Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Jak si ustrzec przed zakupem „zomu”?

  1. #1
    grycho
    Go

    Domylnie Jak si ustrzec przed zakupem „zomu”?

    Znalazem w Internecie firm, ktra specjalizuje si w ocenie aut.

    Reklama wymoderowana

    Co o tym sdzicie? Czy warto inwestowa w tego typu firmy? Boje si, e bez pomocy prawdziwych fachowcw mog kupi co, co przeszo powd, ma przebieg 3 x taki jak na liczniku lub jest autem powypadkowym i bd mia skarbonk bez dna.
    Ciekaw jestem czy macie jakie dowiadczenia z tego typu firmami oraz co sdzicie o pomyle zaangaowania tego typu firmy.

    Edit:
    administracja

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skd
    dolnolskie
    Postw
    4,071
    Podzikowano Thanks Given 
    1,821
    Podzikowano Thanks Received 
    0
    Podzikowano
    _______
    Sia Reputacji
    10

    Domylnie

    No niele... 398z sprawdzenie auta + raport ze zdjciami
    # Szanuj moderatora swego, bo moesz mie gorszego #
    - Inspekcje @ dolnolskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcj FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Starszy uytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    pa 2010
    Skd
    pomorskie
    Postw
    1,536
    Podzikowano Thanks Given 
    227
    Podzikowano Thanks Received 
    0
    Podzikowano
    _______
    Sia Reputacji
    15

    Domylnie

    Co tanio wtedy nasi forumowi inspektorzy bior

    Sprawdzenie stanu ogumienia auta.
    Opony s? S. To nawet laik moe zobaczy czy popkana, rok produkcji oraz stan bienika oraz ewentualne uszkodzenia.

    Sprawdzenie funkcjonowania podstawowego wyposaenia auta.
    Czyli chyba ABS, elektryczne szyby, wspomaganie Bo ESP, nawigacja i inne modernistyczne wynalazki to ju pakiet rozszerzony

  4. #4
    grycho
    Go

    Domylnie

    Wiem, e moe to nie mao, ale z drugiej strony podajesz cen z raportem, co te stanowi pewnego rodzaju dokumentacje. Z drugiej strony boje si, e poauj kilka stwek, a zaraz potem doo duo wicej w serwisie

  5. #5
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skd
    dolnolskie
    Postw
    4,071
    Podzikowano Thanks Given 
    1,821
    Podzikowano Thanks Received 
    0
    Podzikowano
    _______
    Sia Reputacji
    10

    Domylnie

    Za 400z sprawdzisz auto w ASO, co bdzie duo bardziej wiarygodne... Podobn robot zrobi Ci inspektor z forum, albo masz jeszcze inspekcj na otomoto.pl
    # Szanuj moderatora swego, bo moesz mie gorszego #
    - Inspekcje @ dolnolskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcj FB Uwaga na Lenovo

  6. #6
    Kris75
    Go

    Domylnie

    WOW, 400 z... Fiu fiu...

  7. #7
    grycho
    Go

    Domylnie

    Ze sprawdzeniem auta w ASO jest ten problem, e czsto handlarze maj tam swoje "ukady" i tutaj czasami z obiektywnoci te moe by rnie. Po za tym w tygodniu pracuje, wic mog jecha obejrze samochd tylko w niedziele, a jak wiadomo wtedy ASO jest nieczynne Jeli zgodz si przyj zlecenie i pojecha sami w tygodniu w drugi koniec Polski, a nastpnie przysa raport to chyba w to wejd. Jeli bd wiedzia, e samochd jest OK, to pniej ju sam pojad sfinalizowa transakcje. W moim przypadku najbardziej zaley mi na jakoci przeprowadzonej usugi. W zeszym roku kupowaem samochd ze znajomym fachowcem, ktry pracowa w ASO i skoczyo si tak, e 30% ceny jak wydaem na samochd przez rok woyem w naprawy, gdy samochd jak si pniej okazao jaki czas wczeniej "pywa w wodzie", gdzie za nasz zachodni granic. To dowiadczenie nauczyo mnie, eby nie szuka oszczdnoci tam, gdzie nie trzeba

  8. #8
    Starszy uytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    pa 2010
    Skd
    pomorskie
    Postw
    1,536
    Podzikowano Thanks Given 
    227
    Podzikowano Thanks Received 
    0
    Podzikowano
    _______
    Sia Reputacji
    15

    Domylnie

    Bo warsztat (OSKP, ASO, itd.) naley zawsze odwiedzi przed kupnem i usysze na wasne uszy i zobaczy na wasne oczy co byo robione i co jest do zrobienia

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skd
    dolnolskie
    Postw
    4,071
    Podzikowano Thanks Given 
    1,821
    Podzikowano Thanks Received 
    0
    Podzikowano
    _______
    Sia Reputacji
    10

    Domylnie

    @grycho: Bez urazy, ale BARDZO mi twoje posty zalatuj REKLAM tej FIRMY... forumowy inspektor moe zrobi Ci podobn ocen z raportem za 1/4 ceny.

    Piszesz, e chcesz, eby jechali na drugi koniec polski (1z/km) obejrze Ci auto? Wic albo masz za duo kasy, albo co tu nie pasuje... 398z + (drugi koniec polski ~400km) +400z... chyba nie powiesz mi, e chcesz wyda na ogldziny 800z???
    # Szanuj moderatora swego, bo moesz mie gorszego #
    - Inspekcje @ dolnolskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcj FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    dawidos160
    Go

    Domylnie

    Dante przy samochodzie za 30-40 tysicy to te 800 z za upewnienie byoby groszowymi sprawami Naley doda, e chce wyda 800 kiedy za to samo moe zapaci 100 z

    Co do inspekcji - sam pomys wydaje mi si fajny - kto dowiadczony sprawdza nam auto dziki czemu nie wtopimy, a przynajmniej ograniczamy znaczco - no bo nikt z inspektorw nie da gwarancji,e za 5 czy 10 k km nie padnie silnik,bo si uszkodzi co Tylko skoro s chtni ludzie robicy to za xx z ( cena zazwyczaj jest podobna ) to czemu przepaca ?

  11. #11
    jasieek
    Go

    Domylnie

    Cytat Napisa mpDante Zobacz post
    @grycho: Bez urazy, ale BARDZO mi twoje posty zalatuj REKLAM tej FIRMY...
    mpDante, ja rwnie mam podobne odczucia

    grycho: chyba z tym postem trafie pod zy adres

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skd
    dolnolskie
    Postw
    4,071
    Podzikowano Thanks Given 
    1,821
    Podzikowano Thanks Received 
    0
    Podzikowano
    _______
    Sia Reputacji
    10

    Domylnie

    Te mog Ci da na ogldziny faktur VAT, waciwie czemu nie na "certyfikat", "raport", "wydruk", "dokument" itp... jak zwa tak zwa

    Mylisz, e za te 800z masz jak gwarancj? Kto Ci odda kas za usug, jak sprawdzisz potem w ASO za nastpne 500-800z i okae si KUPA? Pewnie do certyfikatu dostaniesz klauzulk "nie ponosimy odpowiedzialnoci..."

    Zgodnie z regulaminem REKLAMA na forum jest NIEDOZWOLONA.

    BTW: Czy nazwanie si EKSPERTEM daje ju prawo do bycia nim?
    # Szanuj moderatora swego, bo moesz mie gorszego #
    - Inspekcje @ dolnolskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcj FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    grycho
    Go

    Domylnie

    BTW: Nie mam zamiaru nikogo reklamowa, ale znalazem w internecie innych rzeczoznawcw i jest jeszcze droej np. 500z za inspekcje + koszty dojazdu.

    Jeli macie namiary na firm, ktra za 100z pojedzie do Szczecina i da mi raport na papierze pod ktrym si kto podpisze to dajcie prosz namiary, a chtnie skorzystam. Te nie mam zamiaru przepaca

    Po prostu chc mie dokument, a nie czyj subiektywn ustn opini, e jest OK.

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    pa 2010
    Skd
    Olsztyn
    Postw
    3,694
    Podzikowano Thanks Given 
    1,658
    Podzikowano Thanks Received 
    0
    Podzikowano
    _______
    Sia Reputacji
    17

    Domylnie

    firma si nazywa otomoto

    http://www.otomoto.pl/site_images/1/..._inspekcji.pdf

    Regulamin usugi w sieci jest ale czy jeszcze to oferuj to niestety nie wiem.
    Kada opinia jak dostaniesz bdzie w jakim stopniu subiektywna. Firma, ktr tu podae te na pewno panelu ekspertw dla oceny Twojego samochodu nie powoa.
    Jeeli chcesz mie rzeteln ocen zamw certyfikowanego rzeczoznawc wpisanego na list Ministerstwa Infrastruktury.

    Wszystko co poniej (czy bdzie to ocena ssiada za flaszk czy "certyfikat" jakiej firmy za 800 z) ma tak sam warto.
    To jest tylko kwestia komu zaufasz.
    Jeeli pamitamy, e wszyscy jestemy pomyleni, to tajemnice znikaj, a ycie staje si zrozumiae.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    pa 2010
    Skd
    3M
    Postw
    16,353
    Podzikowano Thanks Given 
    3,373
    Podzikowano Thanks Received 
    206
    Podzikowano
    _______
    Sia Reputacji
    10

    Domylnie

    Cytat Napisa grycho Zobacz post
    BTW: Nie mam zamiaru nikogo reklamowa, ale znalazem w internecie innych rzeczoznawcw i jest jeszcze droej np. 500z za inspekcje + koszty dojazdu.

    Jeli macie namiary na firm, ktra za 100z pojedzie do Szczecina i da mi raport na papierze pod ktrym si kto podpisze to dajcie prosz namiary, a chtnie skorzystam. Te nie mam zamiaru przepaca

    Po prostu chc mie dokument, a nie czyj subiektywn ustn opini, e jest OK.
    Chyba najtanszym i najprostszym sprawdzeniem auta jest zamwienie inspekcji u jednego z naszych lokalnych inspektorow za 100z.
    Bedziesz mia wstepne informacje czy wogle auto nadaja sie do dalszego sprawdzenia. Jesli wyjdzie e jest nie warte dalaszych ogledzin "stracisz" tylko 100z
    Jesli okae sie OK inspektor moe uda sie z autem do ASO i tam dostaniesz papier na to.

    Bez ruszania sie z domu za okolo 300-400z bedziesz mial zbadane auto.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakadka

Zakadka

Uprawnienia

  • Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •