No i stało się.
Stałem się szczęśliwym posiadaczem auta rodzinnego. A padło na Citroena C4 Grand Picasso.
Auto kupione w sobotę, dziś zarejestrowane.
Do tej pory przejechałem nim 700km. Żona tylko 50, ale się jej podoba.

Auto zakupiłem u Tradeluxa, który się nade mną zlitował i wyjechał po mnie do Katowic (trasę Gdańsk-Katowice pokonałem nocnym Polskim Busem...). Dodatkowo przed zakupem poprosiłem Tradeluxa o instalację czujek parkowania z przodu i tyłu.

No ale do rzeczy. Przegląd na stacji diagnostycznej: wszedłem pod spód i jedyne co ciekło z auta to woda z parownika od klimy. Reszta sucha, niektóre gumy zawieszenia czarne, co by świadczyło o tym, że faktycznie wcześniej wymieniane(albo wyplakowane). Na komputerach wszystko w normie, zero luzów na zawieszeniu.

Pomiar detektorem szpachli wykazał, że malowana była klapa bagażnika, któreś drzwi w jednym miejscu i fragment maski. Poza tym blacharsko reszta była OK.

Powrót był bardzo fajny, ale nieprzespana noc w autobusie zmuszała mnie do kilku postojów na kawę.

Na trasie Libiąż - Katowice - Łódź - Toruń - Gdańsk silnik 1,6HDi 110KM zadowolił się 7,1 litra na każde 100km. Autostrady temu sprzyjały :]

Pierwsze wrażenia:
- duuuuużo miejsca,
- dobre wyposażenie;
- wygodne;
- ogólnie takie auto dla rodziny 2+2

Co zauważyłem:
- nie umiem włączyć tempomatu (działa ogranicznik prędkości, a tempomat nie);
- padł mi Parrot - ale już zrobiłem, bo się okazało, że trzeba było docisnąć wtyczkę;
- po 600 km słyszałem jakieś piszczenie z tyłu na kilka sekund, a potem ustało..... pojawiło się następnego dnia, ale też na chwilkę. Przyjrzę się temu i dam znać.
- przez chwilę świrowała mi jedna czujka od parkowania, ale dziś już było OK (będę monitorował temat);


No i na początek tyle. Historia zatoczyła koło. Zarzekałem się jak żaba błota, że po 250000 km służbowymi Partnerami i Berlingami "nigdy więcej Francuza", ale jak widać zmieniłem zdanie

Na bieżąco będę wpisywał co tam się z "cytryną" dzieje. Poniżej kilka fotek poglądowych:

SAM_4370_.jpgSAM_4375_.jpgSAM_4364_.jpgSAM_4366_.jpgSAM_4368_.jpg