Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Temat: Ford Ka rocznik 2010

  1. #1
    confuse
    Gość

    Domyślnie Ford Ka rocznik 2010

    Witam,

    Mam okazję kupić lekko uszkodzonego (lekkie malowanie drzwi, wymiana zderzaka i prawego reflektora) Forda Ka z 2010 roku. I stąd moje pytanie do Was. Czy warto inwestować w ta markę i ten model auta? Czy Fordzik z 2010 długo mi posłuży? Może wiecie coś o jakichś częstych awariach w tym modelu lub usterkach produkcyjnych? Będę wdzięczna za odp. i wszelkiego rodzaju wskazówki na co zwrócić uwagę przy zakupie. Dzięki!

  2. #2
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć czy Fordzik długo Ci posłuży. Wszystko zależy od tego jak był do tej pory użytkowany i serwisowany. Ford Ka z tego co udało mi się ustalić miał 1 akcję serwisową, ale jeśli auto o jakim piszesz wyprodukowano w 2010 roku to jego akcja nie obejmowała.

  3. #3
    confuse
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o to, że autko ma niewiele nabitych kilometrów, jest młode. O Fordach chodzą różne powiedzonka, mniej lub bardziej mające coś wspólnego z prawdą. Do tej pory nie miałam żadnego Forda w rodzinie także nie wiem jak ma się to do rzeczywistości.

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Gdybyśmy mieli brać do siebie wszystkie opinie o autach / silnikach to już dawno by prawie każdy rowerem jeździł Jeśli uważasz że to pewne auto to w sumie nie ma się nad czym zastanwiać. Jeśli czujesz gdzieś haczyk - podaj jakieś namiary na nie. Obejrzymy = oceniny = pomożemy

  5. #5
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Skoro to jest 2010 rok, to niewątpliwie będzie Ford Ka II Generacji czyli pytanie tutaj o inwestowanie w markę jest lekko bez sensu a to dlatego że jest to typowy wynik kooperacji koncernów motoryzacyjnych, techniczny bliźniak Fiata 500, wytwarzany w polskiej fabryce Fiata w Tychach

    Skoro mówisz o "okazyjnym" zakupie lekko jak na Twoje oko uszkodzonego egzemplarza, do tego świeżego i z małym przebiegiem to może jednak podaj więcej szczegółów: zdjęcia, czy krajowy / importowany a jak tak to skąd ? Wtedy zobaczymy czy to rzeczywiście jest okazja czy poważniejszy powypadek podrychtowany na lekki powypadek żeby właśnie wytworzyć poczucie jeszcze większej "okazji" dla polskiego kupującego

  6. #6
    confuse
    Gość

    Domyślnie

    Link do aukcji http://otomoto.pl/ford-ka-C29296249.html. Liczę, że naprawa pociągnie mnie do 2000zł, pokrywam wszystkie koszty sprowadzenia auta do PL. Myślę, że w 16500 się zamknę. Aż tak bardzo nierealne? A i samochodzik jest z Francji.

  7. #7
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    To tego auta nie ma teraz w PL ??? Ja bym odpuścił. Po co pchać się w coś takiego skoro można za nieco większe pieniądze znaleźc ładny samochód.

  8. #8
    confuse
    Gość

    Domyślnie

    Jest ale cena z aukcji nie pokrywa opłat.

  9. #9
    confuse
    Gość

    Domyślnie

    A może inaczej. Ile według Was wyniesie naprawa?

  10. #10
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    Warszawa
    Postów
    1,069
    Podziękowano Thanks Given 
    28
    Podziękowano Thanks Received 
    9
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał confuse Zobacz post
    Liczę, że naprawa pociągnie mnie do 2000zł,


    No i się wiele nie pomyliłem już przy wstępnych danych że wizja "okazji" dla nieświadomego kupującego została stworzona jak masz budżet 16'500 PLN na gotowo to jednak polecałbym Ci zejść na ziemię że będziesz śmigać rocznikiem 2010 i nie liczyć że nie mając pojęcia o naprawach samochodów powypadkowych w ten sposób kupisz coś, jak to określiłaś "okazyjnie"

    Z tego co już ze zdjęć ewidentnie widać to samych elementów do lakierowania będzie pięć/sześć gdzie przy dobrych układach cena usługi lakiernika to 300-400 PLN / za element SZTUK 1 zależnie od wielkości elementu, czyli tutaj samo lakierowanie wyniesie przynajmniej 2000 tys. PLN a gdzie części (minimum i naprawdę na sztukę to pewnie maska, błotnik, zderzak lampa), usługa blacharza Ze zdjęć tak naprawdę nie wiadomo co jest pod tymi uszkodzonymi blachami więc tam też może być trochę niespodzianek Widać napewno uszkodzony prawy próg, dziwne jest to wciągnięcie błotnika przy drzwiach

  11. #11
    confuse
    Gość

    Domyślnie

    Ogólnie celuje w samochody rocznikowo od 2005. Oglądałam to ze znajomym i on nie miał aż takich czarnych wizji jak wy. Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak poważnie zastanowić się nad zakupem porządnego rowera, bo do 16000zł w PL nie można kupić nic nadającego się do jazdy w miarę bezpiecznych i ludzkich warunkach

  12. #12
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Może napisz jakie auto Ciebie interesuje. Tylko realnie, bo cudów ni ma

  13. #13
    confuse
    Gość

    Domyślnie

    Nissan Micra, Ford Fiesta, Citroen C2, naprawdę nie jestem jakoś bardzo ukierunkowana na jedną markę. W miare młode, z prawdziwym przebiegiem do ok 100k. Może być lekko rozbite, mogło mieć w przeszłości wypadek (ale chciałabym zobaczyć fotki przed naprawą). Na prawdę jestem w stanie wiele zaakceptować, ale chce kupić autko, którego w miarę będę pewna, bedzie sprawne, a szpachla nie będzie odchodzić płatami po roku jazdy.

  14. #14
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2012
    Postów
    345
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Ustalmy jedno. Chcesz kupić samochód czy tylko coś co ma 4 kółka i jeździ ( nie wiadomo jak długo ) ???
    Z takim podejściem jakie masz może rozejrzyj się faktycznie za dobrym rowerem, i nie pisze tego złośliwie.

  15. #15
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał confuse Zobacz post
    Ogólnie celuje w samochody rocznikowo od 2005. Oglądałam to ze znajomym i on nie miał aż takich czarnych wizji jak wy. Cóż, nie pozostaje mi nic innego jak poważnie zastanowić się nad zakupem porządnego rowera, bo do 16000zł w PL nie można kupić nic nadającego się do jazdy w miarę bezpiecznych i ludzkich warunkach
    Confuse - ale też moze nie rezygnuj z tej Kulki
    Bartek jasno nakreślił mniej więcej koszta - maska, błotnik, zderzak, drzwi i tylny błotnik - to jest do lakierowania (bądź roboty i lakierowania) czyli 5 elementów. Do tego kupno błotnika, reflektora, zderzaka, paru pierdół, nadkoli, plastików. Sama robota celuje w ok. 3500 PLN całość z częściami na gotowo). Do tego opłaty.
    Więc nie jest jaoś źle.
    A jeśli dodatkowo kupisz elementy w kolorze lakieru - można zbić kilka złotych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •