Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Temat: Kombi tania w eksploatacji rocznik 2003 za 19000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    Justyna.
    Gość

    Domyślnie Kombi tania w eksploatacji rocznik 2003 za 19000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    tania w eksploatacji
    Budżet na zakup auta:
    19000
    Preferowany rok produkcji:
    2003
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    -
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    -
    Segment/typ/wielkość auta:
    B/C
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    duży bagażnik do przewożenia towaru typu worki z karmą dla psów
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    krajowy
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Poszukuję samochodu, który będzie służył w ramach działalności gospodarczej (sklep internetowy - dostarczanie paczek lub transport części towaru w mieście) oraz od czasu do czasu na dalsze wyjazdy po Polsce czy Europie. Najchętniej, gdyby był to samochód raczej tańszy w eksploatacji. Nie mam szczególnych wymagań odnośnie marki, liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i pakowność bagażnika. Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ford Mondeo MKIII w kombi nada się idealnie. Duże, bezpieczne i w miarę tanie w utrzymaniu - najlepiej benzyna z LPG
    Duży bagażnik ma jeszcze Opel Vectra, ale tutaj koszty zakupu/utrzymania mogą być wyższe.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Mondeo MK III zdecydowanie polecam, ale nie z LPG - w fordach niespecjalnie dobrze trzymają się gniazda zaworowe. Niby stosują jakieś lubryfikatory, ale do mnie to nie przemawia - poszukaj opinii o LPG w Fordach i zdecyduj sam. Nasze firmowe Mondeo z benzyną 2.0 właśnie dobija do 280 k km i trzyma się dzielnie . Poza dość dużymi wydatkami przy 200 - 220 k km (wymiana sprzęgła z dwumasą, tarcz, klocków, jakiś klapek w dolocie i EGR'u), auto jeździ bezawaryjnie i nigdy nie odmówiło współpracy. Uważaj na korozję, sprawdź dokładnie ranty drzwi, klapy i błotniki z tyłu.

  4. #4
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    no nie wiem nie wiem kolega użytkuje mk2 1.8 zetec zrobił 100tys km na LPG obecnie auto ma 320tys i silnik chodzi jak trzeba wiec moim zdaniem reguły nie ma

  5. #5
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co widzę to spór o współpracę Fordowskich silników z LPG jest niepotrzebny... Autorka szuka auta które będzie śmigać na benzynce. W pełni zgadzam się z przedmówcami, polecam mondeo mk3 1,8 16v

  6. #6
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Trade-lux ma obecnie MKIII w benzynie, ale sedana. W budżecie się zmieścisz, a FV23% wystawia.

    Chyba, że Laguna II? Mój brat ma takie coś, co prawda w dieslu, ale bagażnik spory (pakuje głęboki wózek dziecięcy bez problemu), cena zakupu trochę niższa niż Ford, eksploatacja tańsza.

    Mamy tu jednego speca od Lagun na forum - Roadkillera. Spytaj go jak się spisują te roczniki i benzyniaki.

  7. #7
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Tylko tak na marginesie - Laguna czy Mondeo to nie klasa B/C Chyba, że to tylko taki luźny zapis w formularzu i pole jest szersze.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  8. #8
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Laguna II z silnikiem benzynowym to wygodny i ładny samochód ale pod względem bagażnika Mondeo ma więcej do zaoferowania...

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Lalka ma mniejszy bagażnik niż Mondziak - to jest fakt. Lecz tyłek mnie się lepiej podoba. Jakby coś to mam taką 2.0T z 2006 r., 170KM w gazie do zaoferowania.

  10. #10
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    roadkiller a masz ja może gdzieś wystawioną? jak masz to rzuć niech sobie zerknie a jak nie Ona może ktoś inny się znajdzie

  11. #11
    Justyna.
    Gość

    Domyślnie

    Hej, dzięki za odpowiedzi. Trochę je przespałam, bo nie dostaję powiadomień, nie wiem czemu. Jeżeli chodzi o klasę, to B/C nie jest obowiązkowa. Natomiast pisałam o benzynie, bo tak mi wstępnie sugerowano, poza tym odnoszę wrażenie, że diesle mają gorszą opinię czyt. jak się coś zepsuje, to trzeba dużo płacić. Po lekturze katalogu Auto Świata, mam już kompletny mętlik w głowie

    Jeżeli chodzi o Mondeo w Trade-Luksie - jednak wolałabym kombi. To jakiś fajny komis jest?

  12. #12
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Trade-Lux to użytkownik forum... Handluje autami...

  13. #13
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Mondeo nie jest moje. Wystawione na prośbę użytkowniczki tego auta, którą znam. Auto z polskiego salonu, zadbane, ona jest 2 właścicielką.
    W tym budżecie będę miał Mazdę 6 i Zafirę A w VANie.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  14. #14
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał cukier Zobacz post
    roadkiller a masz ja może gdzieś wystawioną? jak masz to rzuć niech sobie zerknie a jak nie Ona może ktoś inny się znajdzie
    Sorry, że tak późno. Link do Laguny: http://otomoto.pl/renault-laguna-2-0...C30728289.html

  15. #15
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    W tym budżecie to świetna propozycja... Bogate wyposażenie, młody rocznik, bardzo dobra wersja silnikowa... Nie ma się co zastanawiać

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •