Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678
Poka¿ wyniki od 106 do 114 z 114

Temat: Preparat czyszcz±cy uk³ad paliwowy.Forté Advanced Diesel. Zastosowa³em. Opis.

  1. #106
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Opis p.Rafa³a ( Lubuskie) po zastosowaniu Forte Advanced... :
    "Witam,
    Zawsze lubi³em auta w których mog³em sobie pogrzebaæ. Z racji tego przy zakupie auta szukam takiego który jest bardzo dobrze wyposa¿ony lecz z ma³ymi wadami gdzie obywatela Niemiec od razu rozbola³a by g³owa. A wiadomo Polak potrafi – ponaprawiaæ i ¶migaæ. Zakupi³em Fiata Cromê 1.9 JTDm 16v 150 koni skóry, navi, itp. itd. Przebieg 176 tys. Auto bardzo komfortowe. Bardzo przystêpna cena, nie rozbity, ma³e stuki w zawieszeniu, silnik zamulony – nierówna praca – czyli co¶ tam siedzi. W zasadzie gdyby to by³± nawet dwumasa to jeszcze siê op³aca. Poczyta³em o bol±czkach tego silnika metodach diagnozy (laptop+kabel+FiatEcuScan) itp. W zasadzie zawieszenie naprawi³em i przyszed³ czas na silnik. I tu konkretnie wady jakie u mnie wystêpowa³y:
    - przy zimnym silniku nierówna praca przez jakie¶ 5 km ma³e stuki, szarpanie silnikiem
    - po rozgrzaniu chodzi w miarê dobrze
    Poczyta³em i pierwsze wnioski – padniêty wtryskiwacz, dwumasa, akumulator ?
    W przypadku dwumasy – co¶ bym raczej s³ysza³ przy rozgrzanym silniku, drganie *****u sprzêg³a szarpanie przy nag³ym przyspieszaniu – nic takiego na razie nie wystêpujê. Raczej jeszcze nie to...
    Wtryskiwacze ? Poje¼dzi³em troszkê na lepszym paliwie z dodatkami czyszcz±cymi, parê razy przegoni³em auto na autostradzie – pododawa³em troszkê dodatków do czyszczenia wtrysków z stacji paliw- w zasadzie kultura pracy silnika uleg³a poprawie (niestety nie na d³ugo) ale nierówna praca silnika na zimnym dobija³a mnie co poranek. W zasadzie powinienem te¿ przeczy¶ciæ z sadzy zawór egr, kolektor ale dalej chcia³em zg³êbiæ temat wtryskiwaczy. Na to czas jeszcze przyjdzie. Pod³±czy³em komputer, w moim przypadku prawid³owa dawka paliwa powinna siê mie¶ciæ miêdzy (-1 a 1). Przekroczenie normy widoczne jest na wtryskach 1 i 4 i to na rozgrzanym silniku.(do³±czony scan) W zasadzie nie by³y to zabójcze przekroczenia ale ciekawi³o mnie czy w tym temacie co¶ jeszcze mo¿na zrobiæ.
    Moje zainteresowanie pad³o na produkty Forte a dok³adnie na Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner. Produkt markowy wg forumowiczów lepszy ni¿ na stacjach bezynowych – my¶lê spróbujê. Zalalem dodatek na ca³y bak paliwa. Pech sprawi³ ¿e w danym okresie prawie nie wyje¿d¿a³em na autostrady i praktycznie 90 % jazy odbywa³a siê po mie¶cie przy prawie rozgrzanym silniku- tak 50% gaszenie po 25 km, 50 % gaszenie po 8 km.
    Za³o¿y³em ¿e to powinien byæ rzetelny test i zrobi³em taki :
    - odczytanie stanu wtrysków przed zastosowaniem (obrazek 1)
    - odczytanie stanu trysków po wypaleniu baku (obrazek 2)
    - odczyty z komputera pok³adowego o ilo¶ci przejechanych km, spalaniu itp. (obrazek 3)
    - odczytanie stanu wtryskiwaczy po jakim¶ czasie i sprawdzenie czy jakikolwiek efekt siê utrzyma³. (obrazek 4).
    Po tej ca³ej procedurze ( ³adnych parê miesiêcy) jestem bardzo zadowolony je¶li chodzi o przeczyszczenie wtryskiwaczy. Scany mówi± same za siebie. Wskazania wróci³y do normy (w zasadzie fabryczne) i co najwa¿niejsze utrzymuj± siê. Silnik po rozgrzaniu pracuje jak rakieta, rewelacja. Je¿d¿ê teraz na normalnej ropie. Polecam osobom które maj± problem z wtryskami i nie daj± szybko za wygran±. W planach czyszczenie egr, sprawdzenie akumulatora (w temacie dogrzewania ¶wiec ¿arowych przy odpalaniu). Zobaczymy co dalej.
    Pozdrawiam Rafa³"

    Za zgod± autora tego opisu p. Rafa³a podajê jego adres mailowy:
    [email protected]
    P.S. Ca³y opis i skany do obejrzenia na moim blogu.
    Pozdrawiam

  2. #107
    macieq
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    Ja polecam do diesli specyfik sprzedawany w ASO Peugeot/Citroen (lub allegro): HDI Unik+


  3. #108
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    ja pozostaje przy Forte
    Pozdrawiam

  4. #109
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    Od¶wie¿am temat, polecam, to nie ¶ciema, to dzia³a
    Pozdrawiam

  5. #110
    gormon
    Go¶æ

    Domy¶lnie

    czy mo¿na to bezkarnie stosowaæ z samochodem wyposa¿onym w DPF ?

  6. #111
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    mo¿na , ja osobi¶cie Forte stosujê w ka¿dym swoim aucie.
    Zmodyfikowa³em trochê ca³± procedurê, a w³a¶ciwie uzupe³ni³em o jeden element wiêcej. Forte stosujê profilaktycznie co 10 tys.km. czyli wlewam na bak, wyje¿d¿am do rezerwy i na kolejny bak zalewam 120 mlg Olej 2T ( w moim przypadku dodajê olej Ravenol). Olej ten dodajê 2-3 razy na przebiegu 10 tys km.

    Stosujê Ravenol , tutaj masz ca³e info http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/p/z.html z linkami do poczytania. Stosujê to ju¿ od d³ugiego czasu, nie wiem na ile przed³u¿am ¿ywotno¶æ, wiem ¿e nie mam ¿adnych problemów z uk³adem paliwowym, wtryskiwaczami, silnikami , resztê co siê dzieje itd. masz w tym w±tku.
    Pozdrawiam

  7. #112
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziêkowano Thanks Given 
    300
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    16

    Domy¶lnie

    Ba³bym siê mocno o FAP/DPF w kontek¶cie oleju 2T. Nie mówiê z³o¶liwie - we¼ tylko pod uwagê ile nagaru zostaje po takim oleju. Jak mia³em na¶cie lat, je¼dzi³em ró¿nymi motorkami i naprawdê czarno widzê to "dosmarowywanie".
    Opinie, które napisa³em na forum, s± jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn± ocen±. To nie pewnik, w rzeczywisto¶ci mo¿e byæ inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA b±d¼ Szwajcarii.

  8. #113
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Sk±d
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziêkowano Thanks Given 
    123
    Podziêkowano Thanks Received 
    4
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    17

    Domy¶lnie

    poczytaj np to http://peugeotklub.pl/showthread.php...+dwusuw%C3%B3w d³ugie ale wyja¶nione jest wszyto.
    W skrócie, nie ka¿dy olej 2T siê nadaje do DPF/FAP, musi spe³niaæ kryteria spopielenie siê, te polecane/zalecane s± OK. "Dosmarowuje" swoje auta ju¿ ok 200-250 tys.km i jako¶ z³ych odczytów nie mam z kompa, FAP nie zapycha siê wiêcej ni¿ normalnie. Na plus np w C 5III jak± mia³em , zniknê³y opi³ki w filtrze paliwa , jest te¿ zawsze ciut cichsza praca, wg.mnie to zas³uga smarowania,nie ma co siê baæ, nie jest to gro¼niejsze od Eco aut VW
    Nie namawiam nikogo do stosowania, ale ja nie zauwa¿y³em nic negatywnego, ani na kompie, ani w ¿aden inny sposób, a km. przejechane francuzami s± faktami ¿e je¿d¿ê bez przygód
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 13-11-15 o 14:13
    Pozdrawiam

  9. #114
    U¿ytkownik Avatar gr1oszek
    Zarejestrowany
    lis 2013
    Postów
    71
    Podziêkowano Thanks Given 
    1
    Podziêkowano Thanks Received 
    0
    Podziêkowano
    _______
    Si³a Reputacji
    11

    Domy¶lnie Odp: Preparat czyszcz±cy uk³ad paliwowy.Forté Advanced Diesel. Zastosowa³em. Opis.

    Odkopiê temat, ale dodam od siebie, ¿e potwierdzam skuteczno¶æ tego specyfiku. Panowie w sklepie motoryzacyjnym polecili mi raz, i faktycznie, co jaki¶ czas stosujê. Próbowa³em wcze¶niej innych, m.in. Liqui Moly, czy ceramizera do paliwa.

    Liqui Moly faktycznie - dzia³a, ale tylko dopóki jest w zbiorniku! Dopóki jest w zbiorniku z paliwem jest ok, ale trwa to tylko do nastêpnego tankowania, po którym ewentualna poprawa d¼wiêku pracy silnika i wtryskiwaczy znika.
    Ceramizer... to lepiej za te pieni±dze w totolotka zagraæ. Przynajmniej jest szansa, ¿e wygrasz i kupisz sobie lepsze auto. Dodatek do paliwa w malutkiej strzykaweczce ciê¿ko wpu¶ciæ w ogóle do zbiornika, ale i tak nie daje zadnego efektu. Kupi³em go kiedy¶ przy okazji imprezy motoryzacyjnej na stoisku dystrybutora, powiedzia³em, ¿e wtryski czasem trochê klepi±, i testujê ró¿ne specyfiki i kilka ju¿ znam i wiem jakie maj± efekty to sprawdzê ten ich... to przesta³ zachwalaæ ten produkt tak stanowczo jak zanim to powiedzia³em. Ju¿ to mi da³o do my¶lenia, mimo to kupi³em... oczywiscie zero jakiegokolwiek efektu.

    Dzi¶ w³a¶nie profilaktycznie kupi³em znowu Forte bo czujê ¿e auto zaczê³o g³o¶niej pracowaæ i troszê wibrowaæ na zimnym, zobaczymy czy po forte bêdzie poprawa. Diesel z przebiegiem 365tys km.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678

Tagi dla tego tematu

Zak³adka

Zak³adka

Uprawnienia

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •