub Fokusa II.
    Pod gaz najlepiej chyba Opla lub czegoś z 1.8 VW szukać.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    toml
    Gość

    Domyślnie

    Wierz lub nie, ale do pandy (do środka) mieściłem 3 dechy i 3 osoby ale to na krótką trasę. Deski pójdą na dach - więc pewnie coś z relingami. Co do gazu - konieczny z racji rocznego przebiegu...

    Brałbym diesla jakiegoś ze spalaniem średnim w granicy 5-5,5l, bo wychodzi cenowo względnie, ale boję się trochę ropniaków których historii nie znam. Potencjalnie spore koszty napraw.

  4. #4
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Vectra kombi + LPG powinna byc dla Ciebie ok.

  5. #5
    toml
    Gość

    Domyślnie

    A co sądzicie o Megance II (2 litrowa benzyna najlepiej, ew. zaryzykował bym jakiegoś diesla)? Co do Vectry, to chyba nieco za duża - jeśli brał bym coś tej wielkości to chyba Saaba. Te deski mogą jednak jeździć na dachu Ew. może Astra? Tyle że w oplach różne opinie o ich silnikach czytałem...

  6. #6
    Tobiusz
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o Megane II z 2.0 16V to bardzo fajny silnik, do gazu jak najbardziej się nadaje, z informacji od znajomego który pracuje w ASO renault wynika że silnik jest praktycznie bezawaryjny, nie ma żadnych typowych usterek itp.
    Ale jest pewien problem - aut z tym silnikiem jest jak na lekarstwo - sam się trochę rozglądałem za takim autem i niestety w renault większość ogłoszeń to diesle.

  7. #7
    toml
    Gość

    Domyślnie

    Z polskich, niesprowadzanych na otomoto widzę jedno... Akurat w Krakowie. Już z gazem: http://otomoto.pl/renault-megane-C31115182.html

    Brak tylko tempomatu, a przydał by się. Chyba że właściciel nie wypisał wszystkiego co toto ma.

  8. #8
    Tobiusz
    Gość

    Domyślnie

    tempomatu nie ma na pewno - przyciski sterujące są zawsze przy kierownicy, ale tym bym się nie przejmował - krąży po necie manual odnośnie montażu tempomatu.

    Bardziej bym się zainteresował dlaczego nie ma naklejek przy tylnych kołach pod drzwiami - bo przynajmniej od strony kierowcy nie widzę...

  9. #9
    toml
    Gość

    Domyślnie

    A masz jakieś informacje jak się diesle sprawują w tych megankach? Nie jestem jakimś specjalnym fanem, ale jeśli potencjalne naprawy nie są bardzo kosztowne ew. uda się znaleźć jakiś w miarę pewny egzemplarz, to może warto rozważyć... Bo spalanie wygląda całkiem przyzwoicie, co przy planowanych przebiegach jest jedną z kluczowych rzeczy.

    Ew. może warto taką benzynę 2.0 sprowadzić? Ale to już by trzeba było pytać tradeluxa ew. innych pewnych importerów.

  10. #10
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Z dieslami szczególnie we wczesnych rocznikach może być słabo, oba szału nie robią.
    Tak sobie myślę, po co wyważać otwarte drzwi - szukaj tego co jest na rynku: 1.6 albo 1.8 zamiast kombinować z trudno dostępnym 2.0.

    Z 2 strony, jeśli diesel z polskiego rynku albo taki co jeździ już długo, to co miało paść to padło.

  11. #11
    Tobiusz
    Gość

    Domyślnie

    maxxpl ale w megane 2 nie występuje silnik 1.8 - jeśli chodzi o kombi to były 1.4 1.6 2.0 oraz diesle 1.5dci 1.9dci oraz 2.0dci w ostatnich latach produkcji

    z tych trzech diesli jakościowo najlepiej wypada 2.0 - ma 150KM oraz jest na łańcuszku rozrządu. Jeśli chodzi o 1.5 i 1.9 to internet pęka od różnych ciekawych opowieści... Wolałbym benzynę 1,6 niż 1,5dci lub 1,9dci

  12. #12
    toml
    Gość

    Domyślnie

    To jeszcze żeby nie zamykać się na jedną markę/model - co jeszcze polecacie? Bo znając życie i tak kupię coś innego niż sobie uplanuje, więc wolę zebrać listę potencjalnych kandydatów...

    Na razie na tapecie:
    - Megane II kombi 1.6/2.0
    - Vectra Kombi (trochę za duża - ale trochę tego jeździ, więc może coś się trafi)
    - Focus Mk2 (1.6, 1.8 czy może 2.0? I jak tutaj wygląda sprawa blach/korozji?)

    Jakieś inne pomysły? Tradelux ma peżoty 307 sw z benzyną 1.6 i 2.0 - mój chrzestny takiego ma, ale coś na swojego psioczył, tyle że z tego co pamiętam na diesla. Może jakieś C4? Niby nie kombi, ale jakiś bagażnik ma...

  13. #13
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    W tym budżecie powinieneś kupić Megane 2.0dCi, więc już po FL. Ja nie mam z tym autem żadnych problemów - 4 lata użytkowania. Możesz poczytać na forum, jak to się u mnie sprawuje. Focus jakościowa wypada słabiej.

    Jak chcesz coś większego, to Mondeo MK3 będzie fajnym wyborem, lepszym od Vectry.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  14. #14
    toml
    Gość

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem czy w ocenach aut z ogłoszenia mogę wdusić kilka linków, więc dodam tutaj. @mpDante - jakby co to wyedytuje posta i przerzucę do właściwego działu.

    Przeglądałem meganki w benzynie z mojej okolicy i prawie wszystko sprowadzane...
    Np.
    http://otomoto.pl/renault-megane-kli...C30960682.html - silnik 2.0, przebieg pewnie sporo za mały, ogólnie ciężko się wyznać z tego ogłoszenia.
    http://otomoto.pl/renault-megane-kra...C30491979.html - silnik 1.6 z polski - cena już sporo wyższa ale i przebieg realniejszy; co do wyposażenia się nie wypowiem, bo nie wiem jeszcze w jaką wersje najelpiej celować; też ogólnie mało info

    I w zasadzie tyle mam w chwili obecnej 'prawie na miejscu' (no było jeszcze kilka, ale od handlarzy z którymi miałem styczność i wolę ich omijać). Chyba faktycznie trzeba będzie coś na zamówienie ściągać z zachodu, bo u nas bida... I tak prawie wszystkie zwożone.

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Musisz założyć nowy temat do oceny każdego auta osobno, w odpowiednim dziale...
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •