Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Samochód poleasingowy z zagranicy

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Samochód poleasingowy z zagranicy

    Witam. W internecie można znaleźć firmy które sprowadzają na zamówienie samochody poleasingowe z różnych krajów. Głownie Belgia, Holandia, Niemcy. Teraz pytanie do was co sądzicie o takich samochodach? Użytkownicy w tamtych krajach dbają o samochody w leasingu? Pytam bo wiem jak w Polsce dba się o firmówki i takiego samochodu użytkowanego w polsce nie chciałbym za półdarmo. Domyślam się że na tym forum znajdują się zarówno ludzie którzy kupili samochód od takiej firmy jak i wlasciciele takich firm. Byłbym wdzięczny za jakies informacje. Pozdrawiam.

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Twoje źródło informacji nie jest właściwe do końca firmówki dzielą się na takie które wożą kartony itp i takie co przemieszczają się z teczką więc nie ma co generalizować

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Wierz mi... W mojej firmie prezesi traktują tak samochody że nie chciałbyś wiedzieć. A to jest raczej ten typ który jeździ z teczką... Po prostu polacy tak mają. Nie moje to będę orał.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2012
    Skąd
    Białystok
    Postów
    282
    Podziękowano Thanks Given 
    43
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Dużo zależy od użytkownika. Mam znajomego, który już ładnych kilka lat jeździ służbowymi Octaviami, co jakiś czas zmieniają mu, robi rocznie ok 70 tys. km. Mało kto z moich znajomych obchodzi się tak dobrze ze swoim prywatnym samochodem jak on ze służbowymi.
    Swój samochód kupiłem poleasingowy, jeżdżony u nas w kraju, wsiadając nie mogłem uwierzyć w przebieg 136 tys. km bo środek wyglądał można powiedzieć jak nowy, gdyby tak połowe odkręcili wątpie żeby ktoś się połapał.

  5. #5
    dark9
    Gość

    Domyślnie

    Tak naprawdę kupując musisz uważać zawsze na to samo, czy kupujesz prywatnie czy po leasingu. W przypadku poleasingowych z zagranicy najczęściej jest wykonywany i potwierdzony serwis, więc tu raczej na plus, możesz też dostać ekspertyzę rzeczoznawcy. Za to może być gorzej z niektórymi elementami wyposażenia - po prostu ich nie będzie. Najważniejsze, żebyś się nie dał wkręcić w zakup auta po leasingu bez faktury VAT 23%.
    Sam jeżdżę autem po leasingu w NL i jestem bardzo zadowolony.

  6. #6
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    GENERALNIE wszędzie w zachodnich Krajach kryterium mniejszej lub większej Ceny jest przebieg !
    Mało który duży pośrednik bierze auta co mają powyżej 200tys km ...... te skupują mniejsi handlarze bo automatycznie są tańsze a co dalej z nimi robią to tajemnica poliszynela.
    ......ale wiadomo - ukazują się w ofertach ( czasem pod przykrywka prywatnej sprzedaży) lub jako atrakcyjna cena ale bez gwarancji i na wywóz .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    dobry przykład to ostatnio pojawiające się na forum poleasingowe A4 do oceny 2009-2010 jedna z nich wyglądała w środku na sporo większy przebieg niż pozostałe więc to że u ciebie w firmie abezus tak traktują to nic nie znaczy....

  8. #8
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Wg. mnie jedyna znaczaca wada pojazdu ktore jezdzily w leasingu to cos co mnie zniesmacza to zazwyczaj serwisy co 30k km (Long Life)

  9. #9
    dark9
    Gość

    Domyślnie

    Ale te serwisy zależą od sposobu jazdy, jeśli są co 30 tys. to raczej auto jeździ po autostradach, więc chyba nie ma takiego dużego problemu. Najważniejsze, że ten serwis jest i najczęściej do końca udokumentowany.

  10. #10
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Sardzent prywatni użytkownicy często potrafią ten Long Life przeciągnąć do 60 tyś.km.

  11. #11
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Filtrując bełkot eresa to tu było kilka ciekawych postów. O autach z leasingu w DE pisał tez swojego czasu unfaller dość ciekawie, ale nie mogę tego odkopać.
    http://bez-wypadkowe.net/showthread....mi-po-leasingu.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  12. #12
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie wiem skąd ten sceptycyzm do Long Life? Kiedyś miałem Superba serwisowanego w DE co 50000km i w/g Skody wszystko było OK, bo LL na to pozwalał.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  13. #13
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    wg mnie wymiana oleju wraz z filtrem to nie sa tysiace PLN a nowe silniki maja tak wyzylowne parametry (biturbo, kompresor itp) ze dla spokoju ducha posiadacza 10-15k km uwazam za rozsadny okres.
    najgorzej jesli long life robi sie dla diesla z DPF

    wszystko to oczywiscie moja skromna opinia

  14. #14
    juras
    Gość

    Domyślnie

    wydaje mi się że trzeba podzielić samochody na dwie grupy.
    1. poflotowe małe - bardzo często zaorane
    2. poflotowe duże ( avensisy, passaty , audi i itp ) tu nie jest tak strasznie jak większość myśli
    3. samochody z małych firm kupione w leasingu i jeżdżą nimi właściciele i nie są to samochody zatyrane ( wiadomo nie wszystkie ) znam dwa samochody które są po leasingu sprzedawane i są w bardzo dobrym stanie a właściciele tych firm ( jedna jedno osobowa ) kupili nowe maszyny za bardzo duże pieniądze .

    także moim zdaniem małe samochody bardzo bym uważał a z klas średnich w górę śmiało można szukać ( ostrożność jak zawsze wskazana) . Sam jeżdżę takim samochodem już 7 lat i jestem bardzo zadowolony i też go mam w firmie i ja nim jeżdżę co 15 tyś przegląd i serwis

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •