Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Mercedes Vito 2.2

  1. #1
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Smutny Mercedes Vito 2.2

    Witam.
    Jestem w trakcie poszukiwania auta do firmy. Na chwile obecna obralem tylko pod uwagę T5 po liftingu ( posiadam obecnie T5 2006).
    I tak z nudów zacząłem oglądać mercedesy vito..
    Znalazłem fajnie ogłoszenie, salon PL, 115dci , rok 2010.

    Prawdę mówiąc nic nie wiem o meradesach vito i silniku 2.2 .
    Miał ktoś doświadczenia ? Słabe pkt, wady?
    Ja z obserwacji ulicy wiem , ze blacharka to mega lipa...

    Obecne T5 to lac i jechać, a kilka razy już ziemie okrazyla, złego słowa nie powiem.
    Z Vito w ogóle nie miałem problemów.
    Budżet to +/- 75k zł.
    Ostatnio edytowane przez takietam ; 06-10-13 o 15:20

  2. #2
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Edit MOD : nie pytam jakie auto kupić, tzn pytam dokładnie o Vito ost model przed liftem tzn rok 2010.
    Bo z busów biorę tylko pod uwagę nowe T5 (które znam) oraz w/w merca.

    Interesują mnie słabe strony vito silnik 2.2 115cdi.

  3. #3
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie mam takie vitka ale byłem nim dwa razy w górach, znajomy go ma od nowości i autem się przyjemnie jeździ, jest dużo bardziej komfortowy jak T5, T5 jest można powiedzieć dość twarda, vitkiem jeździ się wygodniej dla pasażerów, jemu padła skrzynia ale na gwarancji ją robili, i on ma aut. a tak nic z autem się nie dzieje, dziś ma koło już 150 000km chyba tylko eksploatacja tego auta...on ma już 3 albo 4 vito i nie kupi T5/6 ani żadnego VW ale każdy chwali co swoje, auto jak auto, jeden woli VW inny mb, jeśli ma być w miarę nowy to można szukać takiego, i w miarę znaną historia, bo te vitki też potrafią po 200 000 rocznie zrobić

  4. #4
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Dural ja Ci powiem tak jeżeli o minusy chodzi: 1. Blacha 2.Blacha 3. Blacha. Sporadycznie potrafi puścić wtrysk i nawet tłok wypalić ale jak się w porę zadba o układ paliwowy to nie będzie tak źle

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    No niby jo,, z tą blachą, ale my tu gadamy o aucie 3 letnim, który jest jeszcze na gwarancji, i jeśli dural by go dalej serwisował to nie ma o czym tu gadać z tą blachą, za jakiś czas trzeba dobrze by oglądać, miałem 7 letniego nie bitego vitka i tragedii nie było... No a wtryski podobno teraz dają radę... a w egzemplarzach z 2004 05, i 06 roku to faktycznie padały od stania nawet,

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Dural to ja Ci coś opowiem o Vito. Mamy w firmie przewożącej ludzi na trasach międzynarodowych dwa Vita.

    Pierwszy: rok produkcji 2006, pełny ocynk, 115cdi. U nas już od dwóch lat. W tym okresie zrobił 600000km i nic się z nim nie dzieje. Filtry, olej (co 20000km), jakieś tam elementy zawieszenia jak słychać bądź czuć zużycie. Obecnie na budziku prawie 870000km. Gdzieś obity tu i ówdzie ale rdza się nie pojawia (kolor samochodu biały). Średnie spalanie z trasy 35000km wynosi 8,3 - 8,6 litra na setkę.

    Drugi: szef kupił 2 miesiące temu też 115cdi z 2004 roku. Przebieg licznikowy 150000km (faktyczny drugie tyle po sprawdzeniu historii, szef nie sprawdzał samochodu przed kupnem tylko ja dowiedziałem się o tym). W historii serwisowej od samego początku zawsze coś się działo. Auto dalej ma (nie wiem na jak długo), spalanie przy spokojnej jeździe przy 90km/h wynosi 9 litrów na setkę. Z takiej trasy 3500km i prędkościach do 120km/h (czyli tak samo jak ten biały) pali... 10,5 litra Rdza wyłazi tu i tam, kilka akcji serwisowych na tą rdzę miał.

    Są to auta, które są starsze od Twojego zakładanego rocznika ale wszystko zależy od tego jak się trafi. Jeden jeździ bez problemu, z drugim spalanie nie do ogarnięcia (z silnikiem wszystko jest w porządku o dziwo). Przy 9-ciu fotelach jest ciasno (mimo wersji Long) za to bagażnik duży. W przodzie środkowe miejsce jest bardziej dla jakiegoś kilkulatka niż do przewożenia osób dorosłych (brak po prostu miejsca na nogi).


    btw. Szef też miał T5-tkę przez kilka miesięcy ale po prostu się nie sprawdził na trasach - duże spalanie, ciągle coś było do zrobienia z silnikiem. Obecnie inwestuje tylko w Renault Trafic.

  7. #7
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Sam nie wiem..co teraz zrobić

    Patrząc na ogłoszenia (nie jest to 100% miarodajny wynik) to Vito kupię taniej, o jakieś 10-15k zł - rocznik 2009-2010, patrze tylko na salon polska. Te auta był brane w leasing dosyć często.

    Inaczej na T5 taką w miarę stanie , przebieg, wyposażenie muszę wyłożyć +/- 80k zł brutto. Czyt lepszą wersje.

    Za 65-70k zł mam Vito, które bije na głowę T5 za 65-70k zł.
    T5 w tym przedziale cenowym to przeważnie poleasingowki scanskiej..brak elektryki, korbki fotele z obiciem masakra..
    Vito w tym przedziale oferuje o wiele więcej..

    Tylko jakoś te blachy w sensie ruda mnie przerażają..Nie znam też silników czy są z nimi problemy.
    T5 jest praktycznie nie do zajechania..przynajmniej ten którego teraz mam w firmie.

    Autem ma być na 3-4 lata, może 5 jak by mi się jakaś fajna wersja trafiła
    Czasem nim będę jeździł więc nie chciałbym epoko kamienia łupanego w środku a to niestety "daje" T5 w przedziale 65k zł..

    Ople, renówki i inne wynalazki odpadają.

    Sam się z tego śmieję , że auto za 65k zł i tak bogato w środku..
    Tak wiem , mogę caravelle kupić


    Vito http://otomoto.pl/mercedes-benz-vito-C30627465.html
    T5 http://allegro.pl/transporter-t5-6-o...602771177.html
    Ostatnio edytowane przez dural ; 11-10-13 o 13:05

  8. #8
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Co do Vito to w tym roczniku jeśli nie bity to rudej nie zobaczysz Weź się przejedź i Vito, i T5-tką i zobacz, które bardziej Tobie odpowiada.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    dural, a na gwałt potrzebujesz tego Vito/T5? Czy możesz zaczekać powiedzmy do przełomu listopad/grudzień?

  10. #10
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Moge mam czym jeździć..
    Ogolnie szukam "pod siebie" jak już mam wydać milion milionów to chciałbym chociaż elektryke miec

    Jest w dojczlandzie T5 2010 czarna , ładna w środku ale rusek sprzedaje..
    Ogolnie moge spokojnie poczekać na coś "ciekawego".

  11. #11
    Vicemain
    Gość

    Domyślnie

    Temat dość stary jednak chciałem wtrącic swoją opinię nawet dla innych userow czytajacych ten temat powinno sie przydać,
    Mercedesa vito znam na wylot bowiem pierwszego kupilem u dilera nówka nie śmigana w 1996 roku wersja W638 przedni napęd 2,3 diesel jeszcze ze zwykłą pompą jeden z pierwszych jakie wyszły.

    Autkiem zjeżdziłem prawie całą europę nabiłem bez mała 800 tysi na liczniku, był wspaniały na zimową aurę silnik i skrzynia poprzecznie z przednim napędem nie było zaspy z ktorej nie dalo sie wyjechać , dac mu pług z przodu i mogłby odśnieżać ulice pod tym względem naprawdę super wygodny.

    Teraz co do wad a jest ich bardzo wiele , pierwsze modele z tych lat były bardzo awaryjne znam to dokładnie, w następnych latach wszelkie niedomagania wieku dziecinnego poprawiono jak np. gumowe oslony przegubów które po roku padały i trzeba bylo je wymnieniac na nowe, vito posiadało bardzo mały promień zawracania stąd pewnie problemy z osłonami, najgorszy problem to rdza pierwsze vito nie posiadały ani grama cynku na blachach , po 5-6 latach dokladnie wtedy jak auto jest bez gwarancji wszystko zaczyna wychodzić, silnik nie do zajechania mozna na nim śmiało milion zrobić jednak znacznie gorzej z całym osprzętem no i blachara paskudnie podatna na rdzę.

    Auto miałem 12 lat od nowości i znam każde bolączki tego modelu...., poprzez ten okres wymieniłem nie liczac materiałow eksp. typu tarcze czy klocki : dwa przeguby napędowe zniszczone, łaczniki stabilizatora co rok wymiana ,maglownicę,dmuchawę ,bardzo dużo elementów elektrycznych.... tzw. rogi czyli zestaw pod kierownicą ,śilnik wycieraczek, skrzynie biegów i bardzo dużo wiecej szkoda pisać,
    Skrzynia biegow padla mi w Atenach w roku 2001 przejechala 300 tysi manual i padła jak kawka , żadnego biegu tylko luz.... szukałem wtedy części do vito w warsztatach szrotach i nic nie maja , okazuje sie że w Atenach sa jedynie dwa Vita w tym jeden mój... , totalnie nie znali tego modelu widać wtedy nie byl przewidziany na Grecję, tyle że taxi okulary bez problemu w miarę nowe swobodnie dostępne na ulicach , problem wielki ale nie chcę zanudzać , pozbywszy się mojego nieszczęścia.

    W 2005 roku ufając bardzo mojej miłości do gwiazdy zakupiłem ponownie Vito model W639 już z turbiną 2,2 diesel manual 6 biegów klima etc., do poprzedniego modelu zero porównania auto prawie osobowe bardzo wygodne, po 80 tysiacach wymieniłem oryginalne swożnie nitowane wachacza dolnego na nowe oraz łożysko wału bo to niestety tylny napęd, leję ON wymieniam filtry i olej zrobiłem nim 250 tysięcy i auto bez skazy motor bardzo dynamiczny jak osobowy polecam każdemu

    Porownanie T-4 czy T-5 do Vito jest nieporozumieniem, każdy testując Vito będzie chcial go mieć, jeżdzilem carawelką i T-5 dla mnie to zwykły model z lat propagandy sukcesu i tak sie w tym czuję jadąc ,
    pozdrawiam
    Vicemain
    Ostatnio edytowane przez Vicemain ; 08-05-14 o 02:56

  12. #12
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Update kupiłem T5 po lifcie 2011

  13. #13
    darek90
    Gość

    Domyślnie

    Znalazłem ciekawy artykuł o Vito na blogu o meśkach: http://mercedesblog.pl/mercedes-benz-vito,id,551.html Poczytaj sobie :-) Bardzo ciekawie piszą o tym

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Artykuł faktycznie mega, długo go szukałeś?
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •