Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 24

Temat: Kombi A4 .... C5..... Superb rocznik 2008 za 50000 zł na ON. miasto < 50%

  1. #1
    Miskorunio
    Gość

    Domyślnie Kombi A4 .... C5..... Superb rocznik 2008 za 50000 zł na ON. miasto < 50%

    Jakie auto kupić pow. 30k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    A4 .... C5..... Superb
    Budżet na zakup auta:
    50000
    Preferowany rok produkcji:
    2008
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    ON
    Planowany roczny przebieg:
    8000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    miasto < 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    -
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Interesuje mnie przede wszystkim czy jest szansa żeby w budżecie do 50K kupić jakieś konkretne auto z trzech podanych przeze mnie marek, moim faworytem jest A4, ogólnie w opisie zaznaczyłem że kombi ale kombi wcale być nie musi.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jeżeli szukasz samochodu legalnie sprowadzonego, bezwypadkowego, z przebiegiem do 200 tys km to:
    - na C5 III masz wystarczający budżet
    - na Superba II tez, ALE pod maska może być TDI PD. Za 2.0 TDI CR trzeba zapłacić od 55 w gore w zależności od wersji
    - A4 B8 póki co poza zasięgiem- sensowne na Zachodzie od 9,5 tys EURO netto, w Polsce(tj krajowe jeszcze droższe).

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Jeśli robisz rocznie 8000 to nie obraź się ale głupotą jest kupować diesla. Kompletnie bez sensu. Moim zdaniem najlepiej c5 w benzynie. 1.6 ma 156 koni, nie wiem co to za silnik jak z jego awaryjnością ale z zasady utrzymanie diesla jest droższe i trzeba robić większe przebiegi żeby się zwracało.

  4. #4
    Miskorunio
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze się zastanawiam nad insygnią.... ewentualnie coś co jest godne polecenia z waszej strony.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Abezus, 1.6 155km to THP- w tym przypadku przedstawianie go jako mniej problamatycznego niż Diesel jest bez sensu. Nowoczesne benzyny różnią sie od diesla (pod względem eksploatacji, nie konstrukcji) jedynie brakiem filtra czastek stałych (dwumas, turbosprezarki, wtrysk bezpośredni są). Do małych przelotow można polecić jakaś prosta, wolnossaca benzynę- np. 2.0 PB w C5, problem w tym, ze w porównaniu do turbodiesla/turbobenzyny zwyczajnie "nie jedzie"
    Po drugie na rynku wtórnym diesle są tańsze od benzyn, wiec cieżko tu mówić o "zwracaniu sie diesla", co ma miejsce w przypadku zakupu nowego samochodu.
    Audi/Skoda z benzyn maja tylko TSI

    Co do innych samochodów: może V70(2007+) 2.0d z początku produkcji?

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Mam w drodze fajne C5 z 2009r 160 000 km przebiegu , kombi 2.0 Diesel , Pneumatyka , Jasne skóry , Automat, Xenon itp. Jak byś zdecydował się na diesla to daj znać podeślę fotki.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  7. #7
    Miskorunio
    Gość

    Domyślnie

    Dzieki za info ale obecnie nie jestem zainteresowany, planuje zakup po nowym roku, obecnie robie tylko rekonesans czy i jakie autko warto kupić, ale jakby cos to odezwe sie po nowym roku, może bedziesz coś miał ciekawego
    Cytat Napisał tomec3 Zobacz post
    ...REGULAMIN...
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 28-10-13 o 16:33

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Mając ok. 50tys zł kupiłbym:
    BMW e91
    Citroen C5 Mk3 (i jeszcze zostanie $)
    Ford Mondeo Mk4 w Titanium (i jeszcze zostanie $)
    Volvo V70 (może być ciasno z budżetem)

    Z tego wszystkiego jeśli chodzi o jakość wykonania i frajdę z użytkowania to BMW (tu z rocznikiem może być problem przy fajnej wersji), później V70 i C5, na końcu Mondziak.
    Z innych ciekawszych samochodów to Saab 2008 w górę (poliftowy) lub Alfa 159.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    Abezus, 1.6 155km to THP- w tym przypadku przedstawianie go jako mniej problamatycznego niż Diesel jest bez sensu. Nowoczesne benzyny różnią sie od diesla (pod względem eksploatacji, nie konstrukcji) jedynie brakiem filtra czastek stałych (dwumas, turbosprezarki, wtrysk bezpośredni są). Do małych przelotow można polecić jakaś prosta, wolnossaca benzynę- np. 2.0 PB w C5, problem w tym, ze w porównaniu do turbodiesla/turbobenzyny zwyczajnie "nie jedzie"
    Po drugie na rynku wtórnym diesle są tańsze od benzyn, wiec cieżko tu mówić o "zwracaniu sie diesla", co ma miejsce w przypadku zakupu nowego samochodu.
    Audi/Skoda z benzyn maja tylko TSI

    Co do innych samochodów: może V70(2007+) 2.0d z początku produkcji?
    A widzisz nie wiedziałem że obecnie benzynowce są kiepskie. Z tym że diesel w porównaniu do benzyny nie jedzie jednak się nie zgodzę bo w dieslu moment obrotowy daje złudzenie lepszego przyśpieszenia, natomiast czas do 100 benzyna o tej samej mocy będzie miała lepszy, zrobi to na niższym biegu. Generalnie jazda benzyną jest fajniejsza i to bez porównania do diesla, ale co kto lubi. Tradelux powiedział chyba wszystko na temat.

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    wolnossących benzyn (takich mniejszych, nie V6, czy V8) nie lubię.
    Mondeo mk4 2,0 pb i 2,0 tdci, czy C5 III 2,0 pb i 2,0 hdi:
    jasne, benzyna lepiej przyspiesza 0-100km/h, ale kto tak (poza 18latkami) jeździ?
    Dla mnie samochód klasy średniej to samochód na trasy, a tam liczy się moment obrotowy. Liczy się to że spokojnie coś wyprzedzę.
    I wróćmy do naszych doświadczalnych Mondeo i C5. Jedź taką wolnossącą benzyną na autostradę- masakra, nie dość że 5 biegów (głośno przy 140km/h) to jeszcze przy takiej prędkości prawie wgl nie przyspiesza. Nie wspominając o wirze w baku Spróbuj wyprzedzić kolumnę samochodów- redukcja do trójki? To jest normalna eksploatacja, nie sprint spod świateł
    TSI, TCE, Ecoboosty- to póki co konstrukcje albo nieudane, ale za młode, by mówić o ich bezawaryjności Niemniej jeżdżą fajnie. Nawet bardzo.

    Też nie jestem jakimś fanem diesli, bo lepiej jeździ mi się turbobenzyną. Sęk w tym, że mało obecnie starych, dobrych, niezawodnych turbobenzyn (Saab, volvo)
    Dieslem jeżdżę z konieczności, nie z wyboru (ponad 40 tys km rocznie)

  11. #11
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Po nowym roku za 50 kupi sie juz A4 b8 bez walka na Vacie.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    moim zdaniem już się da- np. 120 konne wersje TDI, samochody z dużym przebiegiem czy ubogo wyposażone
    Jesteś tu jednak na tyle długo, że powinieneś wiedzieć że "szukam A4 do 50 tys PLN" = "szukam A4 bezwypadkowego, przebieg do 150 tys km, S-Line, LEDY, navi, żeby się w środku coś świeciło za MAX 50 tys PLN" a z takimi wymaganiami póki co w grę wchodzą jedynie przekręcone na VAT

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszek Zobacz post
    Po nowym roku za 50 kupi sie juz A4 b8 bez walka na Vacie.
    No i? Jak jakościowo lepsze jest starsze e91 i więcej frajdy z jazdy
    Nie bez powodu BMW ma pierwsze miejsce w sprzedaży nowych samochodów z Marki premium na rynku niemieckim.
    Jeszcze kilka lat temu królował Mercedes na 1 miejscu. Dzisiaj jest obecnie 3ci.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    wolnossących benzyn (takich mniejszych, nie V6, czy V8) nie lubię.
    Mondeo mk4 2,0 pb i 2,0 tdci, czy C5 III 2,0 pb i 2,0 hdi:
    jasne, benzyna lepiej przyspiesza 0-100km/h, ale kto tak (poza 18latkami) jeździ?
    Dla mnie samochód klasy średniej to samochód na trasy, a tam liczy się moment obrotowy. Liczy się to że spokojnie coś wyprzedzę.
    I wróćmy do naszych doświadczalnych Mondeo i C5. Jedź taką wolnossącą benzyną na autostradę- masakra, nie dość że 5 biegów (głośno przy 140km/h) to jeszcze przy takiej prędkości prawie wgl nie przyspiesza. Nie wspominając o wirze w baku Spróbuj wyprzedzić kolumnę samochodów- redukcja do trójki? To jest normalna eksploatacja, nie sprint spod świateł
    TSI, TCE, Ecoboosty- to póki co konstrukcje albo nieudane, ale za młode, by mówić o ich bezawaryjności Niemniej jeżdżą fajnie. Nawet bardzo.

    Też nie jestem jakimś fanem diesli, bo lepiej jeździ mi się turbobenzyną. Sęk w tym, że mało obecnie starych, dobrych, niezawodnych turbobenzyn (Saab, volvo)
    Dieslem jeżdżę z konieczności, nie z wyboru (ponad 40 tys km rocznie)
    Bardzo konkretnie napisane, lecz nie z wszystkim się zgodzę. Nie powinniśmy brać pod uwagę tego że na autostradzie będzie trochę głośniej w dieslu niż w benzynie gdyż przy przebiegach 8000 rocznie mało prawdopodobne że kolega będzie jeździł autostradami. Fakt że zależy w jakim rejonie się mieszka. Ja robie 15000 rocznie z czego autostradami uwaga 120 km. Ja dalej przystawałbym przy benzynie z tym że jeśli twierdzisz że nowe jednostki są do bani to widocznie tak jest. Saab 2.0T rozwiązuje problem. Fajny nietuzinkowy szybki samochód. Żaden dwulitrowy diesel nie da mu rady, nie ważne w jakim zakresie obrotów, wyprzedza też o niebo lepiej niż traktor, myślę że tradelux może potwierdzić bo kiedyś pisał że ma taki samochód. Generalnie nie chodzi mi o to żeby się wykłucać i wykrzykiwać swoje racje tylko przedstawić wszystkie za i przeciw bo chyba o to chodzilo założycielowi tematu. Jeśli jednak Miskorunio koniecznie chce diesla to tradelux powiedział chyba wszystko na temat.
    Dodam że też jeżdzę dieslem, kupiłem bo po 4 miesiącach poszukiwań załamany tym co można zobaczyć na roodzimym rynku w mojej miejsowości trafił się fajny zdrowy i stosunkowo tani egzemplarz z traktorem pod maską więc chcąc mieć spokój psychiczny przygarnąłem go. Nie narzekam w żadnym wypadku bo auto nie sprawia kompletnie żadnych problemów jednak twierdze że jeśli ktoś ma większe fundusze, stać go na zakup zdrowej niezbyt starej benzyny to powinien tak zrobić bo przy małych przebiegach diesel się nie sprawdza. Pozdrawiam.

  15. #15
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    No i? Jak jakościowo lepsze jest starsze e91 i więcej frajdy z jazdy
    Nie bez powodu BMW ma pierwsze miejsce w sprzedaży nowych samochodów z Marki premium na rynku niemieckim.
    Jeszcze kilka lat temu królował Mercedes na 1 miejscu. Dzisiaj jest obecnie 3ci.
    Audi wyglada swiezej. Jakosciowej roznicy nie dostrzegam, twarde zawieszenie w 3ce + RWD to tez kwestia gustu. Silnik 143/177ps w bmw z klopotliwym rozrzadem.. Dla mnie Audi jest lepsze. Ale to kwestia gustu i preferencji. Zeby nie bylo : zrobilem troche kilometrow oboma modelami. Sam mam e61 (jeszcze), i juz A6.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •