Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Megane II: Usterka Elektroniki (ASR/ESP)

Podgląd dyskusji

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Lightbulb Megane II: Usterka Elektroniki (ASR/ESP)

    Ostatnio miałem problem z "uszkodzonym" czujnikiem stopu, co objawiało się ciągłym świeceniem świateł stop i zapalającymi się wskaźnikami ESP, a później również ABS... do tego pojawiające się komunikaty o usterce elektroniki i usterce ASR/ESP...

    Problem wydaje się prosty, ale rozwiązania nie udało mi się znaleźć nigdzie na necie, tzn. takiego, które nie prowadziło do wymiany tego czujnika... który oczywiście kupiłem (niepotrzebnie).

    Na forum Megane, podobne problemy miały też osoby, które demontowały ***** hamulca...

    Okazało się, że czujnik to prosta konstrukcja, która dodatkowo posiada regulację "główki", która w moim czujniku zwyczajnie się cofnęła. Czujnik reaguje dopiero po schowaniu się nacięć na tym białym wystającym elemencie, a konstrukcja jest na tyle uniwersalna, że ma zastosowanie m.in. w Renault, Oplu, GM, więc podstawową kwestią jest odległość *****u hamulca od czujnika

    Żeby zdemontować czujnik, wystarczy go przekręcić o 1/4 obrotu, wcześniej odpinając wtyczkę...

    W 99% przypadków wymiana czujnika będzie zbędna, bo w środku jest tylko sprężyna, która po dociśnięciu odpycha 2 blaszki, powodujące zgaszenie stopu...
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •