Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Fiat Grande Punto SPORT 1.9 MJTD 130KM, 2007, Bytom

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Fiat Grande Punto SPORT 1.9 MJTD 130KM, 2007, Bytom

    Witam. Opowiem przedziwną historię pewnego Grande Punto z Bytomia. W poprzedni czwartek postanowiłem zobczyć sobie samochód z ogłoszenia poniżej, jako że do Bytomia mam kawałek, skontaktowałem się z Krisem75 w celu obejrzenia dla mnie auta. Właściciel GPS, bardzo miły konkrenty człowiek do momentu gdy dowiedział się że samochód będzie sprawdzany miernikiem oraz kompterem. Inspekcja ustalona na piątek w południe. W piątek rano właściciel GPS wysyła smsa że coś mu wypadło i nie można samochodu obejrzeć. Po wielkich problemach z umówieniem się kolejny termin ustalony na dziś 12:30. Niestety tym razem też oględziny nie doszły do skutku, właściciel nie dość że nie pojawił się w miejscu umówionym z Krisem75, nie odbierał też komórki. Próbowałem sam dzwonić do właściciela żeby dowiedzieć się co on sobie myśli, bezskutecznie. Cena samochodu też jest dziwna bo w tygodnie temu auto było wystawione za 22 tyś zł, po paru dniach 19.700, później cena spadła do 18 tyś zł by przez ostatni weekend polecieć jeszcze o 1500zł w dół. Na początku myślałem że cena spada z racji tego że ciężko jest znaleźć kupca na pomarańczowego 3 drzwiowego fiata ale teraz wiadomo że z samochodem musi byc coś konkretnie nie tak. W każdym bądź razie podziękowania dla Krisa75 za próbę oględzin.

    Boję się myśleć co by było gdybym przejechał 250 km w celu obejrzenia tego samochodu i sprzedawaca by się nie pojawił.

    Linki poniżej:

    http://otomoto.pl/fiat-grande-punto-C30049566.html
    http://tablica.pl/oferta/fiat-grande...tml#cbb0d5f501
    http://tablica.pl/oferta/fiat-grande...tml#cbb0d5f501

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Pan sie przestaraszyl ze ktos obejrzy jego spawaka pewenie i opisze gdzie trzeba, nizsza cena mniej pytań okazja moze uciec taka moja teoria

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Kris75 też ma taką teorie, zresztą ja podobnie... Naprawde kontakt z gościem był bardzo dobry (potrafił wysłać mi zdjęcia podłogi samochodu dosłownie 5 minut po tym jak go o to poprosiłem) do momentu aż dowiedział się że przyjedzie ktoś w moim imieniu i sprawdzi samochód dogłębnie.

  4. #4
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy nie jest to byłe auto mojego kolegi-mechanika spod Legnicy, sprowadził je z Luxemburga z uszkodzonym przodem, pojeździł z rok i sprzedał na Śląsk...pasowałoby.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Właściciel mówił że samochód jeszcze w Luxemburgu miał wymieniany zderzak. Podobno nic poważnego. Powiedział ze samochód kupił od kolegi który praktycznie nie jeżdził samochodem bo zaraz po zakupie miał jakieś długi i musiał samochód sprzedać. Generalnie bajkopisarz. Szkoda gadać.

  6. #6
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Heh - potwierdzam
    Umawiałem się na piątek, na 12.00.
    W piątek o 9.00 rano dostaje esa, ze dzisiaj nie da rady.
    Trudno sobie myślę - ustalamy następny termin oględzin w poniedziałek, też na 12.00
    W niedzielę pierwsza próba kontaktu, prośba o potwierdzenie spotkania - głucho - chłop nie odbiera, nie odpisuje na esemesa.
    W poniedziałek dzwonię kilka razy - cały czas zajęte. W końcu coś koło 11.00 dodzwoniłem się, przypominam, że jesteśmy umówieni na 12.00
    Chłop coś delikatnie ściemnia, prosi o 13.00. Pełna zgoda, własciciel zapewnia, że na pewno będzie
    Jako, że zależało mi na czasie proponuje może jednak 12.30
    O umówionej godzinie pojawiam się w Bytomiu na ul. Worpie.
    Czekam
    Pierwsza próba telefonu - bezskuteczna.
    Czekam dalej, po 10 minutach następna próba - bez skutku.
    O 13.00 następna próba, bez skutku.
    W międzyczasie krótka narada z abezusem, co robimy.
    Abezus proponuje, że sam zadzwoni.
    Wynik oczywiście łatwy do przewidzenia
    Bez skutku.
    Właściciel do dzisiaj nie odpisał na esemesa, nie odebrał telefonu, nie oddzwonił...
    Chora akcja wręcz

  7. #7
    zales
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, a może ten samochód jest tak dobry, że właściciel nie chce go sprzedawać? Zimne poty, koszmary po nocach - pewnie walczy z tą trudną decyzją. Gdzie on znajdzie drugą taką IGIEŁKĘ w/w cenie.

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Jeszcze dodam że sprawa nie dawała mi spokoju i wczoraj wysłałem do goscia maila z zapytaniem co on w ogole wyprawia, niestety odzewu brak. Myśle ze kwestia tego samochodu jest już zamknięta. Dobrze że istnieje takie forum, raz że dzięki temu nie przejechałem się na darmo dwa że ktoś inny zobaczy tą historie i odpuści sobi samochód.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -abezus- Ty po prostu zachowałeś podstawy świadomego kupna - przynajmniej zrobiłeś wszystko aby sprawdzić ofertę - i to się chwali.
    Prawdopodobnie gość ma wywalone na głębsze inspekcje przed zakupowe i czeka na śmiałka z gotowizną w ręku , który chce się jedynie potargować i kupić nie zadając sobie trudu dokładniejszego sprawdzenia - a jak wiemy takich kupujących ;(Cena panie ...za ile pójdzie? ...) jest łoooMatko i jeszcze trochę więcej
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    jadzia
    Gość

    Domyślnie

    Auto było zacne

  11. #11
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    a skąd wiesz?

  12. #12
    waldek_ksn
    Gość

    Domyślnie

    Właściciel?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •