Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Auto Handel potrzebuje informacji

  1. #1
    kszyh1
    Gość

    Domyślnie Auto Handel potrzebuje informacji

    WItam serdecznie. Mam parę, dla niektóych pewnie błachzch pytań, ale uzyskujac na nie odp będę niezmiernie wdzieczny.

    W tej chwili pracuję i dodatkowo dorabiam na autach. Kupuję w Polsce auto uszkodzone sprowadzone np. z Francji robię je i sprzedaje po pół roku. W ciągu roku jestem w stanie max. zrobic i sprzedac miedzy 4 a 5 aut ze srednią powiedzmy 35 tys. Aby nie placic podatku od wzbogacenia musze auta trzymac 6 m-cy a w handlu to szmat czasu i ceny szybko spadają.

    Dlatego myślę o DG auto-handel i w związku z tym mam pytania.

    1. Jak wyglada sytuacja z DG robiąc tak jak do tej pory tj. kupuje uszkodzone auto z Francji. Faktura jest wystawiona bezpośrednio na mnie ( w tym przypadku kupujący będzie moj auto-handel???) i widnieje na niej powiedzy kwota 3 000 EUR.W ciągu miesiąca robie auto gdzie zamykam sie na 30 000 PLN sprzedaje je za powiedzmy 40 000 PLN. Jakie w związku z tym będę ponosił koszty (podatki)na podstawie ww. przykładu??? ( Interesuje mnie wyliczenie kwotowe ).

    2. Czy bardziej oplaca się nie rejestrować auta na auto handel tylko zrobić auto na gotowo oplacic akcyze i przygotować do rejestracji na ww. przykładzie w pkt. 1.

    3. Czy lepiej kupić auto uszkodzone w Polsce tak jak w pkt 1 ale sprzedający to Polak, sprzedaje i wystawia mi fakturę VAT-Marza?

    Mam nadzieje ze pytania nie są bez sensu

    Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

  2. #2
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Chyba trafiłeś na złe forum.

    Kwestia podatkowa w skrócie wygląda następująco. Dotyczy sprzedaży samochodów na vat-marżę.

    Kupujesz samochód za 20.000 zł ponosisz udokumentowane koszty na 3.000 zł i sprzedajesz za 30.000 zł

    30.000 zł - 23.000 zł = 7.000 zł zarobku - 23%(1308 zł) vatu =5691 zł netto X 18% = 1024,38 podatku dochodowego. Daje nam to na czysto 4662 zł.

    W podatek dochodowy wchodzi Ci również ubezpieczenie zdrowotne w kwocie 225 zł oraz kwota wolna od podatku. Po za tym w koszt uzyskania przychodu wchodzą Ci wszystkie kwoty netto z kosztów typu:części do naprawy,paliwo itp.

    Najlepiej idź do księgowego i wszystko Ci wytłumaczy. Na początku jest tzw. niski zus chyba 400 kilka złotych. Później 1100 zł. W kasę fiskalną praktycznie wchodzisz od razu.

    Musisz liczyć,że od każdej zarobionej złotówki oddajesz 41% państwu.

  3. #3
    kszyh1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    ...szkoda, że nie zadałeś sobie trudu, żeby przeczytać regulamin...
    Bardzo dziękuję za odpowiedz szczególnie kwotowo. Odnośnie kasy i zusu to wiem wszystko.

    Natomiast dla mnie zagadką jest faktura na 3 tys EUR i sprzedaż tego auta za 40 tys PLN jak w pkt 1. Od czego i jakiej kwoty tutaj zapłaci podatek???

    Na pewno będę musiał wspomóc się księgową.
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 10-04-13 o 23:17

  4. #4
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    NO chyba na nie te Forum ....aleee
    Może tak - my Ci pomożemy ( jak kolega Kris powyżej i może inni ) w przepisach ....ale TY w zamian dajesz i dzielisz się z NAMI co klepiesz ( nr VIN ) + jakieś poglądowe fotki sprzed i po naprawie - pasi ?

    Bo z tego co napisałeś rozumiem ,że manufakturę domowym sposobem przędziesz a chciałbyś zwiększyć moce przerobowe i wejść na legalu w DG

    Edit;
    W sumie nie zdziwię się jak juz się nie pojawisz - bo info dostałeś
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  5. #5
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszyh1 Zobacz post
    Natomiast dla mnie zagadką jest faktura na 3 tys EUR
    Urzędu skarbowego to nie interesuje.Jeżeli kupiłeś za 3.000 euro,a sprzedajesz za 40.000 zł to od różnicy przeliczonej na PLN płacisz podatek. Jeżeli kupujesz auta na zaniżone umowy to - TWÓJ problem.

    Jeżeli sprzedajesz na zaniżone umowy - TO TWÓJ problem. Skarbówka obciąży Cię w razie wpadki podatkiem w wysokości 75% zaniżonego dochodu + mandat za nierzetelne wystawienie faktury.

    Jak masz zamiar w ten sposób kombinować to po prostu planujesz poszerzyć grono gównozjadów co to myślą jak najtaniej wyklepać,dużo zarobić i podatku nie zapłacić.

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •