Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Zakup samochodu po zmarłym - jakie dokumenty?

  1. #1
    Maryush
    Gość

    Domyślnie Zakup samochodu po zmarłym - jakie dokumenty?

    Auto w dowodzie rejestracyjnym (polskim) ma dwóch właścicieli, ON i ONA, przy czym ON nie żyje. Sprawy spadkowe przeprowadzone, zakończone i ONA odziedziczyła auto. Samochód ma być sprzedany na umowę kupna-sprzedaży. Czy potrzebuję dodatkowych dokumentów (jakieś wyroki sądu itp.) żeby po zakupie bezproblemowo zarejestrować samochód?

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Powinien być wydany nowy Dowód rejestracyjny w którym właścicielem jest tylko Ona. Jeżeli tego nie zrobili to potrzebujesz odpis notarialny wyroku sądu lub poświadczenie od notariusza jeżeli samochód został przejęty na podstawie testamentu.

  3. #3
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki Jeszcze w poniedziałek podpytam w WK, żeby nie było problemów, ale na wstępne oględziny chciałem pojechać jutro i dobrze wiedzieć czego mam oczekiwać od sprzedającej.

  4. #4
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Ja bym na Twoim miejscu kupił w momencie kiedy auto zostanie przerejestrowane na panią, wtedy masz gwarancję spokoju że żaden urzędnik nie nabierze w pewnym momencie wątpliwości czy wyskoczy z jakimś "ale". W tym przypadku będzie tak, że temat zmarłego nie istnieje i to chyba najlepsze rozwiązanie.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Co potrzeba do rejestracji?Ciągłości dokumentów...W tym przypadku tak jak Kris napisał, ciągłością dokumentów będzie DR gdzie jest zmarły-kwit od notariusza o spadku (testamencie)-umowa KS z tym co odziedziczył. Nikt ALE miał nie będzie. Kwit od notariusza to nie chińska książka serwisowa z allegro.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •