Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Czy warto skorzystać z ubezpieczenia ac

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Czy warto skorzystać z ubezpieczenia ac

    Około miesiąc temu w trakcie mycia samochodu zauważyłem porysowany przedni zderzak. Oczywiście wszyscy domownicy jak zawsze sie wyparli żeby cokolwiem im sie przytrafiło.

    Jakiś tydzień temu zauważyłem znowu że cały intercooler jest zaolejony, umówiłem sie na wymiane i w trakcie wymiany wyszło na jaw że przygięty zderzak jakoś tak niefortunnie nacisnął na osłonę między zderzakiem a IC, że ta osłona uszkodziła intercooler i sama pękła. Wcześniej zupełnie nie łączyłem tych 2 faktów intercoolera i porysowanego zderzaka ale po obejrzeniu tego rozebranego nikt nie ma wątpliwości.

    Koszt intercoolera to 900 zł oryginał lub 500 zamiennik, malowanie zderzaka pewnie z 300 zł, a plastik pomiędzy nimi i ślizg pewnie z 200.
    Auto ma ubezpieczenie AC w Interrisk. Czy warto skorzystać z ubezpieczenia a utrata zniżek nie sprawi że w rezultacie to sie nie opłaci? Mamy teraz 3 auta, 2 z nich mają AC (2000 zł + 1300 zł rok) i jedno samo OC chyba 500 zł

  2. #2
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Zazwyczaj traci się na rok lub dwa 10% w zależności jak tam TU sobie liczy program klasowo-zniżkowy. Dopytaj na infolinii ile stracisz ruszając AC, nie musisz od razu zgłaszać szkody, można tylko porozmawiać.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Ciekawe też jak to wycenią. Nie wiem jak jest obecnie, ale kiedyś chyba było tak, że zniżkę traciło się dopiero po otrzymaniu pieniędzy, czyli mogli wycenić, ale jak nie wzięło się pieniędzy to nie traciło się.

  4. #4
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm

    Zadaj sobie pytanie czy masz jedno auto czy wiecej bo czesto majac kilka ryzykujesz znizki (tutaj dopytac swojego agenta itp)
    Druga sprawa zazwyczaj za bezszkodowy rok dostaniesz -10% (czy tez kolejny level znizki) a za zgloszenie szkody nie tylko tracisz przyznanie kolejnej znizki a wpadasz w grupe powyzej (zatem kolejne DWA lata odrabiasz strate)

    Policz ile naprawa w ASO (ktora mozesz wtedy ze swojego AC wywalczyc) ile naprawa w nieautoryzowanym serwisie a ile ryzykujesz roznice w skladce za przyszly rok
    Czesto nie ma co szczypac sie ze znizkami bo koszt naprawy jest wysoki.

    Ostatni element ... jesli zglosisz z AC to dostaniesz fakture, slad w ASO ale slad po incydencie bedzie takze dostepny np poprzez aplikacje Generali (poprzez VIN)

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    W PZU przy wykupowaniu AC była dodatkowa opcja - ochrona zniżek. Kosztowała mnie 10 zł. Ciekawe czy faktycznie działa. Wziąłem, bo przy cenie OC/AC za rok kwota wielka nie jest.

    Na pytanie do tematu odpowiem prosto: siądź i przelicz sobie co Ci się opłaca. Kalkulator, Excel, info od ubezpeiczalni - prosta matematyka.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sie 2013
    Skąd
    KrK
    Postów
    162
    Podziękowano Thanks Given 
    8
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    nie mogę sie dodzwonić do faceta który nam ubezpiecza, chyba zadzwonie na tą p... infolinie. nienawidze tego zawsze "w celu ... proszę wcisnąć 5, potem 7, 8, 1, 0 następnie proszę czekać na połączenie z agentem i kuźwa po 15 minutach że nie ma wolnej lini prosze zadzwonić później a pewnie i tak mi nie powie przez telefon czy opłaci mi się korzystać z ac.

    napewno nie była dokupywana ochrona zniżek. można by ich nie stracić gdybyśmy zgłosili na policje że sprawca uciekł i go nie ustalono. nawet jeśli tak sie stało to było pewnie z miesiąc temu a ja zauważyłem długo po tym.

    i jeszcze jedno mnie zastanawia czy to że już wymieniłem intercooler (stary mam) nie sprawi że nie będą chcieli za niego wrócić? w trakcie umawiania naprawy przeciez nie wiedziałem że to ma coś wspólnego z popękanym lakierem na zderzaku

  7. #7
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    AC jest po to, żeby z niego korzystać. InterRisk (Vienna Insurance Group) to gówniana firma, więc nie licz, że zwrócą ci coś, co już jest wymienione. Poza tym, podczas zgłaszania szkody, zawsze mówią, żeby niczego nie naprawiać.

    Jeżeli chodzi o utratę zniżek, to zadzwoń do tej (lub innej) firmy i zapytaj o wycenę twojego auta z uwzględnieniem tej 1 szkody, to się dowiesz, czy się opłaci czy nie.

    Ochrona zniżek, to taki marketing, bo oferują to tylko tym, którzy nie mają szkód
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  8. #8
    Zby
    Gość

    Domyślnie

    Z Ac trzeba korzystać.Tak jak mówi Remek najlepiej sobie przelicz i porównaj ceny na kalkulatorze .Cuk ma taki stronie.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Chłopaku jeszcze jeden post z wykopkami dla poprawy licznika i się będziemy żegnać.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •