Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Samochody bez tablic rejestracyjnych.

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie Samochody bez tablic rejestracyjnych.

    Witam. Zacznę od tego ze jestem tu nowy, lecz znam zasadzy korzystania z forum więc użyłem opcji szukaj. Nie znalazłem żadnych konkrentych infmormacji na temat mnei dręczący. Ostatnio zacząłem przeglądać allegro i jest wiele samochodów które na zdjęciach nie posiadają tablic rejestracyjnych... O co z tym chodzi. Czy samochód sprowadzony był na lawecie czy generalnie o co chodzi? Jest sens interesować się takimi samochodami? Byłbym wdzięczny za pomoc...

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar czapaja
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Kraków
    Postów
    1,232
    Podziękowano Thanks Given 
    199
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał abezus Zobacz post
    Czy samochód sprowadzony był na lawecie
    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. A to w ilu kawałkach i czy warto się interesować to ciężko stwierdzić nie widząc konkretnego ogłoszenia.

  3. #3
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Duzo handlarzy przerzuca sie obecnie na lawety, bo wychodzi im to taniej, a co wiecej od niedawna wcale nie tak prosto kupic tablice zwozwe w de.

  4. #4
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    W ostateczności powodem zdejmowania tablic do zdjęć może być to że samochody np z Holandii można łatwo zidentyfikować po numerze rejestracyjnym (przebieg, cena zakupu).

  5. #5
    fireman
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszek Zobacz post
    a co wiecej od niedawna wcale nie tak prosto kupic tablice zwozwe w de.
    A coś więcej w tym temacie, dlaczego tak się dzieje?

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Też interesuje mnie ten temat. Dawniej tak nie było teraz znaczna większość samochodów ktore szukam jest bez tablic. Czyli po obejrzeniu samochodu nie mam pojęcia jak wrócić nim do domu... Można na lewo jakieś blachy podstawić ale to juz ryzyko...Druga opcja to laweta do moejsca zamieszkania...

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pewnie nie zwracałeś uwagi ale te samochody, które do niedawna widziałeś z tablicami także takie do końca super nie były. Z tego co do nas było wrzucane 90% niemieckich żółtych tablic to były wyklejanki robione na kolanie - powrót na nich do domu może mieć taki sam skutek jak powrót bez tablic - to są po prostu podróbki.
    Nie wiem, może ludzie zaczęli wypytywać o to, może policja zaostrzyła kontrole, ale rzeczywiście jest teraz tego mniej na allegro.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    http://www.autobild.de/artikel/kurzz...n-3744609.html

    Tablice z zoltym paskiem mozna wykupic tylko majac meldunek na terenie podleglym dla danego wydzialu komunikacji. W praktyce w niektorych urzedach dla obywateli innych krajow(niemajacych meldunku w De) nadal sprzedaja, z tym ze nie jest to niestety regula. Ogolnie od jakiegos juz czasu Niemcy staraja sie ukrocic nadmierne wykorzystywanie Kurzzeitkennzeichen, w sytuacji dla ktorych przewidziono Zollkennzeichen (czerwony pasek). Przykladem jest wlasnie export pojazdu za granice.

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Tak jak pisze kol - tomaszek- co Land to obyczaj .... w jednym bez problemów wydają a w innym ni huhu - chyba ,że okażesz się umową K-S czy to cywilną czy Fakturą ( handler u których nabywasz auto pomagają w zakupie Kurzzeitkennzeichen ) i też w wielu Landach tylko do BYŁEJ GRANICY ! .....

    Wczoraj mojemu klientowi sprzedawca prywatny ( Niemiec) wykupił krótkoterminówki "NA SIEBIE' i puścił go do PL z upoważnieniem zostawiając sobie kilka fotek auta - tablic i nabywcy .....ale spoko klient już w W-wie rejestruje Foczke
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Juz od dawna byl problem z wykupieniem zoltych tablic w niektorych Landach. Zostawaly sporo drozsze celne. To, ze auto przyjezdza na lawecie lub Lohrze nie oznacza, ze jest uszkodzone. To jest ciecie kosztow
    Po co ma ktos kupowac tablice za np. 180€, placic za paliwo, kierowce itd. jak transport jest tanszy?
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Tradi- na granicy nadal cena za tablice krótkoterminowe 130e
    tzw. celne może i 150-180e
    Lawety - jak piszesz wcale taniej nie wychodzą nawet na DWA auta !! ...bo po prostu wciagaja paliwo i generują inne koszty !

    O sorki ...chyba ,że masz jakiś inny tańszy transport - nie wnikam
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    W zależności od miejsca 1300-1500zł
    Tablice, paliwo, kierowca wychodzi podobnie, ale nie ma potrzeby wracać na kosztach, ryzyka wypadku itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2013
    Skąd
    Jasło
    Postów
    450
    Podziękowano Thanks Given 
    135
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    11

    Domyślnie

    Tylko teraz jest tak ze jade ogladac samochod bez tablic spodoba mi sie i co? mam zamawiac lawete zeby podwiezc go spobie pod dom? Innej opcji nei widze... Jeszcze jakbym mial znajomego z ta sama marka samochodu to mozna by przelozyc blachy bo mysle ze policja az tak doglebnie by nie sprawdzala a tak to nie ma patentu.

    Nawiasem mowiac tradelux moglbys odpisac mi na PW na forum alfaholicy? CZekam na odpowiedz i nic )
    Ostatnio edytowane przez abezus ; 19-07-13 o 18:09 Powód: Dodatek.

  14. #14
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze mowiac nie mialem jeszcze problemu z zakupem tablic po wejsciu w zycie nowych przepisow. Fakt, w kazdym urzedzie sa wywieszone duze informacje dla obywateli Niemiec, ze bez meldunku wlasciwego dla miejsca urzedu tablic sie nie kupi, natomiast dla obcokrajowcow nie spotkalem sie jeszcze z zakazem.

    Najtansza opcja - wykupienie ubezpieczenia eVb jeszcze w Polsce, na granicy 35-40 euro. Z ubezpieczeniem udajemy sie do dowolnego Wydzialu Komunikacji, dodatkowe koszty to komplet tablic (8-20 euro w zaleznosci od firmy Schilderdienst), oplata urzedowa od 10,50 do 13,20. Jak latwo policzyc wiecej jak 70 euro nie wyjdzie. W tym tygodniu w Gottingen wyszlo mi razem 53,50 - tablice robili za 4 e sztuka, oplata 10,50 w urzedzie.

    oczywiscie nie twierdze ze niektore urzedy nie robią problemow takze obcokrajowcom. Mimo wielu poglosek mnie to w kilkudziesieciu roznych urzedach jeszcze nie spotkalo. Kilka razy musialem za to znac juz dane pojazdu, co jest bzdurą totalną.

  15. #15
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Unfaller - np.Frankfurt, Braunschweig polakom nie wydaje Ja kupuje ostatnio glownie w Hofheim/Ts - szybko, sprawnie, i dlugie godziny otwarcia. Polecam ten urzad. Za 71eur zamyka sie koszt Kurzzeitkennzeichen. Dzwonilem kilka razy przed wyjazdem gdzies dalej od domu po urzedach i czesto przez tel informowali mnie, ze u nich tablic nie kupie (mam niemiecki maldunek, ktorym niekoniecznie musze sie okazac , i polski takze). Z reguly jednak w promieniu jakichs tam 50km znajduje sie taki wydzial kom, ktory wiekszych problemow nie robi.

    @Unfaller: Goerlitz dalej wydaje 2 komplety miesiecznie ?

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •