Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Kombi Opel ale jestem otwarty na propozycje rocznik 2004 za <16000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

  1. #1
    marti_ns
    Gość

    Domyślnie Kombi Opel ale jestem otwarty na propozycje rocznik 2004 za <16000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 10-15k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    Opel ale jestem otwarty na propozycje
    Budżet na zakup auta:
    <16000
    Preferowany rok produkcji:
    2004
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    120 - 150 KM
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    25000
    Segment/typ/wielkość auta:
    KOMBI segment C lub D
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2 dorosłych i 2 dzieci
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    Europa
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Szukam kombi dla rodziny. Mam dziecko w wieku 2 lata a na wiosnę pojawi się następne. Podróżuje głównie poza miastem ok 80 km dziennie. Preferuję LPG z uwagi na bardzo kosztowne awarie diesli. Planuje wydać ok 15 - 16 tys. na pojazd od roku 2004 w górę. Przy przebiegu 25 tys. km rocznie oczekuje aby auto było możliwie dynamiczne, oszczędne i bezawaryjne, moc od 120 do 150 - 170 KM. W tej chwili mam Astrę F Sedan 1.4 (82KM) z LPG. Spalanie na poziomie 8 litrów gazu oraz eksploatacja jest ok, ale wiek auta to prawie 18-ka i bagażnik będzie za mały jak przyjdzie druga dzidzia. Ponadto mieszkam w górzystym terenie i nie chcę katować auta na podjazdach pod wzniesienia, dlatego wolę auto z większa mocą aby bez zbytniego przemęczania silnika się poruszać. Obecnie jak jadę sam moją Astrą to jest ok, ale jak wsiądzie rodzina to zaczyna brakować mocy.
    Przeglądałem trochę ofert ale nie wiem co wybrać.
    1) Astra H, jednak na auto 2.0 turbo trzeba wydać 20000 tys., 1.8 140 KM nie przepada za gazem, diesle są awaryjne, a 1.8 125 KM ciężko znaleźć
    2) Mondeo MK3 - benzynowe jednostki nie lubią gazu, a diesle mają problemy z układem wtryskowym
    3) Mazda 6 - obawiam się kosztów naprawy tej marki, ale jest ładna. Ponoć najlepszy silnik 1.8 benzyna ale nie wiem jak u niej z gazem
    4) Citroen C5 - nie mam pojęcia jak to auto wypada w eksploatacji
    5) Megane II - ponoć awarie elektryki doprowadzają do czeskiej pasji, a wnętrze jest takie jakieś dziwne , ale z zewnątrz bardzo mi się podoba, no i z silnikami bywa róznie

    Ogólnie preferuję benzynę na LPG, spalanie gazu w okolicach 10 - 12 litrów na 100 km w trybie mieszanym jestem w stanie przełknąć za dynamikę oraz mniejszą awaryjność w stosunku do diesla, jestem sumiennym użytkownikiem i pilnuje okresów eksploatacji. Jeśli jednak znajdzie się dobry Diesel którego eksploatacja i naprawy nie zrujnują rodzinnego budżetu to jestem w stanie zmienić upodobania. Nie chce samochodu do którego po roku trzeba będzie dołożyć 10 tys. na remont silnika tylko z uwagi na błędy konstrukcyjne, bo wiadomo ze kupuje auto używane i ciężko znaleźć zadbany model, ale liczę na waszą pomoc koledzy. z wyposażenia poduszki powietrzne, ABS, światła przeciw mgłowe, klimatyzacja, elektryka szyb.
    Ostatnio edytowane przez marti_ns ; 21-10-13 o 16:16

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Laguna II Lub Mondeo mk3 2.0 w benzynach i bzdura ze nie luba gazu jedynie silnik FORDA 1.8SCI nie jest odpowiednie. C5 jak dobrze trafisz również będzie dobrze najlepszy wybór to 3.0 V6

  3. #3
    marti_ns
    Gość

    Domyślnie

    Czyli śmiało mogę brać Mondeo 2.0 benzyna w tym przedziale? Bo do Francuzów jakoś mnie nie ciągnie. Chyba że ten citroen c5 jest wart zainteresowania. Tylko boje się tych stereotypów o Francuzach. A silnik 3.0 to chyba jak dla mnie lekka przesada. A zapomniałem dodać do listy Vectra C, bo też jest w tym przedziale

  4. #4
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Poszukując modelu dla siebie miałem zbliżone wymagania jak Ty. Ostatecznie dołożyłem kilka tysięcy i kupiłem Saaba 9-3 Kombi, ale zachorowałem właśnie na takie auto. Jeśli musisz zmieścić się w budżecie, to ja bym rozważał Mazdę 6 w wersji 2.0, bo to jednak parę kucy więcej a do gazu będzie dobra. Ewentualnie Vectrę C. Mondeo mk3 ma wg mnie mniejszy bagażnik niż się wydaje.

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    mondeo ma maly bagaznik oj nie nie jest bardzo duży w brew pozora moze nie mega głeboki ale ja przy wzroscie 188 moglem sie w nim wyciagnac po zlozeniu oparć przewizolem kanape 2 rowery i wiele innych

    silnik 3.0 V6 jest bardzo dobry i do gazu również

  6. #6
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Opcja nr 1 jest najrozsądniejsza wg mnie- no i najlepiej z 1.8 16v 125 KM poszukać. 140 tez jezdzi na gazie ale wymaga "czestszego serwisowania",
    Do co VC to ponizej 16 to nic specjalnego nie będzie,

  7. #7
    marti_ns
    Gość

    Domyślnie

    @up jestem zakochany w astra h. Mondeo jest ładne, vectra i mazda też. Jednak boje się o koszty utrzymania japońca. We fordach fajnie bo łańcuch, a w oplach hydrauliczna regulacja luzów zaworowych. A jak jest u Mazdy 2.0? I jak jej koszty w porównaniu z oplem i Fordem?

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jak masz zamiar wydać 15-16K to rozgladaj sie wyłącznie za Mondeo Mk3- najwieksza podaż, a wiec najłatwiej o zadbany egzemplarz.
    VC z początku produkcji tez da radę kupić, ale jak ktoś już napisał rewelacji sie nie spodziewaj.
    Na dobra 6 w benzynie 15k może okazać sie niewystarczająca kwota.

  9. #9
    marti_ns
    Gość

    Domyślnie

    A w tej kwocie znajdę coś z hydrauliczną regulacją luzów zaworowych oprócz opla? Jest to wygodniejsze przy LPG bo nie trzeba robić regulacji co dwa lata przy moim rocznym przebiegu?

    A może 406 2.0 z końcówki produkcji?
    Ostatnio edytowane przez marti_ns ; 21-10-13 o 22:43

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -marti_ns - P-406 z końca prod. to dobry wybór ....nic go w podobnym roczniku i przedziale cenowym nie przebije jeśli chodzi o stan blach ( jeśli oryginał ) .....dobry egzemplarz na lata do jeżdżenia spoko możesz mieć ;

    pomijajac 1ą najtańszą ofertę to ;

    http://fahrzeuge.autoscout24.de/?aty...nt=addB||power
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    Jarek Tomczak
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli auto ma być do gazu:
    to świetne silniki miało w tym czasie Renault. Mnóstwo taksówkarzy jeździ Lagunami 1.8 16v - auto tanie w serwisie i bezawaryjne.
    Jedynie w takiej wersji problem może sprawiać rozbudowana elektronika, ale można ją naprawić niskim kosztem u dobrego elektryka - usterki są doskonale opisane na forum Laguny.

    Mondeo w gazie będzie droższe w serwisie nie ma tam regulacji hydraulicznej luzu zaworowego
    + głowica i wykonana z materiały wrażliwego na kiepskie instalacje gazowe


    Peugeot 406 - silniki benzynowe mają hydrauliczną regulacje luzu zaworów - odpada problem regulacji i ryzyko wypalenia zaworów.
    Wśród silników benzynowych najlepszą opinią cieszą się jednostki 1.6 i 2.0, które są bezawaryjne i proste konstrukcyjnie.
    Silniki 1.8 mogą "brać" olej, co wiąże się z koniecznością wymiany uszczelniaczy zaworowych.

    Opel Vectra C - mi osobiście bardzo podoba się GTS.
    Tutaj kwestia silników do gazu nie jest tak łatwa jak w dwóch wyżej wymienionych autach.
    Są silniki b. dobre jak i takie które znoszą LPG słabo.
    Co do 1.8 wersja 122/125KM ten silnik ma hydrauliczna regulacje luzów zaworowych więc LPG świetnie przyjmuje,
    silnik 1.8 wersja po lifcie 140Km nie ma tej regulacji tu jest problem, głowice tez podobno słabe, wile osób narzeka.

    Jeszcze godny polecenia jest 2.2 lepiej idzie, ma rozrząd na łańcuchu i podobno nie wiele więcej pali.
    Co do regulacji zaworów nie mam info, ale chyba hydraulika.

    A tutaj masz krótki artykuł o LPG co prawda dotyczy silników z Turbo, ale zasady kalkulacji i wyboru auta są podobne.
    Ostatnio edytowane przez Jarek Tomczak ; 21-12-13 o 12:02

  12. #12
    robertnet
    Gość

    Domyślnie

    Ten 2.2 z vectry zarówno przedlift nie jest godny polecenia- łańcuch to jest słaba strona, pali tez nie mało- sporo więcej niż 1.8, silnik ma dużo słabych punktów.

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •