Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Temat: Masz auto od Ciro? Masz pecha

  1. #16
    sasquatch
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma takiego kozaka, który by nie znalazł większego, ale generalnie okrada się zwykłych ludzi. Pozatym widzę, że masz niewiarygodnie dobre zdanie o szybkości i skuteczności naszych sądów i policji.

  2. #17
    money
    Gość

    Domyślnie

    1. Jak nie da renty na "miastowym" to nie pochula dużej jak miesiąc
    2. w miesiąc jak napisałem wyzej nie uzbiera zbyt duzo kasy
    3. w dobie internetu wiadomość o ******wie rozejdzie się jak dwóch lub trzech ludzi nie bedzie mogło odzyskac kasy za swoje auto

  3. #18
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Nie, no bez jaj... Ja tylko dałem Ci przykład na pięć aut! Założenie działalności to jakieś 100 zł + słup powiedzmy 1000 zł. Plac wynajmiesz za 3-4 tys zł w dobrym miejscu. Czyli teoretycznie Twojego wkładu to 5 tys zł.
    Jeśli ktoś chce taki przekręt zrobićto wierz mi - "tyle zachodu" ścierpi...
    Jak swoje auto wstawiłem do komisu to byłem może w tym komisie raz na tydzień - auto na giełdę wypucować. Ale znam ludzi, którzy wstawili swoje auto i przez czasem dwa miesiące nie pytali o nie. Czasem przejeżdzali koło komisu to patrzyli czy fura stoi. Tyle.
    Więc jak ktoś dobrze zakręci to powiem Ci, że może 2 mln zł nie wyciągnie, ale z 0,5 mln na pewno.
    A 0,5 mln to już jest sporo kolego. Za te 150 tys zł to już wielu by się dało pokrajać, za pół miliona jeszcze więcej

    A co do ryzykowania... Stary, za 2 tys ryzykują... Weź np. tego słupa


    Cytat Napisał money Zobacz post
    Krzychu proszę Cię... tyle zachodu otwieranie placu nawet na słupa działalnosc gosp. itp... i w końcowym rozrachunku 150 tyś.zł. Nikt za taką kasę nie będzie ryzkował, jak uzbierają z 2 mln.zł to OK .... polecą klepac murzynki po pupach,ale nie ze 150 tyś.zł,za to co najwyzej mogą kupić sobie 2 dobre fury,bo nawet nie bedzie ich stać,żeby w innym miescie kupić sobie mieszkanie i przeczekac nagonke.
    Sasquatch dobrze to ujął...

    There is always a bigger fish...


  4. #19
    money
    Gość

    Domyślnie

    W moim województwie już bardzo bardzo dawno nie słyszałem o takim przypadku i dalej podtrzymuje,że takie ryzyko za 100 czy 200 tys.zł jest NIEOPŁACALNE.
    Wszyscy muszą widzieć gębę ******a ktos może bedzie chciał go wylegitymować itd...itp... Jak wpada zamaskowany zbój do banku to rozumiem,weźmie kilkaset tysiecy i w dyla,albo ucieknie albo nie,ale w tym przypadku trzeba przez jakiś czas mocno się pilnować i udawać uczciwego

  5. #20
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    To wpisz w google: Sebastian SAWA...
    Albo GLOBAL SAWA

    Masz pierwszy przykład z brzegu - "działalność" trwała 1,5 miesiąca...

    Co prawda zaliczkowiec, ale to akurat dla ryzyka nie ma znaczenia...
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 25-01-11 o 03:06

  6. #21
    grzywka
    Gość

    Domyślnie

    Kris75"Założenie działalności to jakieś 100 zł + słup powiedzmy 1000 zł. Plac wynajmiesz za 3-4 tys zł w dobrym miejscu. Czyli teoretycznie Twojego wkładu to 5 tys zł. "

    Pokusze sie o stwierdzenie,ze kwote za plac też mozesz obejsc i taki proceder jest normą wsród partaczy,jak?
    Wynajmując plac owijasz w bawełne ze przenosisz działalnosc z innego miejsca,podejmujesz ryzyko itd itd,ze zanim sie rozkreci to potrzebujesz 1miesiąc na tzw rozruch i czy jest opcja odroczonego systemu płatnosci o ten wlasnie miesiąc,ze po miesiącu zapłacisz za dwa a teraz mozesz dac jakis"depozyt" i spisac umowe itd...

  7. #22
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Oj kolego - raczej nikt nie pójdzie na to.
    Zazwyczaj przy podpisaniu umowy najmu jest WYMAGANA wpłata w wysokości jednomiesięcznego czynszu.

  8. #23
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Chyba, że masz ten plac na zadupiu i nie możesz dłużej znaleźć chętnego
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  9. #24
    grzywka
    Gość

    Domyślnie

    j.w.
    A takich placy o ktorych wspomniał mpDante jest na pęczki w Polsce.

  10. #25
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Taka sytuacja jak opisał Andrzej miała miejsce niedaleko mnie z rok-dwa lata temu. Facet poprzyjmował aut do komisu i zwinął się z ok. 200-300tys zł w ciągu jednego miesiąca. Ceny były atrakcyjne to ludzie kupowali "okazje"
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #26
    money
    Gość

    Domyślnie

    Zgadzam się z Krisem. Osobiście poprosiłem o czynsz za 3 miesiące z góry przy wynajeciu działki (zresztą w sprawie jej kupna radziłem się Krisa na tymczasowym forum:P )

  12. #27
    grzywka
    Gość

    Domyślnie

    Dobrze,Ty poprosiłes o czynsz z góry za 3miechy (dla mnie to mogłes poprosic o czynsz z góry za rok lub dwa lata),inny ziomus poprosi,ale znajdzie sie pan X ktory nie poprosi i pojdzie na ręke oferentowi (bo np przycisnęło go z pieniędzmi) i złapie sie w pułapke,na 38mln polaków wystarczy 1/38 i afera gotowa.Kolejny przykład tym razem z gazety robienia interesów zagramanicą: znajdujesz ogloszenie w gazecie "DOM DO WYNAJĘCIA,600 funtów/miesiąc+600funtów depozyt" (takie jest prawo na wyspach ze placisz depozyt i za pierwszy miesiąc z góry) Dzwonisz,jedziesz,wynajmujesz dom i ........
    dajesz ogloszenie w podobnym stylu" DOM DO WYNAJĘCIA za 350funi+depozyt 350funi" masz mnóstwo chetnych,wkoncu srednia cen to wlasnie 600funtów.Kłamią,ze wyjezdzają,a ze dom maja w kredycie itd....umawiaja ludzi w rózne dni, na rozne godziny,ludzie sami sie pchają,dają pieniądze.Ponoc rekord to 30osób w niecały tydzien-wychodzi 21tysięcy funtów,mało??
    Proceder sie szerzy w innych miastach i nie mogą ich złapac do tej pory,lewe kwity,umowy itd. Ot co.

  13. #28
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Właśnie w dobie internetu takie przekręty są jeszcze bardziej możliwe i skuteczniejsze niż w czasach gdzie sprzedawano auta z placu lub giełdy posiłkując sie jedynie anonsami prasowymi i ewentualnie telegazetą .
    Ale cóż , żeby to zrozumieć trzeba mieć odrobinę wyobraźni ......pies płakał za ile i jak wynajmują plac oraz aptekarskie wyliczenia czy płacą za m-c czy 3y m-ce z góry jak również to czy firmę otwierają na "słupa" czy lecą zupełnie na lewiźnie .

    Jak większość z Was zauważyła przy efektywnej i szybkiej sprzedaży auta liczy się jedynie jego wzięcie na rynku i oczywiście CENA. ....nie tak dawno czytałem wpis w temacie "Przygody przy sprzedaży auta.." dot. Golfa ( -money"a- zresztą ) łatwo więc zauważyć , że ludzie "zwabieni" ceną przyjadą nawet w nocy aby "okazja" im nie umkła

    Chcecie to Sami zróbcie doświadczenie i umieście na "poczytnym" portalu ogło o zbyciu auta z ceną zaniżoną o 30-40% od tzw. średnich notowań. ......tylko nie zapomnijcie o ładowarce do telefonu lub drugiej baterii . sprzedam w ten sposób pewnie wszystkie Wasze auta ( Łukasza Tomka Andrzeja -moneya- i przy okazji Corsę -Pathlinera-) i pewnie w czasie krótszym jak miesiąc .
    Tylko zrozumcie ...ja nie twierdzę , że tak jest na każdym kroku i na co którymś tam placu ....ale Forum jest m.in po to aby ostrzegać o takich przypadkach i uczulać ludzi o możliwościach "przekrętu" ....bo przecież te wszystkie podobne machloje psują właśnie rynek zupełnie uczciwie prowadzącym interes bo odbierają im klientów......


    No ale rozum każdy dostał (za darmo) w darze od natury ...i jego sprawa jak będzie go używał .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #29
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    W punkt Andrzej. Zgadzam się, że z nowoczesnych technologii 2 razy lepiej zawsze skorzysta ciemna strona mocy niż zwykły zjadacz chleba. Dodatkowo desperaci i *****e są też wśród *******i i dalej trafiają się goście, którzy kradną z banku 5 tys złotych :/
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #30
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrebar Zobacz post
    Właśnie w dobie internetu takie przekręty są jeszcze bardziej możliwe i skuteczniejsze niż w czasach gdzie sprzedawano auta z placu lub giełdy posiłkując sie jedynie anonsami prasowymi i ewentualnie telegazetą .
    Ale cóż , żeby to zrozumieć trzeba mieć odrobinę wyobraźni ......pies płakał za ile i jak wynajmują plac oraz aptekarskie wyliczenia czy płacą za m-c czy 3y m-ce z góry jak również to czy firmę otwierają na "słupa" czy lecą zupełnie na lewiźnie .

    Jak większość z Was zauważyła przy efektywnej i szybkiej sprzedaży auta liczy się jedynie jego wzięcie na rynku i oczywiście CENA. ....nie tak dawno czytałem wpis w temacie "Przygody przy sprzedaży auta.." dot. Golfa ( -money"a- zresztą ) łatwo więc zauważyć , że ludzie "zwabieni" ceną przyjadą nawet w nocy aby "okazja" im nie umkła

    Chcecie to Sami zróbcie doświadczenie i umieście na "poczytnym" portalu ogło o zbyciu auta z ceną zaniżoną o 30-40% od tzw. średnich notowań. ......tylko nie zapomnijcie o ładowarce do telefonu lub drugiej baterii . sprzedam w ten sposób pewnie wszystkie Wasze auta ( Łukasza Tomka Andrzeja -moneya- i przy okazji Corsę -Pathlinera-) i pewnie w czasie krótszym jak miesiąc .
    Tylko zrozumcie ...ja nie twierdzę , że tak jest na każdym kroku i na co którymś tam placu ....ale Forum jest m.in po to aby ostrzegać o takich przypadkach i uczulać ludzi o możliwościach "przekrętu" ....bo przecież te wszystkie podobne machloje psują właśnie rynek zupełnie uczciwie prowadzącym interes bo odbierają im klientów......


    No ale rozum każdy dostał (za darmo) w darze od natury ...i jego sprawa jak będzie go używał .
    Dokaldnie tak
    Ja swego czasu umieściłem ogłoszenie o zbyciu auta teścia (Corsa B) na chodzie ale z przeznaczeniem na części bo karoseria byla naprawde słaba za kwote sporo nizszą niz te oferowane.
    Byla to chyba sobota późne popołudnie telefony zaczynały urywać sie już po 10-15 min od wystawienia ogloszenia a po zdaje sie 2h byli juz pierwsi "łowcy". W Niedziele telefon dzwonił już od chyba 5:00 rano. Auto sprzedało sie tegoż dnia ale myśle że na części raczej nie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •