Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 15 z 17

Temat: Nowe auto z salonu? Jak kolejny raz wida te trzeba uwaa...

Starszy uytkownik Avatar mkmal
    Skd
    Jelenia Gra
    Postw
    488
    Podzikowano: 0
    Sia Reputacji
    8

Domylnie Nowe auto z salonu? Jak kolejny raz wida te trzeba uwaa...

Ciekawe, jak sprawa si zakoczy...
    http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,14751607.html

Aby zobaczy obrazy w stopce musisz mie 1 lub wicej postw. Obecnie napisae 0 postw.

Starszy uytkownik Avatar Grzechu
    Skd
    Trjmiasto
    Postw
    4,742
    Sia Reputacji
    13

Domylnie

No... a ile panowie jest takich sytuacji o ktrych klient nie wie o podobnym fakcie w swoim aucie do dzi

http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...ii,1900203,339
    Ostatnio edytowane przez Grzechu ; 10-10-13 o 13:36

Starszy uytkownik Avatar maxxpl
    Skd
    Bedford/Gdask
    Postw
    1,572
    Sia Reputacji
    8

Domylnie

Pomijajac ze to prawda, to dajecie same "niezalezne i obiektywne" portale. Lowcow taniej sensacji i opowiesci dziwnej tresci...

Starszy uytkownik Avatar mkmal
    Skd
    Jelenia Gra
    Postw
    488
    Sia Reputacji
    8

Domylnie

Zgadzam si, akurat "Wybircza" to raczej sza obiektywnoci nie jest. Ale raczej w tematach politycznych ni tak przyziemnych. Wic mimo wszystko co musi by na rzeczy. Ja tam nie dziwie si, e ludzie wol z takim tematem podskoczy do oglnopolskiego wydawcy ni lokalnej gazety. Lub podesa temat do TVN Turbo. Wiadomo - wikszy rozgos - wiksza szansa na zaatwienie sprawy.

Aby zobaczy obrazy w stopce musisz mie 1 lub wicej postw. Obecnie napisae 0 postw.

Starszy uytkownik Avatar Andrebar
    Skd
    d - Heidelberg
    Postw
    4,894
    Podzikowano: 3
    Sia Reputacji
    13

Domylnie

Ot POmroczna - Kraj Trzech Kultur .....czeskiego cyrku - ruskiego miesica i ...tego co bogatszy );
    Czowiek mdrzeje z wiekiem....szkoda tylko e z wiekiem od trumny

Starszy uytkownik Avatar Rashid
    Skd
    PL
    Postw
    196
    Sia Reputacji
    8

Domylnie

Od dawna zdarzaj si przypadki napraw w salonach. Tyle, e polscy dealerzy nie maj tego nawyku, aby si przyzna i opuci cen. Nie trzeba wcale wielkiego upustu, myl, e sam fakt przyznania si i zaznaczenie tego w ofercie danego pojazdu oraz zrzucenie nieco z ceny spowodowao by, e znalaz by si niejeden klient akceptujcy ten stan rzeczy i auto poszo by do ludzi w pozytywnej atmosferze. Salon nie zbankrutowa by przecie, renoma by nie ucierpiaa, ba, nawet mogo by to polepszy wizerunek salonu jako uczciwego (przecie moe si obcierka itp. przy rozadunku zdarzy... Nie popenia bdu, kto nic nie robi...). Ale nasi dealerzy wol i w zaparte, czarne nazywa biaym, do upadego wmawia w oczy, e to nie jest to, na co wyglda! Dopiero sdownie trzeba takiemu udowodni fakty oczywiste i przy okazji pokaza, jakim ******em jest.

Kilka lat temu, mj kolega pracowa w salonie SEAT-a i opowiada, jak popiesznie jechali od lakiernika do salonu, na pace majc owinity w koce tylny zderzak od Toledo. Prdko, bo klient ju w pocigu by, w drodze po odbir wymarzonego, nowiutkiego autka...
    Ostatnio edytowane przez Rashid ; 10-10-13 o 15:47

Starszy uytkownik Avatar tradelux
    Skd
    Katowice, Krakw
    Postw
    5,566
    Podzikowano: 4
    Sia Reputacji
    14

Domylnie

Hmm a czy auto jak nie jest po dzwonie z malowanym zderzakiem to co zego? Nie popadajmy w skrajno. To tylko auto, a jak kto je traktuje jak dom i nie wiadomo co to ju inna sprawa
    Na Fiacie w Tychach by kiedy strajk i przelecieli rubokrtami drzwi we Fiatach 500. Sporo sztuk i co? Przemalowali drzwi na nowo i wyjechay w wiat
    ---

Facebook:

Otomoto:

Login na allegro: trade-lux

Moderator S Avatar mpDante
    Skd
    dolnolskie
    Postw
    4,267
    Sia Reputacji
    10

Domylnie

Akurat zderzak to cz, ktr atwo wymieni... ale w przypadku tego Opla:
    (...)z firmy lakierniczej SNB: "... stwierdzilimy uszkodzenia w postaci przepolerowania do sporej czci powoki lakierniczej na kancie lewego przedniego botnika na wysokoci lampy. (...) stwierdzilimy lady "odkurzu" lakierniczego lub innego pyu na powoce lakierniczej ww. botnika, a take na krawdzi maski przy prawym botniku. Podczas dokadnych ogldzin auta mona ewidentnie stwierdzi, e klapa baganika ma inny odcie lakieru wzgldem dachu. (...) wewntrzna listwa progowa od strony pasaera jest ewidentnie le zamontowana i odstaje od mocowa fabrycznych. Niedoskonaoci na powoce lakierniczej powstay w wyniku nieprawidowej korekty powoki, wykonanej w nieznanej nam firmie".
    Piotr Korobczuk z Auto Consulting, rzeczoznawca Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego i biegy Sdu Okrgowego w odzi. Podejrzewa, e salon nie mwi caej prawdy. Jego zdaniem na transakcji mg zarobi podwjnie. - Na Zachodzie samochody uszkodzone przez producenta sprzedawane s porednikom z upustem. Ale pod warunkiem, e wada zostanie ujawniona w czasie sprzeday. W Polsce salony samochodowe wci licz, e klient si nie zorientuje, e co jest nie tak. A jak si zorientuje, to traktuje si go jak chopa w lesie. Salon z Pabianickiej albo sam w czasie cigania z lawety bd przestawiania uszkodzi samochd i win zrzuca na producenta, albo zarobi ekstra za uszkodzone auto i prbuje si broni - przypuszcza.

Korobczuk przypomina sobie, e podobn spraw prowadzi trzy lata temu. Wwczas klient kupi uszkodzon toyot. Producent poczuwa si do czstkowej odpowiedzialnoci. Strawa trafia do sdu, ktrzy orzek wymian caego auta. - A ju cakowitym minimum w takich sytuacjach jest obnienie ceny co najmniej o 10 procent - dodaje.
    # Szanuj moderatora swego, bo moesz mie gorszego #
    -
    |
    -

Problem z Lenovo? Wesprzyj akcj FB

Starszy uytkownik Avatar fireman
    Skd
    Lubuskie
    Postw
    115
    Sia Reputacji
    8

Domylnie

To, e auto byo po poprawkach lakierniczych to nic zego ale kur.....em jest to, e sprzedawcy to ukrywaj a niewiadomy kupujcy cieszy si, e ma "nwk" oczywicie tylko do czasu sprzeday.

Starszy uytkownik
    Postw
    2,410
    Sia Reputacji
    11

Domylnie

Cytat Napisa tradelux Zobacz post
    Hmm a czy auto jak nie jest po dzwonie z malowanym zderzakiem to co zego? Nie popadajmy w skrajno. To tylko auto, a jak kto je traktuje jak dom i nie wiadomo co to ju inna sprawa
    Na Fiacie w Tychach by kiedy strajk i przelecieli rubokrtami drzwi we Fiatach 500. Sporo sztuk i co? Przemalowali drzwi na nowo i wyjechay w wiat
    W mojej ocenie to co zego i zwyczajnie tych ludzi o.s.z.u.k.a.n.o. Sprzedano im co czego nie powinno si sprzeda jako nowe. Gdybym akceptowa malowanie/obcierki to szukabym uywanego. Po to si paci za co co jest nowe, eby takie byo. Co zrobi jak z fantem jak si przytrafi taka sytuacja? Jest mnstwo moliwoci, choby sprzeda uczciwie bez mary - kto kupi albo wzi na demo - przy sprzeday powiedzie to i to malowane, nie bdzie kopotu. To nie kwestia czy si da/nie da tylko czy si chce eby si dao/nie dao.
    Opinie, ktre napisaem na forum, s jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn ocen. To nie pewnik, w rzeczywistoci moe by inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bd Szwajcarii.

Starszy uytkownik Avatar takietam
    Skd
    Olsztyn
    Postw
    3,935
    Sia Reputacji
    12

Domylnie

W zeszym roku by na forum podobny temat z Fiatem Punto zdaje si. Tam wyszo, e Fiat ma cay serwis sprzedajcy taniej nowe samochody z lekkimi wadami.

Wszystko sprowadza si do tego co wakujemy na forum od kilku lat - niskiej etyki sprzedawcw, oraz maej wiadomoci kupujcych. Na szczcie powoli si to zmienia i coraz wicej ludzi nagania takie sprawy i dochodzi swoich praw.
    Jeeli pamitamy, e wszyscy jestemy pomyleni, to tajemnice znikaj, a ycie staje si zrozumiae.

Starszy uytkownik Avatar Grzechu
    Skd
    Trjmiasto
    Postw
    4,742
    Sia Reputacji
    13

Domylnie

Cytat Napisa tradelux Zobacz post
    Hmm a czy auto jak nie jest po dzwonie z malowanym zderzakiem to co zego? Nie popadajmy w skrajno

No panowie panowie, tu chodzi o nowe auto !!!!
    Nie e zderzak zmieniony czy malowany, on ma by nowy i nie tknity, pachncy, lnicy, po prostu NOWY ...
    Jeli auto miao jakie przygody w transporcie etc.. to si o tym mwi klientom i se oni wtedy decyduj , albo rybki albo akwarium... ich brocha, ale ja bym nie odebra auta w salonie z malowanym nawet lusterkiem, bo po nowe tam poszedem, chc nwk nie migan.., wiadomo by mi potem nie daa y ze kupiem "wybrakowany towar"

Starszy uytkownik Avatar tradelux
    Skd
    Katowice, Krakw
    Postw
    5,566
    Podzikowano: 4
    Sia Reputacji
    14

Domylnie

Nie wiem ja traktuj auto jako narzdzie do pracy i nie przywizuje do tego sentymentu.
    Rozumiem, e dla niektrych zakup auta za 20tys z to sporo majtku, ale nie ma co popada w paranoj...
    Spinamy polady, a yje si luniej i lepiej z podejciem jak np. we Francji
    ---

Facebook:

Otomoto:

Login na allegro: trade-lux

Starszy uytkownik Avatar Kris75
    Skd
    lskie
    Postw
    10,109
    Sia Reputacji
    19

Domylnie

ukasz - ale tu chodzi o nowe auto
    NOWE TO NOWE, pachnce, lnice, bez RYSY nawet. To czy ja sobie potem zrobie rys czy nie to MOJA SPRAWA.
    Ale ja mam odebra auto IDEALNE - za to pac w h...j cikiej kasy.
    Jakbym chcia lakierowane to tego kwiatu p wiatu, ale po to id po nowe auto by kupi i zapomnie o lakierowaniach, miernikach itd.
    A jeli byo co dubnite to niech o tym wiem, bym mg podj decyzj.
    Zderzak malowany to nic zego - ale niech ja o tym wiem.
    A tu typowo z partyzanta, cichociemni - moe si uda.
    Bardzo Mie Wraenia

kontakt:

gg: 8675378

Starszy uytkownik Avatar takietam
    Skd
    Olsztyn
    Postw
    3,935
    Sia Reputacji
    12

Domylnie

Powiedziabym e 20 tys to majtek dla wikszoci i ja to rozumiem. Tu ju nawet nie chodzi o fakt, e ten samochd jest w czym gorszy. Chodzi o sam wiadomo, e 'wiem co mam'. Taki nowy samochd trzeba bdzie kiedy sprzeda. Przyjedzie jaki epek powie Ci, e zderzak by malowany, ty pjdziesz o dom, e "nie ma bata" bo masz go od nowoci i nieszczcie gotowe. Nikt nie lubi jak si z niego robi *****a i posdza o ******wo.
    Jeeli pamitamy, e wszyscy jestemy pomyleni, to tajemnice znikaj, a ycie staje si zrozumiae.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakadka

Zakadka

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw
  •  
UFG Na wypadek Commodo seal