Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Jaki silnik do VW Tiguana

  1. #1
    zonkul
    Gość

    Domyślnie Jaki silnik do VW Tiguana

    Szanowni Koledzy,

    Jaki silnik polecacie do VW Tiguana Citiline?
    W grę wchodzą: 1.4 TSI 122 KM (ale raczej niechętnie - chyba za słaby)
    1.4 TSI 160 KM (to brzmi już znacznie lepiej)
    2.0 TDI DPF 110 KM (kompletnie nie znam tego silnika)

    Samochód będzie jeździł po mieście i przynajmniej dwa razy w tygodniu w dłuższą trasę (70-80 km), więc DPF'a się nie obawiam - czy słusznie?

    Spalanie jest raczej drugorzędną kwestią - przebieg roczny będzie mniejszy niż 20 000 km.

    Ważne za to dla mnie są: kultura jazdy (elastyczność, sposób rozwijania mocy itp.) oraz awaryjność (opinie o 1.4 TSI nie są zbyt pochlebne, opinii o 2.0 TDI 110 KM nie znam), a także koszt serwisu/ubezpieczenia.

    Nie będzie budżetu na 2.0 TDI 140 KM ani na 1.8 TSI (wychodzi samochód ponad 100 000 wtedy).

    Z góry dzięki za pomoc!

  2. #2
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Czy w silnikach 1.4 rozwiązano problem łańcucha rozrządu? Wiem, że były wielkie problemy we wcześniejszych rocznikach.

  3. #3
    zonkul
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie tego się obawiam - sąsiad ma 1.2 TSI z przebiegiem 30 000 i padł mu łańcuch (auto po gwarancji) i teraz szarpie się ze Skodą o wymianę.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    opinii o 2.0 TDI 110 KM nie znam
    Osłabiony 2,0 TDI CR. Fajny silnik(niskie spalanie, dobra kultura pracy, do 200 tys km praktycznie bezawaryjny), ale na Tiguana to może być troszkę za mało. Brakować też będzie 6tego biegu.
    Najlepiej jeździ 1,4 TSI 160 km, ale mała pojemność+podwójne doładowanie nie nastraja optymistycznie, jeśli pomyślimy o ew. usterkach. Bezpieczniejszym wyborem będzie 1,4 TSI 122 km (brak kompresora, tylko turbo). VW ponoć uporał się już z problemem łancucha rozrządu. Czy to prawda? Okaże się wkrótce

  5. #5
    drout
    Gość

    Domyślnie

    A nie lepiej jakąś Mazdę CX-5? W podstawie poniżej 100kpln? Albo Kia Sportage z dieslem?

  6. #6
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    1.4 TSI z kompresorem i turbo to bardzo fajny silniczek ... ale juz w ASO VW mowia ze zywotne to nie bedzie ... i co sugeruja ... kupowac bo nic innego fajnego nie ma ... jezdzic ile sie da (celowo wbrew regulom jazdy z turbo) i przed koncem gwarancji (lub po 3-4 latach) zglosic do ASO a jest duza szansa na wymiane silnia (nie glowicy)

    To sa nieoficjalne informacje od serwisu VW.

  7. #7
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Nie sadze zeby ASO od tak silnik wymienialo dopoki sie nie wysra.

    A dwa, w przypadku jazdy z silnikami turbo nie studzenie ich, powoduje awarie turbiny i owszem ale z WINY UZYTKOWNIKA i watpie czy to podlega pod gwarancje?

    Poza tym, nawet jak po dlugich bataliach wymienia Ci sprezarke to tylko ja, nic wiecej, usterka sprezarki nie powoduje wymiany silnika

    No i kupowac nowy samochod zeby go katowac przez te 3 gwarancyjne lata i liczyc na to ze wysadzisz jednostke, troche to dla mnie slabe...

    co do silnika wybor ciezki... najlepiej byloby wziac wolnossaca benzyne ale rozumiem ze takich to juz nie robia...

    z jednej strony masz diesela, ktory bedzie "rownie" awaryjny co te podwojnie doladowane silniki benz, ale bedzie fajnie jechal i mniej palil, tylko ze diesel sie dosc dlugo nagrzewa i srednio nadaje sie na krotkie odcinki, a z drugiej to sa te male nadmuchane silniczki ktorych zywotnosc zapewne jest zadna

    Ja bym chyba bral diesela, a po okresie gwarancji zrobil sobie do niego program co by to lepiej jechalo i juz

    Pytanie tylko czy jestescie w stanie jezdzic tym samochodem na tyle dlugo zeby dotrzec do zywotnosci 1.4 TSI....
    Ostatnio edytowane przez dremp ; 14-08-13 o 10:55

  8. #8
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał sardzent Zobacz post
    1.4 TSI z kompresorem i turbo to bardzo fajny silniczek ... ale juz w ASO VW mowia ze zywotne to nie bedzie ... i co sugeruja ... kupowac bo nic innego fajnego nie ma ... jezdzic ile sie da (celowo wbrew regulom jazdy z turbo) i przed koncem gwarancji (lub po 3-4 latach) zglosic do ASO a jest duza szansa na wymiane silnia (nie glowicy)

    To sa nieoficjalne informacje od serwisu VW.
    Bardzo ciekawa wypowiedź. Mógłbyś rozwinąć z jakiego powodu się zgłosić tzn. na co się skarżyć? Bo na to, że tak ogólnie silnik jest be (moim zdaniem nie jest) to nie bardzo uzasadniona reklamacja Pytanie z czystej ciekawości, nie mam takiego auta

    Nigdzie nie udało mi się dotrzeć do konkretnych technicznych informacji odnośnie połączenia turbiny i systemu start&stop. Internet jest pełny opinii "to ją zarżnie" ale tak z góry bym się pod to nie podpinał bez 100% wiedzy. Wiem, że te auta są oczujnikowane i nie zgasną same jak jest za gorąca oraz istnieje rozwiązanie podtrzymujące smarowanie po zgaszeniu. Pytanie czy ktoś zna szczegóły tego patentu, bo w ogólnych broszurach ich nie ma. Teraz prawie wszystkie nowe VW są blue motion technology więc i mają to rozwiązanie w standardzie.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  9. #9
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Jakoob

    U matce w Cooperze S tez jest start stop i w momencie jak ja nim jezdze i turbo jest zagrzane to samochod owszem i gasnie, ale jest utrzymywany obieg oleju

    Wiec sie nie trzeba martwic

    Watpie zeby VAG byl na tyle durny zeby na cos takiego nie wpasc

    Bo zeby nie dalo sie zgasic samochodu to troche hardkor

    A no i sluchajcie to nie jest tak ze wkrecisz silnik do tam 4k rpm i turbo ma niewiadomo jaka temperature, w warunkach miejskich majac ciezka noge wystarczy przejechanie na spokojnych obrotach paruset metrow, trzeba naprawde opor upalac zeby ten silnik chlodzic niewiadomo ile

  10. #10
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Wspomiany TSI ma i kompresor i turbo wiec jest sie co popsuc ale tutaj z tego co wiem ASO nie martwi sie o osprzet ale o blok silnika i gladzie cylindrow i z tego co wiem to wlasnie moze byc argumentem do wymiany ale oczywiscie nie od reki i nie dla kazdego

    Uwazam ze silnik jest fajny i ma fajna charakterystykę ale jest zbyt skomplikowany aby byc mistrzem niezawodnosci po 200k km wiec jesli kupujesz nowy samochod na <10 lat to po co sie martwic ;]

  11. #11
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Dremp napisałeś dokładnie to, co wiem Dlatego też nie mam z góry drgawek słysząc o tym ustrojstwie, pytanie czy by mi nie przeszkadzały te dodatkowe rozruchy - musiałbym pojeździć dłużej i samemu poprowadzić takie auto to bym wyrobił sobie mocno subiektywną opinię w oparciu o wrażenia z jazdy.

    Chodzi mi o to jak to jest technicznie rozwiązane - gdzie są te dodatkowe elektryczne nie wiem jak to nazwać pompki, w którym miejscu są wpięte, czy krąży cały układ czy może jego część itd. Takich schematów nigdzie nie znalazłem.

    Co do zabezpieczeń - wiem, że VAG, Ford, BMW mają podobne patenty, również wzmocnione aku, rozruszniki i alternatory także nie są tacy "durni" Reszta producentów raczej też poszła jak to mawiał klasyk "tą drogą"

    Inny zupełnie temat to co po 350-400 tkm z tym wynalazkiem, czas pokaże.
    Ostatnio edytowane przez Jakoob ; 14-08-13 o 12:07 Powód: omsknięty palec :D
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  12. #12
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    A, to ja Ci moge powiedziec ze mnie wkur... niemilosiernie

    Nie wiem ale nie lubie jak to gasnie, znaczy przy wcisnieciu sprzegal ten samochod zapala w momencie wiec nie utrudnia to jazdy

    ale tak czy siak mnie drazni i juz

  13. #13
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm co do wzmocnionych aku ... hmmm tutaj w przypadku Toyoty i jej hybryd to wrecz przeciwnie
    dla V6 3.3L akumulator 45A ? i do tego wszystko poza pompa wody i alternatorem zasilane tym akumulatorkiem. Akumulatory trakcyjne to chyba 280V ale zupelnie nieprzydatne do obslugi osprzetu
    Sa natomiast specjalne linie akumulatorow dedykowane dla samochodow z systemami Start\Stop

    wracajac do glowego watku ... wybralbym 1.4 TSI

  14. #14
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Faktycznie zrobiliśmy offa Z silników wchodzących w rachubę co wymienił autor tematu 1.4 160KM jest optymalny.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  15. #15
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    jeszcze maly ot odnosnie 1.4 tsi 122 kolezanka jest wlasnie po wymianie rorzadu przy okolo 30tys juz po 2 latach 2tys ona 2 tys ASO nic wiecej nie dalo sie ugrac

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •