Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Szarpanie na LPG/padnięta sonda lambda?

  1. #1
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Szarpanie na LPG/padnięta sonda lambda?

    WItam,
    pacjent to Laguna 2 2.0T 2003 rok.

    Gazownik zdiagnozowal, że moje auto szarpie na LPG (na benzynie wszystko ok), bo padnięta jest sonda lambda za katalizatorem.

    Pytanie:

    1. Czy w takim wypadku wymienia się całą sondę? Czy taka podejdzie: http://allegro.pl/so...3331644735.html Czy może szukac lambdy jakiejś innej, tzn za katalizatorem?

    2. Jakie są skutki jazdy z niesprawną sondą? Mam nadzieję, że autu nie narobiłem krzywdy.

  2. #2
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    1. Podłącz pod kompa i zdiagnozuj która sonda padła jeżeli jest więcej niż jedna, wymienia się całą sondę, możesz kupić oryginalną, zamiennik, najlepiej szukać po oznaczeniu do danego modelu auta lub po oznaczeniu sondy przez jej producenta.
    2. Jak dłużej pojeździsz z uszkodzoną to można uwalić katalizator.

  3. #3
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    a nie wywala Ci błędu? możliwe ze z gazem któraś sonda sobie nie radzi znajoma miala w nissanie micrze ze po skasowaniu błędu po jakis 50 km wywalał check ale autko umierało bardzo długo szukalismy przyczyny bo nawet autoryzowany serwis który wziął za podłaczenie pod kompa ponad 300 zł twierdził ze wszystko jest w najlepszym porządku skasowali bład i za chwilę to samo dopiero nie autoryzowany serwis nissana zdiagnozował ze to jedna sonda nie daje rady na gazie i faktycznie wymieniona i hulała ze aż gwizdało wiec faktycznie u Ciebie może to być sonda podłącz pod kompa i szukaj która i daj znac jak efekty

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Delikatny off-top ale też w temacie sonda lambda - LPG:
    Ja mam w swoim aucie (Honda Accord VI 1,8 LPG) coś takiego - co jakis czas wywala mi checka, natomiast nie ma żadnej różnicy w pracy silnika, czasem jakies leciuteńkie szarpnięcie, tak jakby się czyms zaksztusił, ale od razu jedzie dalej normalnie. Diagnostyka pokazuje błąd sondy (zbyt wysokie napięcie), natomiast najczęściej jest tak, że nie zdążę nawet dojechac do mechanika, bo błąd gaśnie sam Raz w trasie trafiłem na pewnego kumatego mechaniora, który pomierzył mi parametry pracy sondy i stwierdził, że tylko minimalnie odbiegają od normy, Na benzynie jest podobnie, ale minimalnie lepiej. Stwierdził, że ma dokładnie to samo w swoim samochodzie (Mazda) i się tym nie przejmuje. Mówił też, że wymiana sondy pewnie nic nie da, bo nowa może pracować dokładnie tak samo.

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Zamosc/Lublin
    Postów
    408
    Podziękowano Thanks Given 
    55
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Kurcze najdziwniejsze ze nie wywala wogóle żadnego błędu. A na samej benzynie wszystko ok.
    Uwalona jest sonda za katalizatorem.

    A gdzieś czytałem w necie, że jak sonda niesprawna ot może się nawet kat zapalic. To prawda, czy taki raczej przesąd?

  6. #6
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    Bunny: a może trzeba sprawdzic u gazownika który zakładał instalacje czy ścieżki gazu z benzyna są ze sobą dobrze pokryte?

    Sprat: ja osobiście się z czymś takim nie spotkałem ani nie słyszałem...nie wydaje mi się to prawdopodobne choc mogę sie mylić najlepiej niech ktoś podepnie Ci lapka pod auto i przejedzcie sie i niech sprawdzi parametry i powinno wyjsć czy to sonda i jesli tak to która

  7. #7
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak przedmowca powyzej ... przede wszystkim upewnic sie na 100% jak wyglada mapa dla gazu, czy po prostu wgrana i juz czy ustawiona poprawnie dla Twojego autka masz turbo a to wymaga wydajniejszego systemu wiec moze cos nie dokonca dograne i stad kwiatki

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Wlkp
    Postów
    380
    Podziękowano Thanks Given 
    200
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bunny Zobacz post
    Delikatny off-top ale też w temacie sonda lambda - LPG:
    Ja mam w swoim aucie (Honda Accord VI 1,8 LPG) coś takiego - co jakis czas wywala mi checka, natomiast nie ma żadnej różnicy w pracy silnika, czasem jakies leciuteńkie szarpnięcie, tak jakby się czyms zaksztusił, ale od razu jedzie dalej normalnie. Diagnostyka pokazuje błąd sondy (zbyt wysokie napięcie), natomiast najczęściej jest tak, że nie zdążę nawet dojechac do mechanika, bo błąd gaśnie sam Raz w trasie trafiłem na pewnego kumatego mechaniora, który pomierzył mi parametry pracy sondy i stwierdził, że tylko minimalnie odbiegają od normy, Na benzynie jest podobnie, ale minimalnie lepiej. Stwierdził, że ma dokładnie to samo w swoim samochodzie (Mazda) i się tym nie przejmuje. Mówił też, że wymiana sondy pewnie nic nie da, bo nowa może pracować dokładnie tak samo.
    Kolego ,brat miał podobnie w CRV 2.0 niby sonda padnięta , check co jakiś czas ale żadnych innych objawów. Sondy drogie w hondach więc nie paliło mu się z wymianą. Pojechał do nieautoryzowanego speca od hond ,ten zadzwonił do gazownika - " czy ten kabelek jest tu do czegoś potrzebny ? , nie , to tylko do regulacji ,można odłączyć "...i odłączył i już jest spokój z checkiem ) Sonda okazało się była dobra.

    Sprat: Polecam zmienić gazownika , wymieniałem już sondy i za i przed kat. i za każdym razem objawem był tylko check ,żadnej zmiany w jeździe na lpg !

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Gdyby któraś sonda byłaby do wymiany to byłyby błędy w komputerze. A tak jak nie ma to zmień gazownika. Jeśli chcesz namiary na dobrego gazownika w Lublinie to pisz PW

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,355
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ile gazowników tyle teorii wiec moim zdaniem warto odwiedzić przynajmniej 2-3, nie kupuj sondy uniwersalnej tylko...

  11. #11
    Starszy użytkownik Avatar bunny
    Zarejestrowany
    kwi 2012
    Skąd
    KR-KCH
    Postów
    482
    Podziękowano Thanks Given 
    210
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    No właśnie jeden gazownik mnie właściwie zbył (check zgasł zanim dojechałem....) Przy kolejnej regulacji może to załatwię. Do wymiany mi sie też nie spieszy, bo faktycznie nie są tanie, tym bardziej, że tylko oryginał podchodzi.
    Klamath a w jakich okolicach macie tego speca od Hond? Jak coś to pisz na PW

  12. #12
    Starszy użytkownik Avatar machanek
    Zarejestrowany
    sie 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    192
    Podziękowano Thanks Given 
    31
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Diagnoza instalacji gazowej na forum, bez podania gratów od gazu to jak wróżenie z fusów..

  13. #13
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    ani tym bardziej zrzutow z softu
    szukaj podobnych problemow na http://lpg-forum.pl/ trafiaja sie kumaci

  14. #14
    cukier
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    Ile gazowników tyle teorii wiec moim zdaniem warto odwiedzić przynajmniej 2-3, nie kupuj sondy uniwersalnej tylko...
    można jednego ale sprawdzonego;p

    jakby ktoś potrzebowal to mam sprawdzonego w okolicach czestochowy

  15. #15
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    A ja w Gdańsku, koleś mega ogarnięty i potrafi się utytłać w smarze dla diagnozy (czasem trzeba).

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •