Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Toyota Corolla E-15 1.6 126KM 2009/2010 prośba o informacje

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie Toyota Corolla E-15 1.6 126KM 2009/2010 prośba o informacje

    Wielka prośba do wszystkich o opinie, informacje nt. auta Toyota Corolla E-15 1.6 (126 KM- chyba). Jestem wstępnie zainteresowany zakupem ale nigdy nie miałem japońca stąd moja prośba o informacje od użytkowników. Koszty eksploatacyjne, na co uważać przy zakupie, sugestie? Może ktoś z Was miał takie auto z LPG? Jak to się "gazuje"? czy są problemy? Docelowo rozważam podtlenek LPG ale o VVt-i słyszałem różne opinie.
    Rocznik auta jakie chodzi mi po głowie to 2009-2010.

    z góry dzięki.

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Hmm, co do samej E15 to nie pomogę, ale co do LPG w silnikach VVti to już troszkę tak. Różne opinie są dlatego, że ludzie na siłę oszczędzają na samej instalacji a potem są problemy. Wystarczy dobry gazownik, dobra instalacja (ja mam BRC 24 sequent) i auto śmiga jak marzenie. Żadnej utraty mocy, ani problemów z eksploatacją. Co 15 tys przegląd, wymiana filtrów, uzupełnienie płynu do lubryfikacji i wszystko gra. Co prawda zrobiłem dopiero 30 tys km, ale z tego co mnie straszono to już dwukrotnie powinienem być po wymianie silnika, a nie jestem

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    dziękuję za info. Akurat z nitro lpg mam już chyba 5 auto i nigdy nie oszczędzałem na instalacji, ale wiem z czym to się wiąże. Słyszałem, że trzeba tylko od czasu do czasu (max 30tkm) przeregulować zawory i cała filozofia. W międzyczasie poczytałem troszkę i już bogatszy o informację czekam aż pewna sympatyczna pani powie, że już jest do wzięcia jej Toyotka

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    288
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Z tą regulacją zaworów to też nie należy się specjalnie wyrywać. Jak silnik działa dobrze, nie słychać jak zawory "grają", to po co robić sobie kłopot. Akurat regulacja zaworów nie jest rzeczą niezbędną, której nie zrobienie w porę mogłoby wiązać się z jakimś uszkodzeniem silnika. Po prostu jak usłyszysz, że zawory "grają" to wtedy je robisz.
    Często ludzie lecą regulować zawory, a granie silnika związane jest z końcówką przy kolektorze wydechowym - ot kwestia 100 zł.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    1.8 VVt-i, rocznik 2004, instalacja PRINS VSI zakładana przez dealera Toyoty (takie honorowali i montowali do wielu egzemplarzy z VVt-i w Polsce) przy przebiegu ok. 15 tys. km z utrzymaniem gwarancji na samochód. Obecnie dobija do 180 tys. km, przebieg generalnie potwierdzony i regulacja zaworów była tam robiona tylko raz. Samochód kupiony ok. rok temu, przejechane trochę ponad 10 tys. km i jak narazie zero problemów z instalacją / silnikiem, jedynie wskaźnik poziomu gazu nie działa od momentu zakupu.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Postów
    352
    Podziękowano Thanks Given 
    26
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za Wasze opinie!

  7. #7
    damciu987
    Gość

    Domyślnie

    bardzo przydatne informacie dziękuję

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •