Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Mieszczuch Suzuki, Skoda, Audi, VW, inne 2006r+ za 30 000 Pb miasto/dojazd do miasta

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    80
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie Mieszczuch Suzuki, Skoda, Audi, VW, inne 2006r+ za 30 000 Pb miasto/dojazd do miasta

    Rodzaj


    Preferowana marka

    WV, Skoda, Audi, Suzuki, inne

    Budżet na zakup auta:

    25 000 - 30 000 zł

    Preferowany rok produkcji:

    2006 - wzwyż

    Silnik (pojemność i liczba KM)


    70KM - w górę

    Preferowany rodzaj paliwa:


    Pb

    Planowany roczny przebieg:


    -

    Segment/typ/wielkość auta:


    Mały, miejski może być "z pazurem"

    Charakter użytkowania :


    Miasto (50km/h) 50%
    Dojazd do miasta(80km/h) 50%

    Ilość pasażerów, bagażu:


    Przeważnie 1 os. w porywach 2 os.

    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):


    -

    Czego przede wszystkim wymagam od auta:


    Mniejszy samochód, myślałem nad min.: Mazda 3, Skoda Fabia II, Swift/Swift 4x4 (MK6 i wzwyż), VW UP, Audi A3. Wiecie o co mi chodzi. Jestem otwarty na inne propozycje.
    Samochodem często będzie jeździć kobieta.

    P.S
    Nie wiem czy tylko ja tak mam ale na laptopie jak i na tablecie pola tytułu jak i samego posta są jakby nieaktywne- nie moge w nich nic pisać. Jedynym sposobem napisania postu jest przerwanie ładowania strony. Z logowaniem i wyszukiwaniem (oraz innymi polami tekstowymi nie ma problemu)

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Miasto (50km/h) 50%
    Dojazd do miasta(80km/h) 50%
    jak jeździsz więcej niż 15 tys km to można rozważyć małego diesla Nie powinno być problemu z DPF/FAP- w trasie powinien wszystko wypalić. Tym bardziej że różnicy w cenie między używanym dieslem a benzyną nie ma. Albo nawet diesle są tańsze
    Ostatnio jeżdżę trochę VW Polo 1,2 TDI CR i to coś pali w mieście tyle samo co na trasie, czyli jakieś 4,2-4,5 l/100 km. Pierwszy raz jeżdżę czymś tak oszczędnym Na pewno spowodowane jest to zestopniowaniem skrzyni. Użytkowałem kiedyś Fiestę mk7 1,25- tam spalanie oscylowało wokół 7,5-9 l/100km w mieście, a dynamika była znacznie gorsza niż w przypadku Diesla o podobnej mocy. Założę się, że 68konne 1,4 TDCI robiło by lepszą robotę pod maską niż wspomniane przeze mnie 1,25 o mocy 82 km
    Z małych samochodów (tych nowszych), którymi jeździłem najfajniejsze są właśnie Polo i Fiesta Mk7- Polo ma lepsze materiały, sprawia wrażenia dojrzalszego, bardziej dopracowanego- Fiesta jest tańsza i ma moim zdaniem ciekawszy design

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Remek
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Postów
    930
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    A czy rozważałeś Citroena C3 i (jeżeli dla kobiety na miasto) automatyczną skrzynię biegów?
    Koleżanka z pracy ma co prawda C2 z automatem, ale sobie bardzo go chwali.

  4. #4
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    80
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Co do przebiegu to wychodzi 10-12 tyś. rocznie, więc na diesla chyba nie ma się co decydować. Aczkolwiek słyszałem wiele dobrego o tych silnikach w VW. Polówka odpada ponieważ... właśnie takową sprzedałem. A Citroeny zupełnie nie trafiają w mój gust. Zaczynam się coraz bardziej zastanawiać nad Swiftem 4x4. Co o nich sądzicie ? Mam na oku jeden egzemplarz 4x4, od pierwszego właściciela, kupiony w Polsce.A zresztą zerknijcie sami: Co o nim sądzicie ? Sprzedawca poinformował mnie również o lakierowanym nadkolu.

  5. #5
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...omfortline.jpg
    mówiąc o najlepszych samochodach segmentu B miałem na myśli aktualną generację Polo, czyli 6R

    Co do Swifta to patrząc po nr telefonu sprzedający działa(ł) w samorządzie, ale więcej samochodów nie wystawia- handlarzy udających pierwszych właścicieli nie brakuje- żerują na przeświadczeniu, że "od właściciela=bezpiecznie", a kłóciłbym się, bo nie zawsze.
    Po zdjęciach oceniać nie umiem, widać, że siedzenie kierowcy zniszczone, ale to równie dobrze może być wynik tuszy właściciela, sposobu użytkowania (jazda w mieście, krótkie odcinki itd)
    Rozumiem, że brak bezwypadkowy to wynik tylko i wyłącznie przelakierowanego nadkola?

  6. #6
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    80
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Rozumiem, że brak bezwypadkowy to wynik tylko i wyłącznie przelakierowanego nadkola?
    Tego niestety nie wiem, aczkolwiek za niedługo będe oglądał wstępnie samochód, sprawdzimy co powie miernik. Jak dla mnie bez różnicy czy to pierwszy właściciel czy salon sprzedaje auto. Szanse na "rodzynka" są mniej więcej takie same. Aczkolwiek pierwszy właściciel powinie ułatwić dostęp do książeczki serwisowej(oryginalnej lub nie) i ewentualnego wglądu w historię napraw w serwisie. Po czym wnioskujesz, że numer należy do osoby działającej w samorządzie ?

  7. #7
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    80
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Znalazłem jeszcze kilka info o sprzedającym (jako ciekawostki)
    -Jest jak pisałeś wcześniej Lucas, sprzedający jest Przewodniczący Komisji Gospodarki, Promocji i Rozwoju Miasta (Co stawia go jako sprzedającego w dość dobrym świetle), wiem też że zajmuję się tworzeniem aplikacji na platformy mobilne (iOS).

    P.S
    Czemu po pewnym czasie nie da się edytować postów ? To może powodować bałagan na forum.

  8. #8
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    trade-lux ma wydaje się fajnego Swifta(diesel) i ciekawego civica przejrzyj bo wydaja się fajne

    http://trade-lux.otomoto.pl/honda-ci...C29327100.html
    http://trade-lux.otomoto.pl/suzuki-s...C22015969.html

  9. #9
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Postów
    80
    Podziękowano Thanks Given 
    12
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Swift nie ma 4x4, ani Sport, gdyby jeszcze miał 4/5 drzwi. Więc odpada. Civic to atrakcyjna propozycja, podobnie jak Mazda 3.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •