Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 63

Temat: Kombi Opel, Ford i inne rocznik 2006 za 20000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

  1. #1
    slawkowski
    Gość

    Domyślnie Kombi Opel, Ford i inne rocznik 2006 za 20000 zł na Pb+LPG. trasa > 50%

    Jakie auto kupić 15-20k
    Rodzaj
    Kombi
    Preferowana marka
    Opel, Ford i inne
    Budżet na zakup auta:
    20000
    Preferowany rok produkcji:
    2006
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1600
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb+LPG
    Planowany roczny przebieg:
    7000
    Segment/typ/wielkość auta:
    -
    Charakter użytkowania :
    trasa > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    pięć osób, duży bagaż
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    bez znaczenia
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Z przyczyn ekonomicznych zmuszony jestem zmienić auto i szukać czegoś najbardziej ekonomicznego w utrzymaniu, czyli mało pali, minimalistyczne wyposażenie (klima i tyle), niezawodność. Jeżdżę bardzo mało, głównie weekendowo, ale wtedy jest pięć osób, rodzice z 5-letnim dzieckiem plus seniorzy. Wymagania mam nietypowe (niski roczny przebieg), stąd osobny temat, stąd też raczej benzyna. Potrzebuję duży bagażnik i sporo miejsca z tyłu, auto jednak popularne, typy: Ford Focus Kombi, Opel Astra Kombi, no chyba że da się Zafira. Samochód na przetrzymanie kryzysu finansowego w rodzinie, potem może będzie coś lepszego. Rocznika nie podałem, bo nie chcę się nim ograniczać w tej chwili. Z góry dziękuję.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Zakładam, że wkładasz fotelik z tyłu i sadzasz 2 seniorów a żonę z przodu. Wtedy zastanowiłbym się nad C-Maxem, ale musisz zejść z rocznika.
    Auto wyższe, lepiej się wsiada i wysiada, a tak orientacyjnie na otoszroto za 20000 coś można znaleźć w benzynie. Ewentualnie Xsara Picasso/Zafira ? Szukałbym czegoś w ten deseń.

    Chyba że np. Mondeo/Passat/Laguna ale trochę starsze...

  3. #3
    slawkowski
    Gość

    Domyślnie

    Remek, dziękuję za szybką odpowiedź. Założenie prawie w 100% trafione, jedynie żona z tyłu, by być obok dziecka, a poza tym teściowa jest szerokości dwóch żon, więc rozumiesz.
    C-Max to jeden z moich głównych kandydatów. Czy wymieniłeś minivany tylko ze względu na wsiadanie, czy jeszcze są jakieś atuty C-Maxa względem zwykłego Focusa kombi? Co jest lepszego w C-Maxie względem np. Zafiry? I który rocznik C-Maxa jest realny, bo rocznik podałem, gdyż formularz mnie zmusił, nie robię sobie w tej chwili takich założeń.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    To trzeba było od razu mówić, że potrzebujesz 6-cioosobowego Multipla 2-giej generacji? (taki żarcik). A na poważnie to może Renault Grand Scenic? Dostaniesz z pierwszych roczników w benzynie (najlepiej 2.0 16V 135KM).

  5. #5
    slawkowski
    Gość

    Domyślnie

    He, he. No tak, coś w tym jest.
    Roadkiller, a co jest lepsze w Sceniku w porównaniu do C-Maxa?
    Szczerze mówiąc mam nadzieję, że to auto na 3-4 lata, potem będzie coś lepszego, kryzys rodzinny się skończy. Może to płonne nadzieje, ale jednak biorę pod uwagę późniejszą łatwą zbywalność auta, a jednak Renault nie należy do takich marek. Może ja bym się dał namówić, w końcu dzięki rozmowom na forum mam teraz C4 Picasso, ale potem chyba będzie problem. Dlatego skupiam się na najpopularniejszych markach.

    Jeszcze jedna kwestia ogólna? Czy mam szansę znaleźć też coś w automacie w mojej sytuacji? To jest ten element komfortu, który najtrudniej mi pożegnać.

  6. #6
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Zbyć Scenica trudno nie będzie ale utrata wartości w porównaniu do C-MAXA jest ogromna.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Utrata wartości C-Maxa też będzie spora, tym bardziej, że w przypadku Renault łatwiej o bogatą wersję, która przyciągnie uwagę w momencie dalszej odsprzedaży.
    C-Max jest OK, ale to samochód 2+2, środkowe miejsce w drugim rzędzie siedzeń jest stosunkowo wąskie.
    Dla mnie wybór może być jeden: Xsara Picasso- tym bardziej, że teraz jeździsz C4P. Pięć pełnowymiarowych miejsc, dosyć prosta i sprawdzona konstrukcja, nadal przyjemny wygląd. Duża utrata wartości i niskie ceny nowych egzemplarzy spowodowały, że w tym budżecie łatwo będzie znaleźć coś kupionego w salonie, w db stanie.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawkowski Zobacz post

    Jeszcze jedna kwestia ogólna? Czy mam szansę znaleźć też coś w automacie w mojej sytuacji? To jest ten element komfortu, który najtrudniej mi pożegnać.
    Moim zdaniem to najtrudniej jest się pożegnać z myślą ,że do 20 tys zł za min. 2006r na PB+ LPG spełniającego w/w oczekiwania to przy godnym polecenia aucie prawie awykonalne rozumiem ,że założenia są tylko preferowane i do weryfikacji ....ale dzięki temu , że magików W PL nie brakuje to i są takie preferencje .

    PS;
    15-20 tys zł ...2006r reszta j/w ( chyba ,że coś przeoczyłem -to sorki)
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    tak sobie z nudów przejrzałem:
    http://otomoto.pl/citroen-xsara-picasso-C30435449.html
    http://otomoto.pl/citroen-xsara-picasso-C30500356.html
    http://otomoto.pl/citroen-xsara-pica...C30491243.html
    http://otomoto.pl/citroen-xsara-pica...C30477231.html
    http://otomoto.pl/citroen-xsara-picasso-C30451148.html
    jest z czego wybierać
    Picasso można też śmiało kupować z dieslem pod maską- 1,6 i 2,0 hdi to dobre silniki, w dodatku 2,0 hdi 90km to zwykłe sprzęgło, turbina o stałej geometrii łopatek, brak FAP

  10. #10
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Lukas.s- OK - ale nie widzę tam w ofertach instalacji LPG ( założenia poszukującego)
    jak ja przeglądam allegroMoto to coraz bardziej utwierdza mnie ono w przekonaniu ,że w PL nic nie sprzedasz oprócz niskiej ceny

    Często powtarzam - daj parę zł więcej - zwróć się do osoby co ma o tym pojecie !
    Naprawdę niekoniecznie do importera !! tylko również do sprzedawcy krajowego znanego czy polecanego choćby z tego Forum!
    Ale jak mogę np; Ciebie czy innych Tobie równych polecać skoro Sami o tym nie napiszecie - prosto - Zajmuje się tym i tym - mogę pomóc w tym i tamtym .
    Na uj Nam takie podchody ,że import to feee a Krajówki to Best.
    I tu i tu jest nisza .... ważne aby pomóc
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  11. #11
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    LPG to nie problem , tylko trzeba doliczyć 2,5k ,problem w tym ,że 1,8 już nie wychodził po lifcie a ten 1,6 PB może być słabiutki , ale jeżeli ma być oszczędny na kryzys to jak najbardziej.
    Z doświadczenia wiem ,że ciężko się to auto później sprzedaje , bo jest na prawdę dobre , pakowne i tanie w eksploatacji , a dokładać 20tys żeby tylko zamienić na coś nowszego ... sam kupowałem na max 3 lata a mam już 4

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Na uj Nam takie podchody ,że import to feee a Krajówki to Best.
    nie są najlepsze, tylko(chyba) tańsze
    Przecież samochodów z podrzuconych linków nie sprzedaję- pochodzą od prywatnych właścicieli, często pierwszych(nie w Polsce, tylko wgl).
    ale nie widzę tam w ofertach instalacji LPG
    wiem, ale celowo wybrałem tańsze benzyny, tak żeby w ok. 20 tys PLN zmieścić się z montażem instalacji i droższe diesle, którymi jeździ się przyjemniej i spalają niewiele(nieznacznie wyższy koszt przejechania 100km niż w przypadku PB+LPG)
    Nie mam żadnego interesu w zachwalaniu tych samochodów, nie zajmuję się też sprzedażą samochodów starszych niż 2009/10, więc stety/niestety nie zaoferuję żadnego ze swoich samochodów.

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas.s Zobacz post
    ... nie zajmuję się też sprzedażą samochodów starszych niż 2009/10, więc stety/niestety nie zaoferuję żadnego ze swoich samochodów.
    A nie możesz tego ogłosić oficjalnie na Forum ? ..czy też tak sprzedajecie - dwa dobre a osiem nie
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    dwa dobre a osiem nie
    hmm, widzisz, ciężko stwierdzić- nigdy nie pisałem, że sprzedaję "igły bez wkładu", bo chyba ciężko czegoś takiego wymagać od samochodu o przebiegu 150-200 tys km (bo takie najczęściej mam). Jasne- jak coś jest zepsute- to naprawiam- choćby dzisiaj: uszkodzone PDC, zużyte amory przód, tuleje wahaczy- nie dziaduję tylko kupuję dobre części i zlecam naprawę. Ale to że naprawię zawieszenie i ogarnę czujniki parkowania nie oznacza, że auto o przebiegu 160 tys km stanie się nowe i przez 100 tys km nie będzie wymagało napraw- a tego się wymaga i trochę się tego obawiam po sprzedaży- ludzie naczytali się AŚ i np. koledze, który ma komis, chcą zwrócić samochód lub wyegzekwować zapłatę za naprawę amortyzatorów w ASO. Problem w tym, że auto miało aktywne zawieszenie i mowa tu o kilku tys PLN. Żeby było śmieszniej auto sprzedane pół roku i 15 tys km wstecz. No ale "Panie, mam rok rękojmi". Szarpanina, straszenie sądami- jasne, komis jest na wygranej pozycji- w końcu to nie wada ukryta (chociaż tak przedstawia to nowy właściciel).
    Sorry, ze Świdnicy nie jestem żeby pisać w ogłoszeniu, że każde auto starannie selekcjonuję, żeby nowy nabywca miał 4letnie A4 B8 w oryginalnym lakierze, z przebiegiem do 100 tys km, od prywatnej osoby lekarza/adwokata/dyrygenta w cenie Fiata Panda. Kupuję to, na czym można zarobić. Nawet jak jest malowane. Nawet jak ma duży przebieg. I ktoś to potem ode mnie kupuje drożej. Malowane, wiedząc, co było malowane. Z dużym przebiegiem i z równie dużym stanem licznika. To nie powód, żeby uważać się za "supersprzedawcę godnego polecenia itd".
    z tego powodu
    A nie możesz tego ogłosić oficjalnie na Forum ?
    moja działalność "oficjalnie ogłoszona" na forum nie jest i raczej nigdy nie będzie
    ups, schodzimy z tematu

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Upss schodzimy ....ale trochę prawdy o rynku wtórnym aut to nie powód aby NAS wywalić w kosmos .
    Ja tam zawsze wolę uczciwie stawiającego sprawę niż mordę farmazona od tzw. wizerunku Firmy czy jak to tam sobie nazywają - pełnego -nocnika d/s z mediami

    PS ;
    w sumie szkoda bo może tracisz świadomych ...a oni idą za kilka zł taniej do konkurencji
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •