Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Samochód ze szwajcarii...

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Samochód ze szwajcarii...

    Witam. Przeglądałem forum, jest temat o kupnie samochodu ze szwajcarii ale jest to bardzo stary temat więc postanowiłem zapytać jeszcze raz. Jak wygląda zakup samochodu ze szwajcari? W sieci znalazłem sprzeczne informacje i postaram się je przedstawić żeby ktoś zaznajomiony w temacie mógł skomentować...
    No więc kupując samochod ze szwajcarii poza standardowymi opłatami musimy opłacić VAT tak? Znalazłem informację że jeśli kupujemy samochód od handlarza, handlarz ten może sprzedać nam samochód bez vatu dzięki czemu cena będzie znacznie niższa. Reasumując kupimy tańszy samochód, ten vat zostawimy u celników w niemczech. Jak jest z cłem? Niektóre źródła podają że cło płacimy na każdy samochód inne że tylko na samochody amerykańśkie. Pytam bo zawsze myślałem, że kupując samochod ze szwajcarii trzeba uiścić gigantyczne opłaty a jeśli jest opcja kupna w szwajcarii samochodu bez vatu to nie jest tak źle. Przyjmijmy że samochód jest wystawiony za 5000f, ja kupuje go za 3900f bo odejmujemy 22% vat, jade na granice płacę 19% podatku od tych 3900f i w polsce tylko 3.1% akcyzy i reszte opłat.
    Taka jest moja teoria jednak myślę że jest to zbyt optymistyczny punkt widzenia dlatego prosiłbym o zweryfikowanie mego toku myślenia.
    Pozdrawiam.

  2. #2
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Ja wypowiem sie tylko w kwestii technicznej ... co do stanu wyposazenia to sam przejrzesz oferty.
    Samochody sa droge, praca wysoko wyceniana a przeglady techniczne bardzo rygorystycznie przestrzegane. Zdarza sie ze osoby dosc lekko podchodzace do kwestii eksplatacji sprzedaja samochody po 5 latach gdy trzeba wlozyc kilkaset \ kilka tysia Frankow aby doprowadzic samochod do stanu aby bezproblemowo przeszedl przeglad.
    Do Polski zatem trafiaja najczesciej rozbitki z dobrym wyposazeniem albo nieco sfatygowane auta poniewaz poprzedni wlasiciel nie mial sil, czasu, ochoty aby przygotowac auto do przegladu i sprzedal dalej.
    Generalnie samochody w dobrym stanie sa tam bardzo droge w porownaniu z np .de wiec gdy widzisz "szwajcara" w cenie "perelki z Plocka" to "wiedz ze cos sie dzieje" ;]

  3. #3
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Kolego

    Ja sie na tym nie za bardzo znam, ale jak zyje nie slyszalem ze mozna zgubic po drodze legalnie VAT i go nie placic

    A mozna wiedziec po co taka polska kombinatoryka w Twojej glowie?

  4. #4
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Przydałby się ktoś kto stamtąd cokolwiek sprowadził legalnie.
    Na moje oko netto z 5000 to bliżej 4100 do zapłaty.
    Vat nie znika, płacisz go w Niemczech gdzie jest niższy (19% zamiast 22%). Kwestia kto i na jakich zasadach może kupić netto w CH.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Podbijam temat gdyż znajomy który mieszka w Szwajcarii na początku czerwca przyjeżdża do Polski i będzie chciał sprzedać tutaj swoje audi. Teraz pytanie czy sprzedać taniej samochód do opłat czy zmarnować czas na opłaty i wtedy szukać kupca. Może ktoś się orientuje czy w ogóle jest możliwość sprzedania samochodu na szwajcarskich blachach, który nie został tam wyrejestrowany.
    Cała z pozoru bezsensowna zabawa po to gdyż w Polsce kolega nawet jeśli sprzeda samochód po okazyjnej cenie i tak dostanie za niego więcej niż w szwajcarskim komisie...

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •