Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 26

Temat: Obowiązkowe OC rowerzystów ?

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar machanek
    Zarejestrowany
    sie 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    192
    Podziękowano Thanks Given 
    31
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Smutny Obowiązkowe OC rowerzystów ?

    Dosłownie dwie godziny temu przejeżdżając przez przejście dla pieszych, wjechał we mnie rozpędzony rowerzysta.
    Auto nie należało do mnie było pożyczone, nie posiada AC.

    Poniżej zdjęcia z uszkodzeń ( zapewniam że nie oddają pełnych zniszczeń jest dużo mocniej niż widać na zdjęciach )








    Słownie to rozbita przednia szyba, urwane lusterko, wgnieciony przedni słupek, wgniecione dwoje drzwi i nadkole, drzwi przednich nie można otworzyć.

    Policja po sporządzeniu notatki ze zdarzenia ukarała rowerzystę mandatem 500 zł. Natomiast sam rowerzysta twierdzi że nie ma pieniędzy.
    Pytanie co teraz ? czy obowiązek OC nie powinien obejmować wszystkich uczestników ruchu ?

  2. #2
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    O kurde ! Dobrze że chłopina się nie zabił ! Szczerze mówiąc już lepiej byłoby gdyby dał Ci te 500zł, wiem że to nie pokryje kosztów naprawy ale lepszy rydz niż nic... Teraz pozostało Ci założyć sprawę w sądzie...

  3. #3
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Jak już na starcie twierdzi, że nie ma pieniędzy, to będzie ciężko wyegzekwować od niego zwrot kosztów naprawy. Myślę, że bez sprawy w sądzie się nie obędzie.

  4. #4
    Starszy użytkownik Avatar machanek
    Zarejestrowany
    sie 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    192
    Podziękowano Thanks Given 
    31
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Zastanawiam się jak załatwić sprawę, czy najpierw poprosić o oględziny niezależnego rzeczoznawce motoryzacyjnego który oszacuje koszt naprawy ? Jak jest przy takim uszkodzeniu słupka ?

  5. #5
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    A przez UFG nie da rady?

  6. #6
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Rzeczoznawca jest konieczny jeżeli chcesz skierować sprawę na drogę sądową.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    A przez UFG nie da rady?
    UFG nie dotyczy raczej podmiotów, które OC mieć nie muszą

  8. #8
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Tak teraz czytam - tylko powództwo cywilne Ci zostaje.
    Tu masz szkody auta na spokojnie jakieś 3.000 zł.

  9. #9
    Starszy użytkownik Avatar machanek
    Zarejestrowany
    sie 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    192
    Podziękowano Thanks Given 
    31
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Rzeczoznawca motoryzacyjny usługę kosztorysu wraz z dokumentacją zdjęciową wycenił na 200 zł.

  10. #10
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    I to też wrzucasz w koszty które ma pokryć sprawca. Niestety bez tego pewnie nie dostaniesz nic.

  11. #11
    pawel_tzk
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maryush Zobacz post
    Jak już na starcie twierdzi, że nie ma pieniędzy, to będzie ciężko wyegzekwować od niego zwrot kosztów naprawy. Myślę, że bez sprawy w sądzie się nie obędzie.
    A co ma cwaniura powiedzieć? Spuścić uszy po sobie i wypłacić? Nie u nas kolego.. :/ Będzie szedł w zaparte, może zmięknie jak dostanie pismo od prawnika. Ciśnij go bo straty są spore.

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Dokładnie tak, gadać to on sobie może. Dla mnie krótka piłka - rzeczoznawca i sprawa w sądzie. Rowerzysta jest sprawcą i masz potwierdzenie tego faktu z policji za pomocą mandatu. Nie słuchaj tylko ludzi, którzy Ci na starcie powiedzą "nic nie ugrasz, nie da się, zapomnij, nie w Polsce itd", jestem pewny że 95% tych z którymi zaczniesz rozmowę tak Ci odpowie. Powodzenia i zobaczysz, że się uda!
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    dark9
    Gość

    Domyślnie

    Zapytaj gościa, może ma ubezpieczenie OC w życiu prywatnym a o tym nie wie :-) , czasami polisy dotyczące ubezpieczenia nieruchomości zawierają takie zapisy

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jeśli ma oc w życiu prywatnym trzeba z niej ściągać odszkodowanie, ale jeśli pan mówi iż nie ma siana, to nie wierzę iż ma ubezpieczoną nieruchomość jeśli w ogóle ją posiada. Po za tym oc na rower na cały rok to 29zł. Także chyba se zrobię patrząc na to auto.

  15. #15
    Starszy użytkownik Avatar machanek
    Zarejestrowany
    sie 2012
    Skąd
    Kraków
    Postów
    192
    Podziękowano Thanks Given 
    31
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    12

    Domyślnie

    Rzeczoznawca umówiony, dziś zrobi oględziny na jutro może będę miał kosztorys to wkleję wycenę szkód.
    Problemem jest "szkoda" której nie można wycenić, auto było pożyczone, nawet jeśli naprawie szybko wstępie z własnych pieniędzy to bez-wypadkowości nie zwrócę.
    Po kilkunastu telefonach po firmach zajmujących się wymianą szyb ( nie ASO ) koszt wymiany szyby z szyba od 600 zł do 1000 zł ( myślę że większość to chińczyki )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •