Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: po kupnie auta od niemca ??

  1. #1
    C!n3k
    Gość

    Domyślnie po kupnie auta od niemca ??

    Witam wszystkich, 2 dni temu kupiłem auto od niemca ,osobiście byłem oglądałem i zdecydowałem sie na kupno.Auto w tej chwili jeszcze jest u Niemca , ale wszystkie papiery ,klucze i książki serwisowe u mnie ,jutro jadę po nie lawetą , w tej chwili załatwiam wszystkie papiery w sumie to już prawie załatwiłem ,kwestia przeglądu i tu właśnie moje obawy i pytania z tego co się orientuje to weszło takie dziwne prawo że jesli auto nie ma tablic zjazdowych to trzeba wykupić tablice czerwone by udać się na badanie techniczne bo bez tego nie uznają tego badania w wydziale komunikacji , ale rozmawiałem z człowiekiem ,przy okazji robienia dokumentów ,który poradzil mi że jest możliwość zakupienia u niemca tablic , na których jest możliwość zrobienia przeglądu takiego auta , dodam że nie są to typowe tablice zjazdowe z czerwonym czy żółtym paskiem tylko z normalnym znaczkiem "D" na niebieskim tle jak normalne tablice niemieckie , i podobno kosztuje to ok 5 do 10 Euro , ??
    niestety dokładnie nie wiem jak to działa i czy jest to tak na prawdę uznawane w polskich urzędach?? czy robil ktoś coś takiego ?? i jak dokładnie się to robi (jakies dodatkowe papiery czy co? ) , przypominam że auto będzie wracać na lawecie a tablice potrzebne są tylko do zrobienia przeglądu.
    aha i jeszcze jedno czy rejestrując auto z zagranicy dalej jest obowiązek oplaty recyklingowej ?? bo gdzieś znalazłem informację ze nie ale czy to prawda??
    dziękuję wszystkim za wszelkie informację

  2. #2
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie chodzilo o takie cos : http://allegro.pl/niemieckie-tablice...110680246.html
    Niektore urzedy sie czepiaja ich (rzadko), zazwyczaj przechodzi.

  3. #3
    C!n3k
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie coś takiego , tylko czy niemiec będzie coś takiego posiadał od ręki ? i czy muszę mieć jakiś papier dodatkowy przy tych tablicach?coś musi mi wypisać tam?? i czy faktycznie jest legalne , u mnie w urzędzie podobno się nie czepiają , ale też ten facet powiedział że dobrze jeśli sprzedawca tych tablic wpisze mi tam jakiś nr np starej byłej rejestracji auta przed wyrejestrowaniem, czy coś takiego przejdzie?

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    wykupić tablice czerwone by udać się na badanie techniczne bo bez tego nie uznają tego badania w wydziale komunikacji ,
    jest sens kombinować, skoro te tablice kosztują coś koło 70 pln? (chyba że coś się zmieniło)

    aha i jeszcze jedno czy rejestrując auto z zagranicy dalej jest obowiązek oplaty recyklingowej ?? bo gdzieś znalazłem informację ze nie ale czy to prawda??
    jest obowiązek.

  5. #5
    C!n3k
    Gość

    Domyślnie

    no właśnie wiem że to koszt coś ok 70 zł , a co do tych tablic czasowych to z tego co gdzieś wyczytałem to po ich wykupieniu nie można na nich normalnie jeździć? są tylko po to by dojechać na przegląd i do urzędu odebrać właściwe tablice ? bo to troszkę chore , płacić za wycieczkę 200'u metrową 70 zł i za chwilę zrobić wymianę na właściwe tablice.

  6. #6
    tomaszek
    Gość

    Domyślnie

    jak widzisz niemieckie tablice nie sa tansze (o ile nie dostaniesz ich od poprzedniego wlasciciela) Zas sama jazda na przeglad na takich samorobkach z allegro to ryzyko mandatu.

  7. #7
    Starszy użytkownik Avatar jacenty84
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    BP
    Postów
    235
    Podziękowano Thanks Given 
    49
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Poczytaj ten temat masz tam przykłady jak np. legalnie wrócić na kołach jak właściciel w Niemczech pozwoli ci wrócić na swoim ubezpieczeniu i tablicach a potem wymeldować auto u nas. W twoim przypadku jak przywieziesz na lawecie bez sensu jest kupowanie tych podróbek - kolekcjonerskich, za chyba 62 zł masz tablice próbne polskie w WK, na których diagnosta bez problemu podbije przegląd.

  8. #8
    C!n3k
    Gość

    Domyślnie

    no dobra dzięki Panowie za wszelkie informację niestety auto już jest wymeldowane u niemca więc temat powrotu na starych tablicach nie wchodzi w grę ale faktycznie nie będę kombinował i normalnie zakupie u nas w Polsce bez kombinowania
    pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •