Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Samochód cieżarowy z Niemiec od osoby prywatnej

  1. #1
    krzychu1984
    Gość

    Domyślnie Samochód cieżarowy z Niemiec od osoby prywatnej

    Witam!
    Poszukuje informacji jakie opłaty należy uiścić w PL oraz DE (opróucz tablic i ubezpieczenia).
    Przypadek jest o tyle dziwny ze chcę kupić samochód od osoby prywatnej. I cena za samochód jest defakto ceną brutto w Niemczech.
    Prosze o pomoc kogoś kto miał z czymś takim do czynienia.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Za sam. ciężarowe nie ma podatku akcyzowego w PL i jeśli kupujesz od osoby prywatnej to zapewne na umowe K- S cywilną i będziesz miał wpisaną cenę jaką płacisz bez wyszczególnienia stawki VAT .
    Pewnie auto używane iluś tam letnie ? jak jest z nowymi czy kilku miesięcznymi - nie wiem

    Trzeba jedynie tabl 5-cio dniowe na LKW wykupić i pamietać o opłacie "drogowego" - na wielu stacjiach Shell-a są automaty gdzie takową opłatę uiszczasz wpisując nr rej i skad do kad jaką drogą bedziesz śmigał - płacisz bierzesz kwitek i jedziesz .
    Przynajmniej tak było rok czy dwa lata temu jak byłem z klientem po ATEGO - chłodnię ....no i tacho - ale to już pewnie wiesz
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  3. #3
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    chyba, ze mowa o dostawczaku < 12t wowczas nie ma oplat za autostrade
    Oplaty jak wspomnial Andrebar, te same co przy osobowce, z wylaczeniem akcyzy.

    BTW: Atego powyzej 12t DMC bylo ?

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Upsss nie pamiętam ...qrde może to i nie Atego ( ja w ciężarowych "nie robię" ) klient sobie znalazł ja mu tylko dopytałem ustaliliśmy FP i go zawiozłem - na bank pamiętam, że musiał tę opłatę uiścić na stacji ( też ta opłata ma jakąś nazwę - ale nie pamiętam )
    Merc na pewno
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    Autohof92
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszek Zobacz post
    BTW: Atego powyzej 12t DMC bylo ?
    Z tego co pamietam to byly chyba 14 lub 15 tonowe DMC w nich

    Cytat Napisał Andrebar Zobacz post
    na bank pamiętam, że musiał tę opłatę uiścić na stacji ( też ta opłata ma jakąś nazwę - ale nie pamiętam )
    Ta oplata nazywa sie toll collect (cos na wzor naszego via toll-a) i obowiazuje od 12 ton, jesli sie nie myle. Z tym, ze na stacji placisz za jednorazowa trase, a jesli by sie czesciej jezdzilo to sie takie urzadzenie na szybe kupuje w tym systemie toll collect, ale to tak btw.



    Krzychu1984 - sam przywozilem MANa z Niemiec od osoby prywatnej i jest dokladnie tak jak koledzy Ci podpowiadali

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •