Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 21

Temat: Potrzebne opinie i informacje o firmie K&M Vehicle Trading z Rzeszowa - kupno nowego auta.

  1. #1
    MisiekT
    Gość

    Domyślnie Potrzebne opinie i informacje o firmie K&M Vehicle Trading z Rzeszowa - kupno nowego auta.

    Tak jak w temacie - czy ktoś miał do czynienia z tą firmą?

    Czy ktoś jest w stanie sprawdzić wiarygodność poniższej firmy:

    K&M Vehicle Trading - Kacper Trzyna
    Firma zarejestrowana w: 37-100 Łańcut, Głuchów 349.
    NIP: 815-166-18-21, REGON: 180137914
    Firma ma siedzibę w Rzeszowie w C.H. "PLAZA" (IV piętro) przy ul. Rejtana 65.
    Ich strona to http://www.kmvt.eu oraz https://pl-pl.facebook.com/kmvehicle, email: [email protected], tel. +48 534 145 845.

    Sprowadzają nowe auta prosto od producenta (używane również), wystawiają FVAT 23% w PLN (w tym akcyza z potwierdzeniem zapłaty, opłata recyclingowa i dokument potwierdzający, ubezpieczenie w transporcie, tłumaczenia dokumentów, gwarancja EU). Mój jedyny koszt to blachy za ok. 250 zł (no i ubezpieczenie), żadnego PCC-3, itp. Auto nowe nigdzie nie rejestrowane przywiezione nawet na posesję, ale wiadomo, że człowiek chciałby wszystko załatwić osobiście - np. dokonać płatności przy pracowniku. Różnica w cenie w salonie polskim i od dealera niemieckiego 10-12% i możliwość wyboru. Jedyny mankament czas oczekiwania, ale jeśli auto będzie przygotowane specjalnie dla użytkownika to chyba warto. Dealer w Polsce zaoferował mi zniżkę 1% przy braku wyboru koloru i braniu tego co jest - uśmiałem się niesamowicie.

    Może jest tutaj jakiś Rzeszowianin i może sprawdzić tą firmę. Jak tyle słucham o przekrętach przy zakupie samochodów, to aż się odechciewa. Nie chcę jechać, np. tylko po to kilkaset kilometrów, żeby załóżmy "pocałować klamkę".

    Sprawdziłem w GUS'ie regon i nip, ale jak sprawdzić wiarygodność? Nie wiem.

  2. #2
    Andi007
    Gość

    Domyślnie K&M

    Też zastanawiam się nad skorzystaniem z usług tej firmy - czy w końcu zdecydował się Pan na zakup auta u nich ?
    Pozdrawiam

    Cytat Napisał MisiekT Zobacz post
    ...REGULAMIN...

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Kiedyś z okazji wejścia na rynek nowej Mazdy 3 omawiano ta firmę na forum Mazdy. Jedno jest pewne Mazd nie maja od producenta bo Mazda swoich aut po za siecią nie sprzedaje. Moze udało by się uzyskać jakiś konkretny rabat przy zakupie jakiejś większej ilości, tego u nich nie widać. Po kolejne jaka poważna szanująca sie firma będzie korzystać z maila Google? zamiast ze swoja domena?
    Z tego co mi wiadomo z forum Mazdy nikt u nich nie kupił.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  4. #4
    autoskp
    Gość

    Domyślnie

    Nie chce sie tu madrzyc na kazdy temat ale wiem, ze niektorzy producenci sprzedaja samochody niezaleznym dealerom w taki sam sposob jak firmy leasingowe autohandlom. Na aukcje ida auta z parkingu przyfabrycznego, w specyfikacjach na ktore nie ma aktualnie zamowienia u autoryzowanych przedstawicieli. Oczywiscie tak samo jak z poleasingami, prywatni nabywcy nie maja dostepu do tej formy sprzedazy. Przy odrobinie szczescia mozna kupic znaczaco ponizej ceny katalogowej. Nie znam tej firmy powyzej, ale moze takie jest ich zrodlo, a czas oczekiwania wynika z tego, ze zamowiona wersja musi pojawic sie na aukcji.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Autoskp zgadza się są takie aukcje. Ale Mazda tego nie stosuje i sprzedaje tylko w swojej sieci dilerskiej nigdy inaczej. Nowe Mazdy na dzień dzisiejszy schodzą tak ze Japonia z produkcja nie nadarza tym bardziej nie ma potrzeby. Moze rzeczywiście zamawia sie u nich samochód a odbiera go powiedzmy za rok czy dwa jak im się trafi
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  6. #6
    MisiekT
    Gość

    Domyślnie

    Do Mariianek: proszę podesłać mi na prv email, to wyślę wzory umów, które dostałem od tej firmy. Długo z nimi korespondowałem drogą email'ową wyciągając jakieś informacje i przyznam szczerze, że nie olewali mnie. Zawsze miałem odpowiedź na moje wnikliwe pytania. Szkoda tylko, że nie ma opinii innych kupujących w tej firmie. Notariusz sprawdził mi umowę i powiedział, że mogę kupować, bo umowa zabezpiecza moje roszczenia, ale być może ma Pan jakiegoś innego prawnika, który mógłby powiedzieć coś na ten temat. No koszt, to różnica ok. 7000 zł - to już coś.

    Do autoskp: tylko nie wiem jak to jest z tymi aukcjami, bo ja wybieram konkretny model i konkretną konfigurację (kolor, wyposażenie, itp.). Tłumaczyli, że składają zamówienie u producenta i czekamy.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    MisiekT jak widzę już szukałem informacji o tej firmie w 2013r, sorki ale jak czytam np. to http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=144 i parę innych http://www.forumsamochodowe.pl/uwaga...t12274,630.htm
    to jakoś wydaje mi się że reklamujesz siebie a nie pytasz nas o zdanie. Jak się mylę to sorki
    Pozdrawiam

  8. #8
    MisiekT
    Gość

    Smutny Potrzebne opinie i informacje o firmie K&M Vehicle Trading z Rzeszowa - kupno nowego auta.

    Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    MisiekT jak widzę już szukałem informacji o tej firmie w 2013r, sorki ale jak czytam np. to http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=144 i parę innych http://www.forumsamochodowe.pl/uwaga...t12274,630.htm
    to jakoś wydaje mi się że reklamujesz siebie a nie pytasz nas o zdanie. Jak się mylę to sorki
    Niczego nie reklamuję. Po prostu szukam informacji o tej firmie, żeby nie wdepnąć w g... Te posty są moje to fakt i jakoś nic z nich nie wynika. I jestem zainteresowany kupnem nowego auta - na używane jak to się mówi: "nie stać mnie". Opisuję tu swoje doświadczenie. Mogę Ci wysłać na priva swoją korenspondecję z tą firmą. Jeśli odebrane to było jako reklama - to bardzo mi przykro, ale starałem się znaleźć jak najwięcej informacji o tej firmie.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    to dosyć długo szukasz bo chyba od lipca 2013r i na różnych forach piszesz wszędzie tak samo, https://www.google.pl/search?q=K%26M...ading%20opinie
    i trudno uwierzyć że tak długo sie zastanawiasz, podajesz dokładnie jak się odbywa taki zakup, wygląda to jak promocja/reklama , stąd takie wnioski
    Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 09-05-14 o 16:23
    Pozdrawiam

  10. #10
    MisiekT
    Gość

    Zawstydzony Potrzebne opinie i informacje o firmie K&M Vehicle Trading z Rzeszowa - kupno nowego auta.

    A tak naprawdę przydałby się jakiś program lub artykuł w tej sprawie. Jestem w stanie uwierzyć, że koszt wyprodukowania auta, to 50% jego wartości salonowej. W zasadzie wszystko się montuje. Są gotowe wytłoczone blachy, pewne elementy się powtarzają. Podobne rozwiązania stosuje się w silnikach, stosuje się te same płyty podłogowe (Quashkai, Duster), itp. Reszta to montaż. Dlaczego nowe auto wyjeżdżając z salonu traci na wartości?

  11. #11
    MisiekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czeslaw555 Zobacz post
    to dosyć długo szukasz bo chyba od lipca 2013r i na różnych forach piszesz wszędzie tak samo, https://www.google.pl/search?q=K%26M...ading%20opinie
    i trudno uwierzyć że tak długo sie zastanawiasz, podajesz dokładnie jak się odbywa taki zakup, wygląda to jak promocja/reklama , stąd takie wnioski
    Długo, bo tak jak pisałem nie chcę się "przejechać". Myślę, że ty też nie chciałbyś utopić jakiejś dużej sumy. Podeślij mi na priva jakiś kontakt to Ci w poniedziałek wyślę pdf'y z korespondencją i kontaktem do siebie.


    PS

    Przeczytaj dwa ostatnie zdania z mojego pierwszego postu:

    Może jest tutaj jakiś Rzeszowianin i może sprawdzić tą firmę. Jak tyle słucham o przekrętach przy zakupie samochodów, to aż się odechciewa. Nie chcę jechać, np. tylko po to kilkaset kilometrów, żeby załóżmy "pocałować klamkę".

    Sprawdziłem w GUS'ie regon i nip, ale jak sprawdzić wiarygodność? Nie wiem.



    Szukam opinii.
    Ostatnio edytowane przez MisiekT ; 09-05-14 o 16:46 Powód: Nawiązanie do pierwszego postu

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar Mariianek
    Zarejestrowany
    paź 2011
    Skąd
    Belgia/Szczecin okazjonalnie.
    Postów
    223
    Podziękowano Thanks Given 
    39
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Misiek nie jestem prawnikiem i nie będę weryfikował Twojej korespondencji. Z racji ze wiem jak Mazda sprzedaje swoje samochody i w jaki sposób, wiec nie uwierzę ze są wstanie sprowadzić nowe auto bezpośrednio od Europejskiego importera jakim jest MME. Wiec nie sa to fabrycznie nowe auta.jak juz to kupione u jakiegoś dilera demowki lub większa ilość z rabatem ale tu wątpię bo tylu w ofercie nie mieli. Nie wiem jak jest z innymi producentami i tu się nie wypowiadam. Co do ceny wyprodukowanego egzemplarza przez producenta to od dawna wiadomo ze on nie jest głównym zyskiem i nie jest to na poziomie 50%. Główny zysk producentów to obecnie serwis i sprzedaż części, w Polsce może jeszcze oryginalne nie są tak powszechne ale na zachodzie to standard. Mazda w latach 2007 do 2011 dokładała do sprzedaży każdego modelu, ale to już inny temat i nie róbmy off topa.
    Moja pasja to Zoom - Zoom
    Życie jest jak gówno na kole...raz na górze, raz na dole...

  13. #13
    MisiekT
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariianek Zobacz post
    ...REGULAMIN...

    Znalazłem 2 ciekawe artykuły dotyczące zysków ze sprzedaży nowych aut:
    http://www.autocentrum.pl/naszym-zda...ona-tajemnica/
    http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,..._samochod.html
    infografika.jpg

    Nie wiem jaka jest polityka MME - być może tak jak opisujesz.

    Znalazłem jeszcze coś takiego:
    1. Za „nowy samochód” uważa się pojazd o przebiegu poniżej 6000 km lub mający mniej niż sześć miesięcy.
    2. Za „samochód używany” uznaje się pojazd użytkowany przez ponad sześć miesięcy oraz mający przebieg powyżej 6000 km.
    Informacja pochodzi z: http://europa.eu/youreurope/citizens...d/index_pl.htm

    Przytoczę jeszcze zapis ze wzoru umowy (której jeszcze nie zawarłem):

    § 3.
    Warunki realizacji Umowy

    Strony ustalają, że pojazd:
    1. Będzie odpowiadał specyfikacji stanowiącej załącznik niniejszej Umowy.
    2. Będzie fabrycznie nowy, oraz będzie posiadał gwarancję europejską.
    3. Zostanie wydany wraz ze wszelką wymaganą prawem dokumentacją umożliwiającą zarejestrowanie pojazdu.


    Ja z kolei postanowiłem zmodyfikować te zapisy, ponieważ w korespondencji miałem zgodę na modyfikację:

    § 3
    Warunki realizacji Umowy

    Strony ustalają, że pojazd:
    1. Będzie dokładnie odpowiadał specyfikacji stanowiącej załącznik nr ........................ niniejszej Umowy.
    2. Będzie fabrycznie nowy i nigdzie nie rejestrowany, oraz będzie posiadał gwarancję europejską i honorowaną w ASO na terenie RP, a jego przebieg nie przekroczy 15 km.
    3. Zostanie wydany wraz ze wszelką wymaganą prawem dokumentacją umożliwiającą zarejestrowanie pojazdu na terenie RP.


    Myślę, że powinien się zgodzić, jeśli nie - to będzie świadczyło o tym, że nie powinienem się w to bawić.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 26-05-14 o 13:50

  14. #14
    ozzymir
    Gość

    Domyślnie

    Daj znać jak się sprawa potoczyła. Też się zastanawiam czy nie zamówić u nich kiedyś GT86.

  15. #15
    MisiekT
    Gość

    Oko Potrzebne opinie i informacje o firmie K&M Vehicle Trading z Rzeszowa - kupno nowego auta.

    Chciałem poinformować, iż jednak nie kupię w ten sposób auta. Przeraziły mnie zapisy dotyczące płatności, 35% - pierwsza wpłata, 35% - druga i 30% - końcowa. Rozmawiałem też z brokerem samochodowym, który sprowadza auta lepsze i wyższej klasy. Był zdziwiony taką różnicą cenową, jeśli chodzi o taką klasę auta. 10% - to było dziwne.
    Dodatkowym powodem jest to, iż nie widzę żadnych referencji, opinii, nawet na Facebook'u nikt nic nie pisze - dziwne to dla mnie i szemrane. Ale może się mylę.
    Udałem się do dealera - potargowałem się i teraz czekam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •