Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Temat: SEAT LEON 1.8 T 2005 - Bolesław

  1. #1
    xmathev
    Gość

    Domyślnie SEAT LEON 1.8 T 2005 - Bolesław

    Ocena auta z ogłoszenia
    Marka:
    SEAT
    VIN
    VSSZZZ1MZ5R013284
    Model:
    LEON
    Silnik
    1.8 T
    Rocznik:
    2005
    Miejscowość:
    Bolesław
    Nazwa komisu:
    Laguna FHU Zdzisław Chojowski
    Link do ogłoszenia:Treść:
    Witam.
    Wróciłem właśnie ze wstępnych oględzin powyższego autka. W ogłoszeniu macie kilka fotek natomiast ja poniżej zamieszczam kilka dokładniejszych na elementy które wzbudziły pewne obawy.

    http://imageshack.us/g/1/10198095/

    Proszę kogoś o fachowe opinie.

    Narazie z kolesiem jestem dogadany, iz przyjadę we wtorek i jedziemy na oględziny do serwisu.

    Na wstępie czy ktoś może dokładnie rozkodować numer VIN, gdyż strona http://vin-decoder.pl/ mówi mi, że to auto powinno być srebrnym dieslem...

    Historia auta jest pewną zagadką, auto wyprodukowane w hiszpani na rynek włoski (chodź wcześniej przez telefon jego znajomy mówił iż auto przyjechało z niemiec). Książka serwisowa ma ostatni wpis w 2007 roku przy przebiegu 44000 i planowany następny na 2008 przy 60000 (najśmieszniejsze, że w teczce od tego auta była książka serwisowa od innego auta, i troche zajeło wyjaśnienie).
    Mimo wszystko przebieg 128000 jest dość wątpliwy, jeśli spojrzymy na stopień zużycia kierownicy badź gałki zmiany biegów.
    Po tarczach i klockach hamulcowych też widać już zużycie więc pewnie do wymiany.

    W bagażniku widać, że chyba coś było klejone (zdjecia poniżej) w komorze silnika skolei kilka przetopień/obszarpań na osłonkach przewodów.

    Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy próbnej to raczej nie ma do czego się przyczepić, auto klei sie drogi i nawet nie było specjalnie czuć dziur, których było dość sporo), o przyśpieszniu też nie ma co mówić, czuć że ciągnie to auto jak powinno.

    Generalnie, pomimo pewnych oznak na lakierze (kilka lekkich zadrapań i otarć, bądź lekko uszkodzona listwa progowa) jestem dalej zainteresowany tym autem za tą cenę.

    Proszę o kilka porad na jakie powinienem zwrócić przy przeglądzie w serwisie Seata (niestety w internecie też znalazłem nie zbyt pozytywna opinie o pewnym przypadku również przed zakupowego przeglądu w serwisie Seata w Dąbrowie Górniczej). A może jest ktoś z okolic Katowic/Krakowa kto oglądnął by to autko ze mną.

    Pilnie czekam na odpowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez xmathev ; 16-06-13 o 18:55

  2. #2
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    W albumie masz 0 (zero) zdjęć
    Jakbyś chciał to odezwij się na maila: loonathic(@)gmail.com

  3. #3
    xmathev
    Gość

    Domyślnie

    Pisałem chyba do Ciebie na GG, ale napisze także na maila.

    A miniaturek w załącznikach nie widać ?

    Nowy link do albumu to http://imageshack.us/g/1/10198124/

  4. #4
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ok, teraz widać
    Poszła informacja na maila.

  5. #5
    xmathev
    Gość

    Domyślnie

    Ok, napewno skorzystam z usługi ale co do terminu dam znać jutro (muszę załatwić wolne w pracy na wtorek). Więc wstępnie umówilibyśmy się na wtorek. Jeśli moża prosić o telefon to dam znać jutro.
    A odnośnie moich zdjęć coś zwróciło uwagę ?
    Pozdrawiam.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2011
    Skąd
    Małopolska
    Postów
    228
    Podziękowano Thanks Given 
    9
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Po tym co widzę na zdjęciach, to z tyłu chyba miał puku,w bagażniku nie powinno być takich "malowideł".
    Auto pewnie kupione w Niemczech, ale jeździło we Włoszech sądząc po licznych obcierkach. Turki w Berlinie handlują tymi włoskimi furami. Potem się mówi, że auto sprowadzone z Niemiec....
    Leon z ostatniego roku produkcji za taką cenę, to wg mnie ładowanie się na minę. Za taką kasę to rocznik 2001-2002 ....
    Co do kierownicy, to dość szybko się wycierają, jeśli jeździ się po mieście.
    Ostatnio edytowane przez marekigor ; 16-06-13 o 22:00

  7. #7
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Ze zdjec ktore podales mozna miec domysly ze albo silnik byl wyciagany albo turbina.

  8. #8
    xmathev
    Gość

    Domyślnie

    No nic, jutro się wszystko okaże, zamówiłem u Krisa inspekcje, zobaczymy czy potwierdzi to co podjerzewałem czy jednak odkryjemy jakieś nowe tajemnice.

  9. #9
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Troszkę rzeźby widać... trzeba dokładnie oglądać.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  10. #10
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Igła to to nie będzie, cena wręcz śmieszna... Uważam że Leon Cupra to samochód ciężki do kupienia w dobrym stanie, większość egzemplarzy na rynku mocno zużyta, zmęczona przez pseudo rajdowców i street racerów... Dobrą sztukę można utrafić w cenie co najmniej 10tyś wyższej... Aczkolwiek jeżeli inspekcja nie wykaże miny a ty akceptujesz stan auta to w tej cenie niema co wybrzydzać...

  11. #11
    xmathev
    Gość

    Domyślnie

    Też tak mi się wydaję. Zacznijmy od tego, że to nie jest oryginalna Cupra. To jest Leon 1.8t 20vt silnik AUQ FR z pakietem Cupra tylko jesli chodzi o spoilery, blotniki, progi i nakladki. W srodku brak elementow wyposazenia Cupra, brak rowniez oryginalnych zaciskow na hamulcach. Dlatego cena może być zaniżona i etc.

  12. #12
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    Dla porównania - w tej cenie sprzedałem w tamtym miesiącu leona 1,9 tdi 110km 2002r 180tyś udokumentowane cała karoseria w ori malowaniu 2 komplety kół sprowadzony z Niemiec, przygotowany do rej bez recyklingu... Cena egzemplarza o którym jest temat jest okazyjna, miejmy nadzieje że za tą okazją nie kryje się mina Bo jeżeli nie a odpowiada Ci ogólny stan to chyba trzeba brać...

  13. #13
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmathev Zobacz post
    Też tak mi się wydaję. Zacznijmy od tego, że to nie jest oryginalna Cupra. To jest Leon 1.8t 20vt silnik AUQ FR z pakietem Cupra tylko jesli chodzi o spoilery, blotniki, progi i nakladki. W srodku brak elementow wyposazenia Cupra, brak rowniez oryginalnych zaciskow na hamulcach. Dlatego cena może być zaniżona i etc.
    To nie jest pakiet Cupra tylko jest to poprostu Top Sport w wersji benzynowej

  14. #14
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Auto niemal na pewno jeździło we Włoszech a sprzedawca bajeruje - zauważcie, że na zdjęciach w ogłoszeniu Leon ma z przodu wąską ramkę na tablicę rej. (taką pod włoskie czy belgijskie blachy) Natomiast na zdjęciach z oględzin już jest przykręcona szersza

  15. #15
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Hmmm - auto kupione.
    Blacharsko nie było za bardzo się do czego doczepić, mechanicznie za to niestety tak
    Ale suma summarum, zalety przeważyły.
    Przód dziewiczy, nietknięty. Zderzak i maskownica są po prostu zamiennikami średniej jakość, dlatego spasowanie takie przeciętne jest. Lakierowany tył - dokładnie klapa. Tyle.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •