Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Temat: Duże kombii, co polecicie ?

  1. #1
    ROTO
    Gość

    Domyślnie Duże kombii, co polecicie ?

    Witam proszę o przedstawianie konkretnych marek aut.
    Podam kilka warunków, rocznik od 2004, silnik benzyna max 2,0 pojemności, prostej budowy dobrze znoszący LPG, nie zależy mi na osiągach, ma być pojemne nawet mułowate toczydło bez zbędnej elektroniki. z wyposażenia extra tylko poduchy, klima i ABS, ESP, nic więcej nie musi być. kolejny warunek to, dobrze zabezpieczona buda przed korozją...mam Opla Astrę, mechanicznie super, ale blacharka gnije samoistnie choć nigdy nie był nawet draśnięty,mógłby mieć napęd na cztery koła (ale niekoniecznie, tak z ciekawości , bo nigdy niemiałem) Chodzi mi o przegląd aut różnych marek, bez zbędnej elektroniki, bez konkretnego nacisku na jakąkolwiek firmę, aby sobie porównać ich właściwości...auto najlepiej w manualu.
    Podajcie swoje typy do zastanowienia (miło by było z jakimś uzasadnieniem) Pozdro

  2. #2
    Bywalec Avatar killer
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Postów
    27
    Podziękowano Thanks Given 
    15
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Nie wiem czy w założonym budżecie się zmieści ale mi sie odrazu subaru legacy nasuwa, super napęd

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Według mnie, zależnie od budżetu, odpowiednie do wymagań byłby następujące, technicznie praktycznie bliźniacze, samochody:
    - VW Passat B5 FL 2.0 4 Motion,
    - Audi A4 B6 1.8 Turbo Quattro,
    - Audi A6 C5 1.8 Turbo Quattro,
    przy roczniku 2004 byłaby to już końcówka produkcji, a więc egzemplarze dopracowane, a jednak konstrukcyjnie jest to końcówka lat 90 początek 2000 czyli okres w którym samochody nie były jeszcze tak przeładowywane elektroniką.
    Są to bardzo popularne modele więc koszty bieżącej obsługi i serwisu nie byłyby wygórowane , do tego wersje z napędzanymi czterema kołami zostały zaopatrzone w bardzo dobry system stałego napędu z mechanizmem różnicowym Torsen .
    Ostatnio edytowane przez Bartek28 ; 28-12-10 o 23:52

  4. #4
    Bywalec Avatar killer
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Postów
    27
    Podziękowano Thanks Given 
    15
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Bartek A6 z tego z rocznika do 2004 to C5 nie B5 i myśle że z Legacy tylko ono może konkurować z tych co wymieniłeś (jest to moja subiektywna opinia)

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ford Mondeo, duże, pakowne, łatwe w naprawach ...
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Gratuluje czujności faktycznie jest to model C5 , czasami jak się robi kopiuj-wklej to tak wychodzi

    Tylko założenie autora wątku jest jasne, samochód ma być prosty, pozbawiony elektroniki, dobrze znosić LPG czyli z tego należy wnioskować że priorytetem są koszty jego eksploatacji , a napewno koszty obsługi popularnych Audi czy VW, z rzędowymi czterocylindrówkami, będą niższe aniżeli raczej niezbyt powszechnego Subaru wyposażonego w silnik boxer.

    Wydaje się też że dla przedstawiania konkretnych propozycji to przydałoby się dookreślenie przez autora wątku jaka kwotę zamierza przeznaczyć na zakup.

  7. #7
    Bywalec Avatar killer
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Postów
    27
    Podziękowano Thanks Given 
    15
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Bartku po częsci sie z tobą zgodze bez podanych orientacyjnych sum nic nie polecimy bo ciezko porównać audi, bmw, subaru do Laguny, Mondeo etc. Natomiast jeśli chodzi o LPG to te boxery bardzo ładnie go znoszą inapewno nie gorzej niż silnik z turbinką :-P ale napewno też masz racje że większa część mechaników prędzej sobie poradzi z motorem z grupy VAG-a

  8. #8
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Mondeo MK3 jest slabo zabezpieczony przed korozja (szczegolnie dolne listwy tylnych drzwi i nadkola).
    Duze, pakowne i malo awaryjne to Mazda 6 po lifcie (zabezpieczona przed korozja).
    Honda Accord 2.0 benz. w kombi (buda przypominajaca karawan).
    Volvo V70 - spory lotniskowiec i dobrze znosi gaz.
    Dobrym wyborem jest rowniez Passat B5.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  9. #9
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Jaki budżet planujesz? Warunki spełnia i Dacia Logan i Merc w211, Citroen C5 też w sumie pakowne kombi, tyle że elektroniki ma trochę.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Mondeo MK3 jest slabo zabezpieczony przed korozja (szczegolnie dolne listwy tylnych drzwi i nadkola).
    Zgadza sie wiec trzeba zwrocic uwage czy zostały owe felerne miejsca zrobione ponownie.

  11. #11
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Największymi kombiakami będą: Ford Mondeo MKIII (jednak spore problemy z korozją i nawet naprawy lakiernicze nie pomagają zawsze), Citroen C5 i Opel Omega... Nie ma podanego budżetu, więc ciężko coś konkretnego doradzić.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  12. #12
    tEREk
    Gość

    Domyślnie

    Z dużych kombi mamy jeszcze Vectre C

  13. #13
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    Opel Omega... Nie ma podanego budżetu, więc ciężko coś konkretnego doradzić.
    Omega -2003 koniec produkcji więc nie mieści się w ramach... I właśnie-niech kolega poda budżet.

  14. #14
    ROTO
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, za dotychczasowe odpowiedzi, co do budżetu, to zrobiłem to celowo, chodziło mi bardziej o podanie konkretnych modeli aut spełniających moje kryteria, (no ale powiedzmy że do tych 40 k pln ) chcę je po prostu porównać do siebie (pakowność, opinie o modelu, awaryjność, no i przede wszystkim prostota konstrukcji, ceny części zamiennych... itd. ) myśląłem też o Octavii Tour z silnikiem 2,0 115 km, tylko to raczej chyba nie jest duże kombii ? Najbardziej rozgryzł mnie kolega Bartek28...., czyli jak najwięcej km na jednym baku LPG + ewentualne niedrogie naprawy w przyszłości. To ma być auto do targania gratów budowlanych, czyli proste, wytrzymałe, na kiepskie gruntowe drogi, o nie za niskim prześwicie, typowy wół roboczy. Kilka Waszych propozycji, już mi się podoba... ale może ktoś jeszcze podrzuci parę innych modeli do porównania. Omegę też brałem pod uwagę, ale mam już Astrę (więc boję się zgnilizny, co jest chyba normą u tego producenta...) Mondeo ma mój kumpel, 8 lat od nówki z salonu i sam się śmieje, że chyba z fabryki wyjechał już z korozją (też nigdy nie draśnięty) Zapodajcie jeszcze jakieś inne modele, drodzy forumowicze (oczywiście w miarę możliwości spełniające powyższe kryteria)

  15. #15
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Tani w eksploatacji i jako "wół roboczy" w tym przypadku polecałbym zdecydowanie:
    Honda Accord kombi
    Mazda 6 kombi (podłoga z Mondeo, największego w swojej klasie)
    Volvo V70

    Mało awaryjne, tanie w utrzymaniu i mają niski % kradzieży w Polsce
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •