Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Temat: Masz auto od Ciro? Masz pecha

  1. #1
    grzkem
    Gość

    Domyślnie Masz auto od Ciro? Masz pecha

    Przemyska prokuratura postawiła zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą Włochowi Ciro V.

    Grupa zajmowała się sprzedażą w Polsce i na Ukrainie kradzionych we Włoszech samochodów . Razem z Włochem podejrzanych jest jeszcze 11 innych osób.

    Wcześniej 48-letni Włoch podejrzany był o udział w tej grupie, jednak zebrane w toku śledztwa dowody pozwoliły na zmianę zarzutów.

    Jak poinformował we wtorek prokurator prowadzący śledztwo Artur Jochym z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu (Podkarpackie) wraz z odnajdywaniem i weryfikowaniem kolejnych skradzionych aut, Ciro V. ma uzupełniane zarzuty.
    Oprócz Ciro V. w sprawie podejrzanych jest jeszcze 11 innych osób, w tym jego konkubina Jolanta S., jej brat Marek S., Ewa T. - konkubina włoskiego mafiosa, przebywającego w więzieniu w związku z zabójstwem, jej siostra Paulina T. i ukrywający się przed policją Mirosław K. Tego ostatniego Ciro V. poznał w celi w Białymstoku, gdzie trafił za próbę przejechania granicy kradzionym samochodem. Mirosław K. jest poszukiwany listem gończym.

    Tej piątce podejrzanych zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sprowadzanie do Polski kradzionych aut i ich sprzedaż. Zarzut nielegalnego obrotu˙kradzionymi autami, ale już poza grupą przestępczą postawiono jeszcze m.in. Katarzynie D., Stanisławowi S. i Pawłowi B.

    Grupa działała w Polsce od 2006 do 2010 roku na terenie Przemyśla, Nowego Sącza i Białegostoku. Jak ustalono w czasie śledztwa, w kradzionych we Włoszech samochodach przebijano numery nadwozia, tak aby pasowały do sfabrykowanych wcześniej włoskich dokumentów. Przerobione w ten sposób samochody trafiały do Polski i były sprzedawane w kraju i na Ukrainę m.in. za pośrednictwem internetu.
    Śledczy ustalili, że grupie udało się sprzedać od kilkudziesięciu do nawet 200 przerobionych w ten sposób samochodów. Były to najczęściej mercedesy, nissany, audi, alfa romeo, fordy. Dotychczas zabezpieczono w Polsce i zweryfikowano jako kradzione 22 samochody. Cały czas trwa namierzanie i weryfikowanie kolejnych skradzionych aut.

    Podejrzani są mieszkańcami Przemyśla, Białegostoku i Nowego Sącza. Główny podejrzany Ciro V. pochodzi z Neapolu, ale od 2006 roku mieszka w Przemyślu.

    Od stycznia br. Ciro V. przebywał w areszcie. W lipcu Sąd Rejonowy w Przemyślu zgodził się na zamianę aresztu na poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł. Wnioskowała o to obrona.

    Ciro V. to były włoski koszykarz, który był już karany we Włoszech i Niemczech m.in. za kierowanie grupą przestępczą zajmującą się handlem narkotykami, za fałszowanie pieniędzy oraz za kradzieże samochodów.

    CBŚ i prokuratura współpracuje z włoskimi organami ścigania. Śledztwo w tej sprawie prowadzone przez CBŚ w Przemyślu pod nadzorem przemyskiej prokuratury okręgowej zostało wszczęte we wrześniu 2009 roku. Prokurator Jochym, ma nadzieję, że uda się je zamknąć do końca 2011 roku.
    W tytule tej informacji napisaliśmy, że jak kupiłeś auto od Ciro V. to masz pecha. Dlaczego? O tym dowiesz się czytając tekst, który znajdziesz poniżej
    http://motoryzacja.interia.pl/raport...i,1340874,6191


    całość pochodzi z
    http://motoryzacja.interia.pl/raport...i,1340874,6191

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A właściciel auta może dostać takie piękne pisemko jak ja



    Więcej na: http://www.bezwypadkowy.net/forum/45...-przed-zakupem
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

  3. #3
    thomaso
    Gość

    Domyślnie

    noo... ja mnie mam, uf

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Tzn - nie masz czy mnie masz ??
    Bo nie kumam...

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Z przykrością informuję , że owa "firma" nie jest jedyną co robi kilienta w przysłowiowe "bambuko" ....
    Ludzie zrozumcie , że chęć posiadania auta w sporo niższej cenie od chociażby "zdroworozsądkowych" wiąże sie w 90% z wdepnięciem na "minę" !!

    Przykłady - zadatków ...Wester Union ...100% "bezwypadkowych" .."anglików"...czy "pocofek" ponadnormatywnych przebiegów wspierają jeszcze takie kręty jak powstawanie na tzw ." słupa " "auto-komisów czy auto-handu" , które mają jedynie na celu w jak najkrótszym czasie "zebrać" jak najwięcej naiwnych .....
    Działa to tak - wychwytuje się z ogłoszeń albo giełdy samoch. auta popularne w obrocie ale naprawdę ładne i rokujące szybką sprzedaż choć niekiedy z "zaporową" ceną oferenta..... nawijka tekstu jest praktycznie wszędzie taka sama - ...." ooo.. ładne auto ..mam kupca ....wstaw Pan/Pani do mnie na plac ...mam kupca ...ale na raty bo drogo ...ale pójdzie ...." ...i sru mu Ładną wizytówkę ...

    Dalej jest przeważnie tak .....zdesperowany klient chcący za swoje auto odpowiednią cenę kusi się na propozycję "pośrednictwa" i powiedzmy , że chcąc za swoje ładne i dobre auto 45.000zł oddaje je w ręce "pośrednika " ....spisuje nawet na tą okoliczność całkiem klarowną dla niego umowę... hehehe....

    Wiecie co jest póżniej ....??? .....autko trafia na alemotoszroto itp . za np; 29.990. ...i jak myślicie znajdzie się klient??? ....który potem napisze w przypływie euforii jaką to "OKAZJĘ" trafił ....

    A trzeba pamiętać , że z reguły takie "place - widma - pośrednicy" działają krótko .....a czasami całkiem długo ino albo na przeciwko albo pod zmienioną nazwą - przykłady choćby z TV "Uwaga" ....
    I tak się trzepie $$$$ w POmrocznej ....sprzedaj coś co masz za darmo np; 30 aut po średnio 20.000zł w dwa - trzy miesiące ...niezły biznes
    a Ty szukaj swoich wydanych tudzież straconych pieniędzy w ...Sądzie .....


    Ps-1- ;
    ..i jak pomóc userowi w ocenie auta , który znalazł taką "okazję" ......serwis jest udokum.- przeb. też - ..po fotach nic nie widać i jeszcze dostaje Fakturę !

    Ps-2-;
    w dzisiejszej dobie zakłamania i drenażu portfela kupującego najważniejsze jest -POLECENIE- i zaufanie ( przy kupnie używanego auta) .......bez tych dwóch opcji możemy tylko polegać na własnych doświadczeniach i intuicji . ....albo oddać się przypadkowi . ..lub jak kto woli w " ręce Boga" .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  6. #6
    pecet
    Gość

    Domyślnie

    andrebar - możesz jaśniej? bo nie czaje do końca tego przekrętu. Zenon wstawia auto do komisu warte 45000zł, komis sprzedaje je za 30000zł, potem ten komis zwija interes inkasując te 30000zł, a Zenek zostaje bez auta i pieniędzy za to z umową z którą może iść na policje i liczyć na szczęście, o to chodzi?

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -pecet- ....dokładnie - czyli tak jak napisałeś ...wiem , że jesteś inteligentny ( bo Cię znam od lat ) ....i naprawdę uwierz , że bajek nie piszę aby tylko zwrócić na siebie uwagę ( choć pewnie tak jestem postrzegany przez osoby , które nie lubią mojego stylu pisania )
    Dobrze myślisz i dedukujrsz .....tak jak napisałem .... jedziesz swoją Hondą na giełdę - wystawiasz 10.000zł ...zero kupca bo w około po 7-9 T zł ...a tu nagle masz ofertę otrzymania tej ceny ..tylko wstaw na plac ..
    Ja pomijam okoliczności gdzie ktoś nie wstawi bo musi jeżdzić itp itd...

    Jesli byś "łyknął" taką ofertę to pewnie Twoją Honda poszłaby za 5-6 Tys zł z alemotoszrotka a Ty byłbyś bujany opowieściami , że przelew się przedłuża ....a to problemy w Banku ....a to klient żle zweryfikowany ....a to szefa nie ma ....

    Ja nie mówię - pisząc , że to jest tak zawsze i na każdym kroku w POmrocznej .....ja jedynie chcę zwrócić uwagę , że w pogoni za osiągnięciem celu jakim jest sprzxedaż czy kupno używanego auta oferenci stosują metody grubo poniżej pasa ! ...zarówno jedni jak i drudzy .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  8. #8
    money
    Gość

    Domyślnie

    Już nie te czasy.... Na początku lat 90 jeszcze to przechodziło,nawet znałem jeden komis z Łodzi który w ten sposób nacioł kasy i zawinoł się gdzieś w cieplejszy klimat. Wydaje mi się,że teraz jest to raczej bardzo mało prawdopodobne,ludzie są mniej ufni,auto nie sprzedają się tak szybko,a nikt nie będzie ryzykował do tego stopnia za 200-300 tyś.zł które uda mu się zebrac przez ok. miesiąc takiego hahmęctwa... więcej to trwac nie może,bo ludzie i policja dobierze mu się do dupy

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Nie będę kopał się z koniem .....tym bardziej pociągowym i z zaślepkami na oczach ciągnącym tylko w jednym "słusznym" handlarskim kierunku ! ...
    TO Forum jest by ostrzegać ... myślę , że jest wiele innych For aby pisać bałwochwalcze wpisy o handlarzach spod znaku "Matki Teresy" .....jak narazie to nic się nie zmieniło od lat - oszukaniec na oszukańcu i mydlenie oczu .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    money
    Gość

    Domyślnie

    nie no jasne... ty wiesz wszystko najlepiej.

  11. #11
    sasquatch
    Gość

    Domyślnie

    Money te czasy, te czasy, mam kolegę który jeżdzi na taryfie, i czasami sprowadza samochody. Twierdzi że walą w ten sposób co andrebar opisał, bardzo często. Wiadomo, kogoś kto wygląda na kozaka nie trzasną, ale zwykłego zjadacza sera jak najbardziej. Potem szukaj gościa na dworcu centralnym, albo w noclegowni.

  12. #12
    money
    Gość

    Domyślnie

    Tak robią,ale nikt dzisiaj nie otwiera placu nie nastawia na nic w ten sposób 30 samochodów,bo po 1. w ciągu miesiąca będzie cieżko mu sprzedać 30szt. 2. więcej niż miesiąc nie jest w stanie zwodzić ludzi,że nie ma kasy za ich auto.

    "Wygląda na kozaka" - To chyba nie widziałeś w życiu jakich kozaków wsadzali na "kozy"...

  13. #13
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Wiesz money, wystarczy sprzedać 5 takich fur w miesiący za 30 tys zł... Rachunek prosty, co? 150 tys zł. Mało?

  14. #14
    money
    Gość

    Domyślnie

    Krzychu proszę Cię... tyle zachodu otwieranie placu nawet na słupa działalnosc gosp. itp... i w końcowym rozrachunku 150 tyś.zł. Nikt za taką kasę nie będzie ryzkował, jak uzbierają z 2 mln.zł to OK .... polecą klepac murzynki po pupach,ale nie ze 150 tyś.zł,za to co najwyzej mogą kupić sobie 2 dobre fury,bo nawet nie bedzie ich stać,żeby w innym miescie kupić sobie mieszkanie i przeczekac nagonke.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar actchris
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    488
    Podziękowano Thanks Given 
    14
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ja też częściowo się nadziałem na taka wtopę co widać na załączony wcześniej obrazku a auto kupowałem nie po najniższej cenie a powiem że kosztowało raczej z górnej półki ... jak dla mnie cena to tylko fragment układanki ...
    Member od: www.bezwypadkowy.net
    VIN search engine: www.autobaza.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •