Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: skrzynia biegów w seacie ibiza III (2002)

  1. #1
    krzych
    Gość

    Domyślnie skrzynia biegów w seacie ibiza III (2002)

    Witam, jestem posiadaczem seata ibizy z 2002 r. Mam pewien problem i nie za bardzo wiem jak do niego podejść. Mianowicie przy zmianie biegów gdy wrzucam dwójkę słychać charakterystyczny nieprzyjemny chrzęst. Występuje to tylko w momencie wrzucania drugiego biegu. Sytuacja ta ma miejsce gdy bieg wrzucany jest szybko i zdecydowanie, przy powolnym wrzucaniu nie słychać chrzęstu. Proszę o pomoc i ewentualną wstępną diagnozę.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie denerwuj się, nie spiesz, nie zmieniaj biegów zdecydowanie, a problemu nie będziesz, jak by najwyżej skrzynia się sypnęła to zmień na nową, ewentualnie zmień auto, lub głośno słuchaj muzyki sorry nie mogłem się powstrzymać he he, a na poważnie to powodów może być kilka.

  3. #3
    krzych
    Gość

    Domyślnie

    ale dowcipniś z Ciebie. Myślałem że z poważnymi ludźmi mam do czynienia, ale widzę, że tak jak na drodze wszędzie się trafiają barany ze znaczkiem lexusa jako avatarem (pewnie lexusa widziałeś w top gear tylko <ćwir ćwir ćwir>).
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 14-10-13 o 14:04

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzych Zobacz post
    ale dowcipniś z Ciebie. Myślałem że z poważnymi ludźmi mam do czynienia, ale widzę, że tak jak na drodze wszędzie się trafiają barany ze znaczkiem lexusa jako avatarem (pewnie lexusa widziałeś w top gear tylko ojejku ojejku).
    no proszę wyszło szydło z worka,
    odp:
    a. tak lubię się śmiać i jestem chyba dowcipny
    b-jeśli trzeba jestem poważny, nie jestem w sądzie czy w kościele
    c-za barana się nie uważam
    d-lexusa widuję co dziennie LIVE

    masz jeszcze jakieś aluzję ???

    I radzę Ci usunąć to co napisałeś szybko
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 14-10-13 o 14:04

  5. #5
    krzych
    Gość

    Domyślnie

    chyba do w cipny. A lexusa pewnie sąsiad ma

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    zachęcam do przeczytania regulaminu
    "ZABRANIA SIĘ:
    3.5.11 Stosowania gróźb*, obrażania, ośmieszania, używania słów niecenzuralnych, stosowania różnych form zaczepki, agresji, złośliwości czy kpin."

    proszę moderatorów o zrobienie porządku, i wnioskuje o wywalenie takich "Kozaków" z forum

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    krzych hamuj sie za mlody jestes na forum żeby tak sie unosić
    Z*****eś synchronizator zapewne a bez zdjęcia skrzyni sie nie dowiesz czy tak jest i nikt tu jasnowidzem nie jest
    Pozatym trzeba było zadać sobie troche trudu i nagrać dźwięk...

  8. #8
    krzych
    Gość

    Domyślnie

    daję tu temat żeby dostać kilka opcji i poczytać ewentualnie bo nie znam się na tym a nie lubię chodzić do mechanika całkiem bez wiedzy. Wkurza mnie jak "kozaki" (jak mawia grzech) którzy mają pojęcie szydzą z kogoś kto szuka pomocy. Ciekawe czy chcielibyście na takiego prawnika trafić? bo chyba nie i zapewne też byście go obsmarowali

  9. #9
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Faktycznie wpis grzecha ponizej poziomu. Mozna od razu napisac, ze to synchronizator, bez glupich docinek albo wpisow typu "zjebales synchronizator". To pozniej napedza spirale agresji z 2 stron. No i to, czy ktos jest na forum krotko czy dlugo nikomu nie daje prawa do chamskich docinek (o ile nie zna sie kogos osobiscie ). Bo jezeli ktos jest na forum krotko, to ma siedziec pod miotla, a jak ma 237 albo 458 wpisow, to mozna juz bluzgac, i wysmiewac ?

  10. #10
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Krzych - Standardowa porcja szydery musi być i jak posiedzisz na forum to się przyzwyczaisz... Jak to wśród znajomych przy piwku, każdy żartuje, nikt się nie obraża... Emocje są tu nie potrzebne... Za obrażanie innych co najwyżej możesz dostać bana więc powstrzymuj się od takich postów...

    Stawiam na zużyty synchronizator aczkolwiek bez rozbierania skrzyni ciężko wyczuć...

  11. #11
    krzych
    Gość

    Domyślnie

    dzięki tomaszek. Nie mam ambicji żeby zostać serwisantem ferrari, ale szukam wskazówek gdzie się da. Nie jestem gówniarzem żeby drwić ze mnie tylko dlatego, że ktoś zna się lepiej ode mnie w jakimś temacie. Jako laik chciałbym po prostu idąc do zakładu nie dać sobie wmówić byle czego. Poczytam o tym synchronizatorze. Dzięki

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Wymieńcie miedzy sobą po geście dobrej woli ...albo chociaż nie podchodźcie aż tak poważnie do tak błahych spraw w życiu jak zużyty synchronizator 2go biegu ( z opisu na to wychodzi) ....pojeździsz jeszcze długo z takim "defektem" o ile nie będziesz naśladował kierowców rajdowych .
    Wystarczy wrzucać dwójkę na "dwa tempa"
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #13
    krzych
    Gość

    Domyślnie

    faktycznie może się uniosłem ale ja jestem konkretnym facetem i lubię od razu konkretną odpowiedź. Pożartować możemy tak jak powiedział ZawieR przy piwie, a tu próbujmy być w miarę profesjonalni;]

  14. #14
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    W sumie nie wiem co się tak uniosłeś koleżko, Grzesiek w swoim stylu powiedział DOKŁADNIE co jest, bo powodów może być kilka, synchronizator może być, ale nie musi powodem zgrzytów (chociaż też bym go obstawiał).

    Zmieniaj biegi "na 2" jak pisze Andrzej i będzie git.
    Osobiście uważam, że taniej Ci wyjdzie wymiana skrzyni niż naprawa tego co tutaj się porąbało.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Krzysiu nie mam do Ciebie pretensji, ale uwierz mi na słowo że mnie nie znasz, i nie wiesz kim jestem, odniosłem się do Ciebie kulturalnie, troszkę z żartem, bo trzeba mieć dystans do siebie, a ja mam bo z ryja jestem strasznie brzydki, ale mówiąc że jesteś konkretnym facetem na forum ośmieszasz sam siebie, spotkał byś mnie na ulicy lub w barze to byś się słowem nie odezwał. Po raz kolejny mówię, "aby mi dać w mordę" trzeba być naprawdę kawał chłopa a i tacy w remizie się podawali.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •