Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678
Poka wyniki od 106 do 113 z 113

Temat: Preparat czyszczcy ukad paliwowy.Fort Advanced Diesel. Zastosowaem. Opis.

Znawca tematu
    Skd
    POLSKA - POMORSKIE
    Postw
    3,417
    Podzikowano Thanks Given 
    117
    Podzikowano Thanks Received 
    4
    Podzikowano:
    Podzikowano 0 razy w [ARG:2 UNDEFINED] wiadomoci
    Sia Reputacji
    13

Domylnie

Opis p.Rafaa ( Lubuskie) po zastosowaniu Forte Advanced... :
    "Witam,
    Zawsze lubiem auta w ktrych mogem sobie pogrzeba. Z racji tego przy zakupie auta szukam takiego ktry jest bardzo dobrze wyposaony lecz z maymi wadami gdzie obywatela Niemiec od razu rozbolaa by gowa. A wiadomo Polak potrafi – ponaprawia i miga. Zakupiem Fiata Crom 1.9 JTDm 16v 150 koni skry, navi, itp. itd. Przebieg 176 tys. Auto bardzo komfortowe. Bardzo przystpna cena, nie rozbity, mae stuki w zawieszeniu, silnik zamulony – nierwna praca – czyli co tam siedzi. W zasadzie gdyby to by nawet dwumasa to jeszcze si opaca. Poczytaem o bolczkach tego silnika metodach diagnozy (laptop+kabel+FiatEcuScan) itp. W zasadzie zawieszenie naprawiem i przyszed czas na silnik. I tu konkretnie wady jakie u mnie wystpoway:
    - przy zimnym silniku nierwna praca przez jakie 5 km mae stuki, szarpanie silnikiem
    - po rozgrzaniu chodzi w miar dobrze
    Poczytaem i pierwsze wnioski – padnity wtryskiwacz, dwumasa, akumulator ?
    W przypadku dwumasy – co bym raczej sysza przy rozgrzanym silniku, drganie *****u sprzga szarpanie przy nagym przyspieszaniu – nic takiego na razie nie wystpuj. Raczej jeszcze nie to...
    Wtryskiwacze ? Pojedziem troszk na lepszym paliwie z dodatkami czyszczcymi, par razy przegoniem auto na autostradzie – pododawaem troszk dodatkw do czyszczenia wtryskw z stacji paliw- w zasadzie kultura pracy silnika ulega poprawie (niestety nie na dugo) ale nierwna praca silnika na zimnym dobijaa mnie co poranek. W zasadzie powinienem te przeczyci z sadzy zawr egr, kolektor ale dalej chciaem zgbi temat wtryskiwaczy. Na to czas jeszcze przyjdzie. Podczyem komputer, w moim przypadku prawidowa dawka paliwa powinna si mieci midzy (-1 a 1). Przekroczenie normy widoczne jest na wtryskach 1 i 4 i to na rozgrzanym silniku.(doczony scan) W zasadzie nie byy to zabjcze przekroczenia ale ciekawio mnie czy w tym temacie co jeszcze mona zrobi.
    Moje zainteresowanie pado na produkty Forte a dokadnie na Forte Advanced Diesel Fuel Conditioner. Produkt markowy wg forumowiczw lepszy ni na stacjach bezynowych – myl sprbuj. Zalalem dodatek na cay bak paliwa. Pech sprawi e w danym okresie prawie nie wyjedaem na autostrady i praktycznie 90 % jazy odbywaa si po miecie przy prawie rozgrzanym silniku- tak 50% gaszenie po 25 km, 50 % gaszenie po 8 km.
    Zaoyem e to powinien by rzetelny test i zrobiem taki :
    - odczytanie stanu wtryskw przed zastosowaniem (obrazek 1)
    - odczytanie stanu tryskw po wypaleniu baku (obrazek 2)
    - odczyty z komputera pokadowego o iloci przejechanych km, spalaniu itp. (obrazek 3)
    - odczytanie stanu wtryskiwaczy po jakim czasie i sprawdzenie czy jakikolwiek efekt si utrzyma. (obrazek 4).
    Po tej caej procedurze ( adnych par miesicy) jestem bardzo zadowolony jeli chodzi o przeczyszczenie wtryskiwaczy. Scany mwi same za siebie. Wskazania wrciy do normy (w zasadzie fabryczne) i co najwaniejsze utrzymuj si. Silnik po rozgrzaniu pracuje jak rakieta, rewelacja. Jed teraz na normalnej ropie. Polecam osobom ktre maj problem z wtryskami i nie daj szybko za wygran. W planach czyszczenie egr, sprawdzenie akumulatora (w temacie dogrzewania wiec arowych przy odpalaniu). Zobaczymy co dalej.
    Pozdrawiam Rafa"

Za zgod autora tego opisu p. Rafaa podaj jego adres mailowy:
    r_ziemba@wp.pl
    P.S. Cay opis i skany do obejrzenia na moim blogu.
    Pomoc przy ogldzinach auta info PW lub czeslaw 555 @ tlen.pl
    Pozdrawiam

Uytkownik
    Skd
    Warszawa
    Postw
    50
    Podzikowano Thanks Given 
    0
    0
    Podzikowano:
    Sia Reputacji
    10

Domylnie

Ja polecam do diesli specyfik sprzedawany w ASO Peugeot/Citroen (lub allegro): HDI Unik+

Znawca tematu
    Skd
    POLSKA - POMORSKIE
    Postw
    3,417
    Podzikowano Thanks Given 
    117
    4
    Podzikowano:
    Sia Reputacji
    13

Domylnie

ja pozostaje przy Forte
    Pozdrawiam

Znawca tematu
    Skd
    POLSKA - POMORSKIE
    Postw
    3,417
    Podzikowano Thanks Given 
    117
    4
    Podzikowano:
    Sia Reputacji
    13

Domylnie

Odwieam temat, polecam, to nie ciema, to dziaa
    Pozdrawiam

Nowicjusz
    Skd
    lsk
    Postw
    5
    Podzikowano Thanks Given 
    1
    0
    Podzikowano:
    Sia Reputacji
    0

Domylnie

czy mona to bezkarnie stosowa z samochodem wyposaonym w DPF ?

Znawca tematu
    Skd
    POLSKA - POMORSKIE
    Postw
    3,417
    Podzikowano Thanks Given 
    117
    4
    Podzikowano:
    Sia Reputacji
    13

Domylnie

mona , ja osobicie Forte stosuj w kadym swoim aucie.
    Zmodyfikowaem troch ca procedur, a waciwie uzupeniem o jeden element wicej. Forte stosuj profilaktycznie co 10 tys.km. czyli wlewam na bak, wyjedam do rezerwy i na kolejny bak zalewam 120 mlg Olej 2T ( w moim przypadku dodaj olej Ravenol). Olej ten dodaj 2-3 razy na przebiegu 10 tys km.

Stosuj Ravenol , tutaj masz cae info http://sprowadzanieaut-czeslaw555.blogspot.com/p/z.html z linkami do poczytania. Stosuj to ju od dugiego czasu, nie wiem na ile przeduam ywotno, wiem e nie mam adnych problemw z ukadem paliwowym, wtryskiwaczami, silnikami , reszt co si dzieje itd. masz w tym wtku.
    Pozdrawiam

Znawca tematu
    Postw
    2,371
    Podzikowano Thanks Given 
    300
    0
    Podzikowano:
    Sia Reputacji
    12

Domylnie

Babym si mocno o FAP/DPF w kontekcie oleju 2T. Nie mwi zoliwie - we tylko pod uwag ile nagaru zostaje po takim oleju. Jak miaem nacie lat, jedziem rnymi motorkami i naprawd czarno widz to "dosmarowywanie".
    Opinie, ktre napisaem na forum, s jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywn ocen. To nie pewnik, w rzeczywistoci moe by inaczej.

Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bd Szwajcarii.

Znawca tematu
    Skd
    POLSKA - POMORSKIE
    Postw
    3,417
    Podzikowano Thanks Given 
    117
    4
    Podzikowano:
    Sia Reputacji
    13

Domylnie

poczytaj np to http://peugeotklub.pl/showthread.php...+dwusuw%C3%B3w dugie ale wyjanione jest wszyto.
    W skrcie, nie kady olej 2T si nadaje do DPF/FAP, musi spenia kryteria spopielenie si, te polecane/zalecane s OK. "Dosmarowuje" swoje auta ju ok 200-250 tys.km i jako zych odczytw nie mam z kompa, FAP nie zapycha si wicej ni normalnie. Na plus np w C 5III jak miaem , znikny opiki w filtrze paliwa , jest te zawsze ciut cichsza praca, wg.mnie to zasuga smarowania,nie ma co si ba, nie jest to groniejsze od Eco aut VW
    Nie namawiam nikogo do stosowania, ale ja nie zauwayem nic negatywnego, ani na kompie, ani w aden inny sposb, a km. przejechane francuzami s faktami e jed bez przygd
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 13-11-15 o 13:13
    Pozdrawiam

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678

Tagi dla tego tematu

Zakadka

Zakadka

Uprawnienia

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw