Opis p.Rafa³a ( Lubuskie) po zastosowaniu Forte Advanced... :
"Witam,
Zawsze lubi³em auta w których mog³em sobie pogrzebaæ. Z racji tego przy zakupie auta szukam takiego który jest bardzo dobrze wyposa¿ony lecz z ma³ymi wadami gdzie obywatela Niemiec od razu rozbola³a by g³owa. A wiadomo Polak potrafi – ponaprawiaæ i ¶migaæ. Zakupi³em Fiata Cromê 1.9 JTDm 16v 150 koni skóry, navi, itp. itd. Przebieg 176 tys. Auto bardzo komfortowe. Bardzo przystêpna cena, nie rozbity, ma³e stuki w zawieszeniu, silnik zamulony – nierówna praca – czyli co¶ tam siedzi. W zasadzie gdyby to by³± nawet dwumasa to jeszcze siê op³aca. Poczyta³em o bol±czkach tego silnika metodach diagnozy (laptop+kabel+FiatEcuScan) itp. W zasadzie zawieszenie naprawi³em i przyszed³ czas na silnik. I tu konkretnie wady jakie u mnie wystêpowa³y:
- przy zimnym silniku nierówna praca przez jakie¶ 5 km ma³e stuki, szarpanie silnikiem
- po rozgrzaniu chodzi w miarê dobrze
Poczyta³em i pierwsze wnioski – padniêty wtryskiwacz, dwumasa, akumulator ?
W przypadku dwumasy – co¶ bym raczej s³ysza³ przy rozgrzanym silniku, drganie *****u sprzêg³a szarpanie przy nag³ym przyspieszaniu – nic takiego na razie nie wystêpujê. Raczej jeszcze nie to...
Wtryskiwacze ? Poje¼dzi³em troszkê na lepszym paliwie z dodatkami czyszcz±cymi, parê razy przegoni³em auto na autostradzie – pododawa³em troszkê dodatków do czyszczenia wtrysków z stacji paliw- w zasadzie kultura pracy silnika uleg³a poprawie (niestety nie na d³ugo) ale nierówna praca silnika na zimnym dobija³a mnie co poranek. W zasadzie powinienem te¿ przeczy¶ciæ z sadzy zawór egr, kolektor ale dalej chcia³em zg³êbiæ temat wtryskiwaczy. Na to czas jeszcze przyjdzie. Pod³±czy³em komputer, w moim przypadku prawid³owa dawka paliwa powinna siê mie¶ciæ miêdzy (-1 a 1). Przekroczenie normy widoczne jest na wtryskach 1 i 4 i to na rozgrzanym silniku.(do³±czony scan) W zasadzie nie by³y to zabójcze przekroczenia ale ciekawi³o mnie czy w tym temacie co¶ jeszcze mo¿na zrobiæ.
Moje zainteresowanie pad³o na produkty Forte a dok³adnie na Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner. Produkt markowy wg forumowiczów lepszy ni¿ na stacjach bezynowych – my¶lê spróbujê. Zalalem dodatek na ca³y bak paliwa. Pech sprawi³ ¿e w danym okresie prawie nie wyje¿d¿a³em na autostrady i praktycznie 90 % jazy odbywa³a siê po mie¶cie przy prawie rozgrzanym silniku- tak 50% gaszenie po 25 km, 50 % gaszenie po 8 km.
Za³o¿y³em ¿e to powinien byæ rzetelny test i zrobi³em taki :
- odczytanie stanu wtrysków przed zastosowaniem (obrazek 1)
- odczytanie stanu trysków po wypaleniu baku (obrazek 2)
- odczyty z komputera pok³adowego o ilo¶ci przejechanych km, spalaniu itp. (obrazek 3)
- odczytanie stanu wtryskiwaczy po jakim¶ czasie i sprawdzenie czy jakikolwiek efekt siê utrzyma³. (obrazek 4).
Po tej ca³ej procedurze ( ³adnych parê miesiêcy) jestem bardzo zadowolony je¶li chodzi o przeczyszczenie wtryskiwaczy. Scany mówi± same za siebie. Wskazania wróci³y do normy (w zasadzie fabryczne) i co najwa¿niejsze utrzymuj± siê. Silnik po rozgrzaniu pracuje jak rakieta, rewelacja. Je¿d¿ê teraz na normalnej ropie. Polecam osobom które maj± problem z wtryskami i nie daj± szybko za wygran±. W planach czyszczenie egr, sprawdzenie akumulatora (w temacie dogrzewania ¶wiec ¿arowych przy odpalaniu). Zobaczymy co dalej.
Pozdrawiam Rafa³"

Za zgod± autora tego opisu p. Rafa³a podajê jego adres mailowy:
[email protected]
P.S. Ca³y opis i skany do obejrzenia na moim blogu.