Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Temat: Jak to ogarnąć - kupuje auto w DE.

  1. #1
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie Jak to ogarnąć - kupuje auto w DE.

    Witam!

    Jak pewnie niektórzy zdążyli zauważyć szukam Transportera T5, więc udało mi się coś ciekawego wyłowić..auto stoi w DE.

    Zadzwoniłem zablokowałem sobie auto, nawet odpłatnie 100e przywiozą mi je na plac do Berlina.

    Jest to duży autohaus , auto jest poleasingowe, w serwisie sprawdziłem - przebieg się zgadza, na bieżąco serwisowane , ost wpis się pokrywa z książką serwisową - wymina tarcz hamulcowych.

    Auto kupuje w cenie netto, ponieważ prowadzę DG. Tutaj rodzi się kilka pyt (chce jechać po auto sam) :

    1) Jakie dokumenty MUSZĘ zabrać ze sobą do Niemiec żeby autohaus sprzedał mi auto w cenie netto?
    Dzwoniłem powiedzieli mi co i jak, ale wolę Was zapytać.

    2)Tablice mają mi załatwić na miejscu 90e, czy coś będę jeszcze potrzebował oprócz tablic, żeby wrócić spokojnie do PL?

    3)Jakie dokumenty będę potrzebował od Autohausu żeby wrócić spokojnie i zarejestrować auto?

    4)Formalności z rejestracją zostawię firmie - biorą za to 190zł.

    5)W ogłoszeniu jest podane , że auto posiada "LKW-ZULASSUNG" czy to zwalnia mnie z zapłaty akcyzy?
    Auto jest od 1 właściciela, nie jest przerabiane żeby ominąć akcyzę , poj mniejsza niż 2000cm3. W sumie to ok 1800zł akcyza by wyszła. Zawsze na opony zimowe np.

    6) Po vinie w serwisie powiedzieli mi , że auto miało lakierowaną klapę. W rozmowie tel mi tego nie powiedzieli, brać miernik i się targować? Tel nic nie chcieli opuścić, auto jest warte tej ceny - to moje przemyślenia. Pyt bardziej do importerów.

    Nie obawiam się jakoś specjalnie sprowadzenia, jak Wieśki dają radę to czemu maił być nie dać ja...

    Proszę nie kasować jak zły dział.

  2. #2
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    1. Wpis DG, zaswiadczenie o nipie EU, czasem chcą zaswiadczenie z US o nie zaleganiu z podatkiem, ale to raczej sporadycznie (np. AUTOHUS)
    2. Do tablic wypełnić różowy dowód rejestracyjny (rodzaj pojazdu, marka, nr VIN, podpis z datą - bez tego srogi mandat)
    3. Rachunek netto, Brief, dowód rejestracyjny z wpisaną datą wymeldowania w Niemczech
    4. Słusznie, tyle że w przypadku LKW to trochę mało roboty będą mieli, przegląd, zapłata recyklingu przez internet i zawiezienie dokumentów do tłumacza chyba warte jest zaoszczędzenia 190 zł na kino i kolację z żoną
    5. Tak, z przetłumaczonymi dokumentami i przeglądem rejestruje się auto jako dostawczaka
    6. Jak duży autohaus, zwrot z leasingu i jeszcze przywiozą na wybrane miejsce, to negocjacje już ustalonej ceny widzę czarno. Zresztą to nie nasz ciemnogród, powtórne lakierowanie klapy w uzywanym aucie jakoś znacząco nie obniża ceny pojazdu w Niemczech

    Udanego zakupu

  3. #3
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    4) Właśnie tutaj jest problem, dzwoniłem do firmy , która się tym zajmuje (załatwia formalności) i kobieta twierdzi , ze akcyzę będę musiał zapłacić (pewnie myślała ze Q7 chce zarejestrować jako ciężarowy...) ale jeżeli jest opcja żeby nie płacić -powtarzam nie robię żadnej przeróbki , tak jest w ogłoszeniu to wiadomo 1800zł piechotą nie chodzi
    W sumie obecnie mój T5 też ma w dowodzie rej samochód ciężarowy 5 osobowy.

    6)Nie będę się wygłupiać wiadomo, oprócz koloru auta ekmh i przebiegu "leży" mi idealnie do firmy. Tak tylko pytałem , żeby głupka nie zrobić z siebie...biegnąc do Hansa z miernikiem i "eee eeee Hans com cu hire , ales not got!"
    Przelakierowana klapa mi w ogóle nie przeszkadza.

    Aha jajka już mam ugotowane, pasztet poszedł w bułki. Jadę tzn planuje środa / czwartek , tak mi auto przyprowadzą i tak będę miał czas. Nurtuje mnie jeszcze coś takiego : postaram się jechać autem na PB nie na ON, czy też jakieś plakietki na szybę potrzebuję jak w przypadku diesla? (odnośnie emisji spalin)

    Z mamy wynika , że będę dosyć blisko centrum, nie ścisłe ale chyba można to nazwać obrzeża centrum

    Dziękuje p. Tomaszu

  4. #4
    AutoBroker
    Gość

    Domyślnie

    1.Nie ważne czy Diesel czy PB, plakietka powinna być. Musiał byś mieć wyjątkowego pecha żeby Cię za to zatrzymali. Po prostu nie zwiedzaj tylko wbijaj się na autostradę

    2.Jeżeli chodzi o akcyzę to rozumiem że samochód jest z fotelami a zarejestrowany był jako LKW? Czy w ogłoszeniu jest oferowany jako LKW? Jeżeli w dokumentach jest LKW to rejestruj śmiało. Najwyżej dostaniesz wezwanie na wyjaśnienia do UC. Mała akcyza to na 90% nikt nie będzie w to wnikał

    3. Jeżeli zarezerwowałeś już auto to ciężko będzie rozmawiać o cenie.

    Pozdrawiam.

  5. #5
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Odnośnie plakietki - hasło w google "umweltzone" i troszkę możesz poczytać. Wymóg dotyczy wjazdu do centrum większości dużych miast.

    Konkretnie w Berlinie tak wygląda strefa: https://maps.google.de/maps/ms?msa=0...69132a3c754ecb
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jeśli będziesz odbierał auto blisko Centrum to nie wiem czy Ci się opłaca nawet ciągnąć ze sobą drugie auto i kierowcę - ...Bus potem taxi - formalności na msc. i za kilka godzin jesteś znowu w domu .
    Sprawdź tylko gdzie wysiadka ( o której godz. połączenia ) i jak daleko do sprzedawcy .
    I tak i tak jedziesz z zamiarem kupna - wszystko co mogłeś sprawdziłeś i w sumie dopiąłeś ...daleko nie masz 400km w jedną str.

    PS;
    jakoś nie wierzę abyś wrócił "na tarczy" z tego ogło
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Wazne - sprawdzic jak jest z ceną netto, zeby potem nie bylo ze trzeba zaplacic kaucje podatku. Niby pierdółka, ale ciezko sie fakturuje.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    W Łodzi znajoma choć kupowaliśmy Brutto w DE LKW musiała zapłacic raz jeszcze w PL VAT i wystąpić do US o jego zwrot - paranoja ale jednak

    Właśnie - dopytaj o tę kaucję co pisze Tomek .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    AutoBroker
    Gość

    Domyślnie

    Według mnie nie można zażądać kaucji od podmiotu który posiada nip UE. Jeżeli kupujący jest spoza Unii to jak najbardziej. Sprawdzają w systemie i jeżeli NIP jest aktywny to powinni sprzedać w netto. Są wyjątki tak jak pisał unfaller. W Autohusie odmówili mi sprzedaży za netto dopóki nie dowiozłem aktualnego zaświadczenia o nie zaleganiu. Ale to raczej rzadkość. Natomiast księgowa krzywo patrzy się na faktury z wyszczególnionym Vatem.

  10. #10
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Heya!

    Dzwonilem wczoraj, dzis już niby auto miało być dostarczone do Berlina. Ja wybieram sie w czwartek z rana, zeby na miejscu być na otwarciu, chciałbym sprawdzić techniczne aspekty

    Z dokumentów będę potrzebował - wpis DG, regon , europejski NIP i dowody osobiste właścicieli spółki cywilnej.

    Nie muszę dostarczać zaświadczenia o niezaleganiu, oraz zaliczki na VAT - to tylko praktykuja z Rosjanami..

    P. Tomku wspomniał Pan zeby wypełnić dokumenty bo jest sroga kara. Rozumiem ze te dokumenty dotyczą tablic zjazdowych?
    Czy w/w tablice posiadają OC ?


    W którym miejscu w dowodzie rej jest informacja o liczbie foteli / siedzeń? Oraz gdzie szukać informacji czy to LKW czy PKW?

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    WITAM!

    Jak byście się martwili, to wróciłem
    Ogólnie nie taki diabeł straszny...dzięki w/w wskazówką wszystko poszło elegancko.
    Jedyny mankament , jak p. Tomasz wspominał podejście do klienta..mnie obsługiwał akurat Polak , który wyemigrował jako młody człowiek , więc z językiem nie było problemu.

    Jedyny problem to taki , że musiałem czekać dodatkowo 2godz na dokumenty, tablice mi załatwili ,a mały i duży dowód miał dostarczyć kurier, i tak też zrobił , tylko , że był przed otwarciem i trzeba było go jeszcze raz ściągać..

    Auto całe w oryginalnym lakierze, tylko jedno skrzydło klapy 210mikronów, pełen serwis , czyste w środku..
    Ogólnie bardzo się zdziwiłem , spodziewałem się gorszego stanu


    CO NAJWAŻNIEJSZE, może to nie miejsce , ale bardzo chciałbym podziękować p. Andrzejowi i Tomkowi (kolejność przypadkowa) , dzięki którym prawdopodobnie zaoszczędzę ok 1500zł (koszt akcyzy..) Jak? Wracając podjechałem na stacje diagnostyczną, miły Pan nie mógł odnaleźć wpisu czy auto jest LKW czy PKW..

    P. Tomek "ogarnął" temat telefonicznie , chociaż był za granicą (podejrzewam..) powiedział jakie dokumenty , jaka rubryka i co zrobić.
    Jutro tłumacz i klasyfikacja auta.
    Zobaczymy , ja jestem dobrej myśli.

    Jeszcze raz dziękuje za pomoc , i wskazówki telefoniczne.
    Chociaż mogliście to olać.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Paweł wiec nie olewaj Nas i napisz jak to się zakończyło ? ...byłeś dobrej myśli i chyba tak zostało ?
    Powinieneś już mieć polskie tablice i śmigać przynajmniej od dzisiaj
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #14
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Talking

    Andrzej...
    Dzis zapłaciłem VAT i złożyłem deklaracje VAT 23 i czekam na wydanie VAT 25 zeby zarejestrować auto w UK...do 7 dni sie czeka coś tam ruszylem znajomosci - moze jutro
    Mam tłumaczenia, przegląd , czekam na VAT 25, recykling i resztę ogarnę w UK.

    Dzis sie kończą tablice zjazdowe, ubezpieczenie oc,ac,nw i asistans mam od dzis na nr vin. Potem aneks .

    Teraz kur*** najlepsze.
    Pojechałem na przegląd nie ma lkw pkw, i koleś nie wpisze , ze to ciężarówka..
    Musiałem na wczoraj tłumaczyć brief, gdzie jest pkt mówiący jaki to rodzaj auta.
    Jest to europejska nomenklatura n1, n2, n3 tzn ciężarówka do 3,5 t 8t i 12t...

    Jadę kur** mokry jak szczur, jest jego zastępca/partner . I text " no co za osiol na ost szkoleniu to było" ..
    Ch*** jeden chciał mi wbić osobowke..1500zl by poszło jak krew w piach

    Podsumowując , zeby w PL nie zostać wydymanym trzeba być specjalista w każdej dziedzinie...
    Czy to podatków czy głupiego przeglądu..

    Czapki z głów dla Was żebym sie nie dał sobie wbić osobowki i dla Tomka , ze jest taka klasyfikacja..

    Aaaa i w dok mam ze auto do 6 osób , foteli mam 5.
    Pierwszy diagnosta ten nieogarniety chciał mi wbić 5, ten drugi wbił mi 6..

    Kosmos

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Paweł w tym kontekście ( powyżej) moje odwieczne słowa , że POmroczna to Kraj doświadczeń na żywym organizmie Obywateli ma się dobrze
    Chyba nie musiałeś składać oświadczenia w Urzędach , że to nie Ty ani Twoi dziadkowie mieli coś wspólnego z Cyklonem B ??

    cytat ;
    "... Podsumowując , zeby w PL nie zostać wydymanym trzeba być specjalista w każdej dziedzinie...
    Czy to podatków czy głupiego przeglądu.. .."

    ....- wszędzie potrzebna jest podpowiedź lub informacja
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •