Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: SUV Honda, Volvo rocznik 2005 za 30000 zł na Pb. miasto > 50%

  1. #1
    kulfi82
    Gość

    Domyślnie SUV Honda, Volvo rocznik 2005 za 30000 zł na Pb. miasto > 50%

    Jakie auto kupić 25-30k
    Rodzaj
    SUV
    Preferowana marka
    Honda, Volvo
    Budżet na zakup auta:
    30000
    Preferowany rok produkcji:
    2005
    Silnik (pojemność i liczba KM)
    1.8/2.0 150
    Preferowany rodzaj paliwa:
    Pb
    Planowany roczny przebieg:
    10000
    Segment/typ/wielkość auta:
    SUV, Kombi, MiniVan, MPV
    Charakter użytkowania :
    miasto > 50%
    Ilość pasażerów, bagażu:
    2
    Pochodzenie auta (rynek krajowy/import):
    -
    Czego przede wszystkim wymagam od auta:
    Po miesięcznym poszukiwaniu muszę chyba zweryfikować swoje typy. Poszukuję auta prorodzinnego jako, że będziemy się powoli powiększać i niedługo podróżować w sekwencji 2+2.

    Oczekiwania mam zaledwie dwa:
    1. Niska awaryjność - szukam tzw. silników nie do zajechania, z przeciętnymi kosztami serwisowania. Na "rudą" sposobu nie ma ale było by fajnie jakby po roku się nie pokazała.

    2. Przeciętna ładowność - nie oczekuje pojemności mondeo, acco czy s-maxa ale dobrze by było aby coś można było oprócz dzieci do auta zapakować.

    Napaliłem się Hondę FR-V lub V50 w Pb ale już widzę, że w tym przedziale cenowym znalezienie czegoś rozsądnego graniczyć będzie z cudem... szukam więc alternatywy.

    Z góry dzięki za wszelkie pomysły.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    FR v chyba powinieneś dostać w tej cenie, bynajmniej mnie się tak wydaje, a to dość fajne auto z motorem 2,0

  3. #3
    kulfi82
    Gość

    Domyślnie

    Też mi się wydaję, że Frania to fajne wozidło. A tak mnie wszyscy "ekspełci" przed nią straszą, że ich mało, że części drogie, że nie będzie komu serwisu robić. Problem z tym, że u nas takich Hond jest jak na lekarstwo a te co są to same oklapusy i składane transformersy. Sytuacja zdecydowanie lepsza jest w NL i DE bo za 7.000 € można kupić już fajnie wyglądający model - tylko te przebiegi mnie tam zastanawiają co druga z 2005 rok i nabite 90K..110K.

  4. #4
    Allover90
    Gość

    Domyślnie

    Pamiętaj kolego, że za granicą auta benzynowe nie kręcą takich przebiegów jak diesle tylko są używanie głównie do mniejszych dystansów i np taka Honda mogła być autem którym wożono dzieciaki, jeżdżono na zakupy itp....

  5. #5
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    Też mi się wydaję, że Frania to fajne wozidło. A tak mnie wszyscy "ekspełci" przed nią straszą, że ich mało, że części drogie, że nie będzie komu serwisu robić
    Porzuć tych ekspertów przecież to normalne auto Hondowski prosty silnik,a nie statek kosmiczny Nasa

  6. #6
    kulfi82
    Gość

    Domyślnie

    Porzuć tych ekspertów
    No właśnie pierwszy krok zrobiłem.. zarejestrowałem się na bez-wypadkowe.net. No ale wracając do rzeczy rozumiem, że mam nie wydziwiać i szukać Hondy.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar PathLiner
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Postów
    1,128
    Podziękowano Thanks Given 
    304
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulfi82 Zobacz post
    No właśnie pierwszy krok zrobiłem.. zarejestrowałem się na bez-wypadkowe.net. No ale wracając do rzeczy rozumiem, że mam nie wydziwiać i szukać Hondy.
    Weź se poszukaj Multipli. Taka sama funkcjonalność, zupełnie inna cena i bynajmniej nikt TRZEŹWY Ci jej nie pod******oli.
    Żarcik taki.
    bez-wypadkowe.net — bawi i uczy

  8. #8
    Wolf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał PathLiner Zobacz post
    Weź se poszukaj Multipli. Taka sama funkcjonalność, zupełnie inna cena i bynajmniej nikt TRZEŹWY Ci jej nie pod******oli.
    Żarcik taki.
    Haha Hondy aż tak nie kradna chyba że sie ********e przerzucili z Wv i audi na Hondę :-)

  9. #9
    kulfi82
    Gość

    Domyślnie

    Żarcik taki
    to dobrze bo już się wystraszyłem.
    Przyznam się szczerze, że po głowie mi chodzi Koreańczyk o imieniu Ceed - mam nadzieję, że ktoś mi rzeczowo wybije ten pomysł z głowy bo dylemat mam z jej powodu niesamowity. Tym bardziej, że żonie pomysł z 6 osobowym samochodem średnio podchodzi.

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    128
    Podziękowano Thanks Given 
    150
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Ceed jest pięcioosobowy, tobie chodzi chyba o Kia Carens? Sorento lub Sportage jeśli szukasz SUVa.

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kongo Zobacz post
    Ceed jest pięcioosobowy, tobie chodzi chyba o Kia Carens? Sorento lub Sportage jeśli szukasz SUVa.
    Chyba niekoniecznie bo na początku tematu kulfi pisze też o Volvo V50, a widzę że jest wrzucona do oceny Honda FR-V za 7500 EUR to i V50 się znajdzie. Przy volvo ja bym celował w silnik 2.4 tylko tu znowu duża akcyza i opłaty się sporo zwiększą.

  12. #12
    kulfi82
    Gość

    Domyślnie

    No niestety najgorzej jest z takimi "marudniakami" jak ja, co to sami nie wiedzą co chcą. Poszukuję auta dla drużyny 2+2 i pies. Może to być zgrabny SUVa (via FR-V) lub nieduże kombi jak volvo V50. O Ceed wspomniałem bo tez wydaje mi się dość ciekawą propozycją natomiast ni jak nie wiem jak ona się na do wspomnianych wcześniej aut.

  13. #13
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    A oglądałeś Kię Sportage? Fajny SUV, prosty silnik, niespecjalnie urodziwy, ale w budżecie zmieścisz dobre auto z silnikiem 2.0.

  14. #14
    kulfi82
    Gość

    Domyślnie

    A oglądałeś Kię Sportage
    Propozycja fajna, zawsze mi się podobały typowe SUV`y, niestety żona "zawetowała".

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •