Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Niemcy : Ford Mondeo kombi 2.0 TDCi 2008 - Duisburg

  1. #1
    bambino
    Gość

    Domyślnie Niemcy : Ford Mondeo kombi 2.0 TDCi 2008 - Duisburg

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    Ford
    VIN:
    -
    Model:
    Mondeo kombi
    Silnik
    2.0 TDCi
    Rocznik:
    2008
    Państwo
    Niemcy
    Miejscowość:
    Duisburg
    Nazwa komisu:
    HLA
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Auto z firmy leasingowej. Wysłałem do nich zapytanie o raport Dekry.

    Chętnie nawiążę kontakt z osobą, która często jeździ po Europie (Niemcy) i mogłaby w realu obejrzeć auto.

    Dziękuję za poświęcony czas.
    Ostatnio edytowane przez bambino ; 23-06-13 o 11:40

  2. #2
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    trudna sprawa aby trafić akurat tam ot tak przy okazji jakiegoś wyjazdu. Nigdy nie ma czasu na takie coś , choć możliwe to jednak mało wykonalne zadanie. Zapytaj się też czy możesz jako osoba prywatna kupić i czy możesz zapłacić gotówką. Nie chcę wprowadzać w błąd ale zdaje mi się że za gotówkę tam nie kupisz. Nie pamiętam jednak dokładnie jak jest tylko coś mi się tak tłucze po głowie, więc lepiej zapytaj.
    Pozdrawiam

  3. #3
    bambino
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że osoby trudniące się wyjazdami z klientami po samochody jeżdżą też do Essen, a to bardzo blisko. Stąd moje zapytanie.
    Dostałem odpowiedź z HLA. Niestety po germańsku to ja ni fersztejen. Próbowałem na translator wrzucić, ale dalej dużo niewiadomych. Z otrzymanego maila wywnioskowałem, że rzeczywiście chcą przelew z góry i na dodatek nie można obejrzeć wcześniej samochodu.
    Czy znalazłaby się dobra dusza co by streściła najważniejsze informacje, tj. jak wygląda procedura zakupu i co temu samochodowi dolega.
    W załączniku treść maila oraz raport techniczny.
    Załączone Pliki Załączone Pliki

  4. #4
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    W skrocie duzym, to nie moga zaoferowac ani ogledzin, ani jazdy probnej ze wzgledu na duza ilosc ich oddzialow, oraz duzy stan magazynowy
    Jesli chcesz kupic musisz wyslac im swoje dokumenty- co wazne wymieniono takze zameldowanie firmy. Po tym wszystkim dostajesz mailem rachunek, a widniejaca na nim kwote wplacasz na konto. Po zaksiegowaniu wplaty nastepuje ustalenie terminu odbioru.

    W aucie sa jakies wady lakiernicze na obu prawych drzwiach i progu, zlamany przedni zderzak.
    Wartosci grubosci lakieru opisane w tabelce.

  5. #5
    bambino
    Gość

    Domyślnie

    Trochę to zalatuje wałkiem. Choć na naszym rynku firmy leasingowe też najpierw wystawiają pro formę, którą trzeba wcześniej opłacić aby móc odebrać samochód, lecz samochód można obejrzeć.
    Moje pytanie jest zatem takie: czy ktoś może zna lub kupował w ten sposób od tej firmy samochód poleasingowy? Czy ta firma (Hannover Leasing Automotive) jest znana na rynku niemieckim?

  6. #6
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma innych fordow w europie, ze chcesz wejsc w taka tranzakcje?
    Rozumiem, ze masz firme z EU numerem Nip ?

  7. #7
    bambino
    Gość

    Domyślnie

    Rozglądam się za poleasingowymi, a że HLA ma takie zasady dowiedziałem się od Ciebie, za co wielkie dzięki. Nie wykluczam także, że tego maila otrzymałem od naciągaczy podszywających się pod HLA.
    Nie upieram się żeby tam kupić, ale model i cena mi odpowiada więc pytam.

    Tak, mam możliwość kupna na firmę z NIPem EU, aczkolwiek nie jest to aż tak korzystne jak taki sam zakup na firmę w kraju (różne stawki VAT, akcyza doliczana do wartości samochodu). W sumie, jeśli z zagranicy wolałbym brać na siebie, ale na firmę też może być.

  8. #8
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    to jednak dobrze pamiętałem że w ten sposób sprzedają. Spotkałem się z tym parokrotnie. Byłem np.w firmie XYZ (nie pamiętam nazwy) panowie udostępnili auto do oględzin itd. ale system sprzedaży był jak wyżej. Zobacz tu http://home.mobile.de/KFZ-ZEISS#ses może coś Ciebie zainteresuje , mają auta poleasingowe w dobrym stanie. Formalności załatwiają od ręki, jednak Brief wysyłają kurierem , dochodzi do adresata w 2-3 dni. Do domu jedziesz na ksero Briefu. Tutaj też mają dobre auta, sami sprzedawcy są trochę nieuprzejmi ale idzie się dogadać http://home.mobile.de/OLGUN-AUTOMOBILE#ses
    Kupisz w tych firmach na firmę lub jako osoba prywatna, czyli jak wolisz .
    Pozdrawiam

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Podobnie jest Tutaj - http://home.mobile.de/AUTOEXPO-PORTALDE#ses

    z tym tylko , że przyjemna obsługa - wysyłają skany zdjęć i co chcesz oraz łatwiej się dogadać bo mają Panią co mówi po Polsku
    Kilka aut zakupionych - wszystkie zgodne z opisem - mała komplikacja to taka ,że mają Biuro i plac oddalone ok 30 km
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    W Auto-expo tam gdzie buiro, tez stoja auta, ale to raczej te nie na polska kieszen

  11. #11
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Jak wszędzie -tomaszek- ...te trochę tańsze zawsze okupione są albo ponadnormatywnym przebiegiem albo innymi usterkami - tylko w POmrocznej są "super igły" z Niemiec ( ciekawe dlaczego mało kto się z handlarzy chwali ,że ma z Francji Holandii Szwecji Włoch czy Litwy nie wspominając o pobliskich Wyspach ) jak już ma takie to w większości ZAREJESTROWANE w PL
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  12. #12
    bambino
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki za wszelkie info.
    Andrebar, znalazłem coś co by mnie interesowało w Autoexpo. Faktycznie, miła Pani odpisuje po polsku, lecz odpisała mi, że nie przyjmują gotówki oraz nie chce słyszeć o obniżce ceny. Twierdzi, że "ceny są sztywne" :-)
    Możesz coś bliżej napisać jak wygląda kupowanie u nich?

  13. #13
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Mogę ....ta Pani tam nie rządzi cenami - są "odgórne" i jak chcesz taniej to musisz obserwować ogłoszenie ( kiedy potanieje) lub napisać im swoją ofertę i czekać na odpowiedź
    Zapłata trochę skomplikowana dla polskiego kupca , który ma gotówkę przy sobie bo trzeba zrobić to przelewem ....i o ile jeszcze dwa lata temu była możliwość wpłaty w wyznaczonym ( przez nich ) Banku i z potwierdzeniem wpłaty odbioru auta -to nie wiem jak jest teraz
    Gdzieś opisywałem zakup u nich ... ale musisz to Sam zaktualizować z tą Panią skoro tam nadal pracuje - dla chcącego nie ma nic trudnego .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •