Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 42 z 42

Temat: Auto dla osiemnastolatka 25-40 tys.

  1. #31
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zagranicą w cenie netto może zakupić tyko firma, która ma europejski NIP. Podatek VAT i tak trzeba odprowadzić w Polsce, plus taki, że nie trzeba starać się o zwrot podatku zagranicą (no, ale ostatnio jest sporo kombinatorów, którzy nie płacą w ogóle VATu, co później w przyszłości może skutkować pukaniem do drzwi odpowiednich służb).

    Jeśli chodzi o auto to z całego zestawienia wybrałbym C3 (chociaż z wyglądu to bardzo kobiece auto) ewentualnie można pomyśleć o jakimś Fiacie Grande Punto / Evo.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  2. #32
    Majkel
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o fiaty to całkiem fajnie wygląda Punto Evo, ale jakoś nie mam przekonania do Fiata. Jak dla mnie w środku wygląda świetnie (miałem okazje siedzieć w środku), a zewnątrz już nie tak fajnie - oczywiście każdy ma inny gust.

    Co myślicie o Peugeocie 308?

    http://otomoto.pl/peugeot-308-1-6-hd...C18219001.html

  3. #33
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zależy Ci na roczniku/marce czy na bezwypadkowości?
    Wygląda na ruszany przód, brak słowa bezwypadkowe - zadzwoń do sprzedawcy, zapytaj o szczegóły.

    Auto z Francji, atrakcyjna cena = późniejsze kłopoty, a szkoda psuć marce oponie.
    Obniż rocznik wyboru 308 lub zmień model pojazdu.
    W tej cenie z tego rocznika znajdziesz coś mniejszego z segmentu B (a nawet trochę jest zapasu):
    - Honda Jazz
    - Mazda 2
    - Seat Ibiza

    Trzeba było się wybrać na wyprzedaż rocznika w Polsce (zagranicą czegoś takiego nie ma) i kupić coś nowego. Teraz trochę już za późno. Jeśli Ci nie przeszkadza jednak wcześniejszy stan to możesz śmiało szukać
    Warto jeszcze podzwonić po salonach i zapytać o wersje demonstracyjne.

    W polskich ogłoszeniach większość atrakcyjnych, młodych aut z małymi przebiegami to oferty naprawionych pojazdów z przystanków (pourywane koła, wygięte banany itd.). Będąc wielokrotnie we Francji (mam tam rodzinę) widzę o co się biją i co kupują polscy handlarze.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  4. #34
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    Kup sobie alfę romeo GT. Dla młodej osoby to jest fajne auto a nie jakieś francuskie dziadkowozy

    Astra GTC coś w tym guście...

  5. #35
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Musi być rocznik 2010-11, więc na AR GT nie ma szans (nawet jej już nie produkują), a na GTC tym bardziej
    Z racji wymaganego rocznika nic się nie nawojuje.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #36
    Majkel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Zależy Ci na roczniku/marce czy na bezwypadkowości?
    Wygląda na ruszany przód, brak słowa bezwypadkowe - zadzwoń do sprzedawcy, zapytaj o szczegóły.
    Najważniejsza byłaby oczywiście jest to żeby samochód był bezwypadkowy.

    Dziękuje za informację z tymi "bezwypadkowymi" będę mieć to na uwadze. Odezwę się jak będę już w 100% jaki model planuję kupić i z jakiej oferty. Dziękuje pozdrawiam

  7. #37
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Hej Majkel,
    Polecam kupic auto z "normalnym" silnikiem. Co to znaczy normalny? To znaczy ze jesli nie jestes 70 letnia staruszka (lub przemawiaja inne wzgledy ekonomiczne) to kupowanie auta ktore wazy ok 1000kg i ma mniej niz 90KM - 100KM mocy (w benzynie) to jest jakas pomylka. 5 drzwi docenisz dopiero gdy bedziesz chcial przewiezc wiecej niz jedna osobe (jak czesto?), klimatyzacje bedziesz wlaczal przez 5 miesiecy w roku a silnika bedziesz uzywal dzien w dzien;-)
    Dlatego na Twoim miejscu duzo wyzej bym cenil zakup 1.6 niz np 1.4 benzyna (np. Ford Fiesta), a pojemnosci ponizej 1.4 w beznynie w ogole pomijal, tak samo autka o mocach mniejszych niz te 90KM-100KM.
    A w dieslu zdecydowanie wolalbym szukac 1.6tdci niz 1.4tdci (chociaz 1.4tdci calkiem niezle sie zbiera jak na tak maly silnik). Jesli chodzi o spalanie to wiekszy silnik niekoniecznie bedzie generowal wieksze koszty paliwa, bo maly silnik bedziesz bardziej krecil.
    Widze ze zaczales patrzec na auta klasy B. Dla mlodej osoby to niezly wybor. Wada bedzie ze na wakacje nie bedziesz w stanie jechac w wiecej niz 2, max 3 osoby.
    Z aut dosyc nowoczesnych proponowalbym zerknac na Opla Corse D i Forda Fieste i Skode Fabie.
    Moze udalo by sie kupic jakies auto z rocznika 2009 i pierwsza rejestracja 2010?

  8. #38
    carpasja
    Gość

    Domyślnie

    kolego krataja, klimatyzacji używa się cały rok. Bo jeśli używasz jej tylko latem to po zimie może odmówić ci posłuszeństwa. Nieużywany przez zimę kompresor lubi się popsuć. A klima oprócz funkcji chłodzących ma też za zadanie ususzać wnętrze auta co w zimę jest jak znalazł na zaparowane szyby. Co do silników to zależy co komu jest potrzebne. Jak ma jeździć to nawet 1.6 będzie za mało. Jak ma służyć do jazdy z punktu a do b to wystarczy. Corsa stukonna będzie wystarczająca bo to dosyć lekkie auto. Mimo wszystko ja na miejscu kupującego wolałbym zejsć z rocznika na poczet fajniejszego wyglądu, bo fabia czy fiesta to dziadkowozy emerycyckie a nie auta dla młodego chłopaka. Nie chodzi tu o jakieś lansiarskie zapędy ale o coś bardziej oryginalnego.

  9. #39
    dziurzyk
    Gość

    Domyślnie

    http://otomoto.pl/peugeot-207-1-4-95...C18116731.html

    Jeśli nie masz kompleksu marki to można wyrwać jeszcze nowego Peugeota 207.
    Cena trochę wyższa ale do 40 tys się mieści.

  10. #40
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał carpasja Zobacz post
    Co do silników to zależy co komu jest potrzebne. Jak ma jeździć to nawet 1.6 będzie za mało. Jak ma służyć do jazdy z punktu a do b to wystarczy.
    W aucie klasy B 1.6 jest jak najbardziej OK, a nawet bardziej niz OK, ja tylko chciałem (i ostrzegam) osobe kupujaca pierwszy samochod zeby nie kupowala najmniejszych i najslabszych silnikow z oferty.
    Tymbardziej, ze budzet i wymagania wydaja sie realne do zakupu silnika normalnej mocy. Dla mnie przykladem takiego nienormalnego silnika jest np. 1.0 benzyna w Corsie C albo 1.2 benzyna 60KM i nedzne 109Nm w Fiescie VII, ktora wazy jakby nie bylo nieco ponad 1000kg...
    Moja uwaga byla podyktowana wlasnym doswiadczeniem gdy jeszcze calkiem niedawno jezdzilem Fordem, ktory w sumie nie byl najgorszy (3 lata ekslopatacji i nigdy nie odmowil posluszenstwa) gdyby nie to ze 65KM nie pozwalalo na wyprzedzanie...

    Cytat Napisał carpasja Zobacz post
    Corsa stukonna będzie wystarczająca bo to dosyć lekkie auto.
    Otoz to!
    Mysle ze Corsa 90KM bedzie OK (1.4 benzyna Twinport, znany silnik od kilku ladnych lat), byle nie 1.0 64KM ani 1.2 70KM bo tym sie nie da jezdzic.
    Tu chodzi takze o wzgledy bezpieczenstwa. Slabym autem czlowiek i tak chce wyprzedzac (bo ile mozna sie wlec za TIRem) a manewr wyprzedzania zamiast zajmowac 5-10 sekund zajmuje 20 sekund.
    Czyli co najmniej 2 razy dluzej zajmuje sie pas jadacych z przeciwka...

    Cytat Napisał carpasja Zobacz post
    Mimo wszystko ja na miejscu kupującego wolałbym zejsć z rocznika na poczet fajniejszego wyglądu, bo fabia czy fiesta to dziadkowozy emerycyckie a nie auta dla młodego chłopaka. Nie chodzi tu o jakieś lansiarskie zapędy ale o coś bardziej oryginalnego.
    Ponownie sie zgadzam. Ale rozumiem ze placi nie Majkel tylko rodzic, ktory stawia pewne warunki. Ja bym wolal fajnego 3-4 latka niz roczny byle dupowoz i dlatego proponowalem chocby cos z rocznika 2009 z rejestracja 2010.
    I o ile Fabie mozna traktowac jako emerytowoz (chociaz Fabia II z silnikiem 1.6 105KM to tez ciekawe autko! tylko niewiele tego jezdzi ale da sie znalezc) o tyle nowa Fiesta (VII) i nowa Corsa (D) to bardzo ladne fajne autka.
    Duzo ciekawsze niz np. C3 (mam 186cm wzrostu i w C3 sie nie zmiescilem, nogami obcieralem o kierownice, ktora byla nieregulowalna w ogladanej wersji).

    Moim zdaniem rowniez ciekawymi autkami do 40tys zl sa: Suzuki Swift i Suzuki SX4 (pewnie za drogie), Seat Ibiza.
    To tyle ode mnie. pzdr krataja

  11. #41
    Majkel
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za komentarze i cenne wskazówki. Posłuchałem się waszych rad związanych z rocznikiem (muszę nastawić na to ojca) oraz z silnikiem powyżej 100KM.

    Tutaj naginam delikatnie zasadę 3-drzwiowego samochodu.
    http://otomoto.pl/ford-fiesta-1-6l-1...C17821454.html ciekawe czy jest bezwypadkowy - nie jest to jaśnie określone. Dziwnie wygląda ***** hamulca - jakby był krzywy. No chyba że jest tak wyprofilowany
    http://otomoto.pl/kia-cee-d-po-lifci...C18162925.html bardzo podoba mi się Kia cee'd po liftingu. Ktoś może orientuje się o co dokładnie chodzi w 7. letniej gwarancji?
    http://otomoto.pl/renault-clio-tech-run-C18252391.html podoba mi się ta sytuacja z gwarancją
    czy to rysa na 2. zdjęciu http://otomoto.pl/peugeot-308-premiu...C18220822.html ?

    Co do "napalenia" na C3 zastopuję sam mam ponad 180cm i możliwe że centymetr jeszcze wyrosnę.

  12. #42
    krataja
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy admini za chwile nie przegonia Cie z tymi ogloszeniami do innego dzialu... ;-)
    Swoja droga to zamiast zerkac na allesciema.pl proponuje zaczac jezdzic i ogladac autka na zywo. Jesli chcesz kupic sam to zakup sobie miernik grubosci lakieru i przygotuj sie na niezla zabawe ;-)
    Jesli nie masz na to ochoty to przejedz sie w kilka miejsc zeby zobaczyc jakie auto chcesz i zlecic znalezienie komus znajacemu sie na temacie.

    Cytat Napisał Majkel Zobacz post
    http://otomoto.pl/ford-fiesta-1-6l-1...C17821454.html ciekawe czy jest bezwypadkowy - nie jest to jaśnie określone.
    Co do bezwypadkowosci egzemplarza to sie nie wypowiadam, ale pamietaj ze 99% aut z napisem SPORT to nie zaden sport tylko normalne auto z dobrym silnikiem.
    To akurat jest zaleta ale ze sportem nie ma nic wspolnego, nawet ze sportem ulicznym. Np wersja usportowiona Opla Corsy to wersja OPC 1.6 turbo 192KM i 220Nm, kosztuje duzo ponad budzet i nie sadze by to byl dobry wybor na pierwsze auto
    A poza tym wersje sport czesto maja inne hamulce (zamiast placic 100-150zl/tarcze placi sie np 300-350zl/tarcze bo sa wieksze), amortyzatory, sprezyny,wachacze, etc... Da sie przezyc te koszty ale przy zakupie warto wiedziec ze WSZYSTKO bedzie nieco drozsze Na szczescie omawianej Fiesty problem nie dotyczy ;-)

    Cytat Napisał Majkel Zobacz post
    http://otomoto.pl/kia-cee-d-po-lifci...C18162925.html bardzo podoba mi się Kia cee'd po liftingu.
    Nie wiem jak po liftingu ale w pierwszej wersji uzytkownicy skarzyli sie na luszczacy sie lakier, slaby obieg powietrza w aucie.
    A jesli KIA to moze Venga albo Soul?

    Cytat Napisał Majkel Zobacz post
    Co do "napalenia" na C3 zastopuję sam mam ponad 180cm i możliwe że centymetr jeszcze wyrosnę.
    Podjedz do byle komisu gdzie maja C3, wsiadz, przejedz sie. Dla mnie jest zbyt szaro-plastikowo a do tego zbyt kobieco (no i za ciasno za kierownica).
    Ale o gustach ciezko dyskutowac

    No a poza tym to chyba wymarzonym autem dla mlodych osob jest Mini Cooper by BMW :-)
    Do 40tys zl mozesz chyba probowac szukac rocznik ok 2006/2007 z silnikiem 1.6 116/120KM. Autko oryginalne, atrakcyjne, swietnie trzyma sie drogi, na 99% do sprowadzenia z zagranicy. Kolega szukal w PL i znajdowal same trupy - musial sprowadzic.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •