Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: Proszę o opinię VW GOLF VI TDI BLUEMOTION (2010) / Radom

Hybrid View

Poprzedni Post Poprzedni Post   Nastepny Post Nastepny Post
  1. #1
    sebo0120
    Gość

    Post Proszę o opinię VW GOLF VI TDI BLUEMOTION (2010) / Radom

    Witam proszę o opinię tego golfa http://moto.allegro.pl/vw-golf-vi-td...355975893.html

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Przede wszystkim nie zakładaj tematów z linkiem w treści!

    1. Dziwne, że auto wyprodukowane w 5/2010 ma tylko 1100km przebiegu (właściwie przebiegu poniżej 15000km nie da się sprawdzić), bo pierwszy wymagany przegląd w ASO jest po min.15000km. Pomijam już fakt durnego opisu "fabrycznie nowy", to ktoś musiał to auto kupić i zaraz sprzedać, pytanie dlaczego?

    2. Auto normalnie ma min. 2 lata gwarancji, a w opisie ani zdania o tym, chociaż każdy element wyposażenia jest wywalony wielkimi literami.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Według mojej wiedzy za auto fabrycznie nowe uznaje się samochód którego przebieg nie przekracza 6 tyś km, oraz data pierwszej rejestracji nie przekracza pół roku. Miesiąc produkcji swoją drogą ale ważniejsza jest data pierwszej rejestracji od tego dnia biegnie gwarancja na auto. Nie jest niczym dziwnym że ktoś na zachodzie sprzedaje auto nowe,czy prawie nowe często są to auta demo danego dealera lub w przypadku sieci fabrycznych auta używane do własnych celów. Poza tym istnieją bardzo duże firmy zajmujące się sprzedażą aut nowych oraz używanych, mające w ofercie po kilka tysięcy pojazdów, cena nowego auta z zerowym przebiegiem ale już zarejestrowanym za granicą jest bardziej korzystna niż cena auta nie zarejestrowanego u dealera danej marki.

  4. #4
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nie skreślam tego auta, ale gdzie w takim razie masz informację o gwarancji? Jeżeli sprzedał to dealer, to muszą być książka serwisowa itp.
    Możliwe, że sprzedający "zapomniał" o tym napisać, dlatego możemy sobie gdybać.

    Poza tym, mylisz pojęcie auta nowego w/g ustawy a auta fabrycznie nowego. Auto uznawane za nowe jest wtedy, gdy ma mniej niż 6 miesięcy LUB nie mniej jak 6tys.km przebiegu. Tutaj jeden warunek został spełniony. Fabrycznie nowe auto to takie, które nie było użytkowane po opuszczeniu fabryki.

    Wydawało mi się, że każdy samochód musi o własnych siłach przejechał kilka km, więc racze nie kupisz takiego z 0 na budziku.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  5. #5
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    W moim mieście kilka lat temu podczas powodzi zalało salon Fiata. Fabrycznie nowe auta stały w wodzie. Samochody te były później sprzedawane na licytacji typu kto da więcej.
    Warto by sprawdzić czy ten model przypadkiem tego nie doświadczył podczas tegorocznej powodzi.
    Ostatnio edytowane przez grzkem ; 06-12-10 o 18:01

  6. #6
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Według mnie jak ktoś chce mieć nowe to idzie po prostu do salonu. Po co ryzykować i bawić się w jakichś pośredników? Kupujesz nówkę u dealera masz gwarancję i komplet papierów. Tu trzeba by popytać skąd się ten Golfik wziął. Tablice jakieś dziwne, w drugiej jego aukcji (Vectrze) też. pzdr.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  7. #7
    satanek
    Gość

    Domyślnie

    popieram takietam w całej rozciągłości - masz kase na nówke, kupujesz nówke, nie kombinujesz dla pozornego zysku...

    a teraz sory za mały oftop @mpDante - jak się uprzesz to kupisz widziałem kiedyś (bodajze na discovery) był program o fabryce VW i przykład kogoś kto przyjechał odebrać autko, i miał 0km - dostarczają je tak jak na załączonym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=aB5dh1WbQMs

    @damian_rm - tak mi się przynajmniej wydaje (bo każdego szczegółu nie pamietam) a testy hmm nie wiem czy były też w formie normalnej "jazdy" - jak znajdę gdzieś w sieci to się ewentualnie poprawię - pamięć już nie ta
    Ostatnio edytowane przez satanek ; 06-12-10 o 19:07 Powód: a tak

  8. #8
    damian_rm
    Gość

    Domyślnie

    @satanek też to oglądałem, ale czy one miały 0km? Przecież auto musi też przejść jakiś test po całym złożeniu...

  9. #9
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    Kilka aukcji z tym samochodem już było (pierwsza zakończona 2010-10-07)
    http://moto.allegro.pl/listing.php/s...st=gtext&buy=0


    Cena w polskim salonie jest ho ho ho

    Podstawowa wersja "Trendline" 5-drzwiowa
    1.6 TDI CR DPF 105 KM (77 kW), BlueMotion Technology, 5 biegowy

    cena wyjściowa 76 530 zł ze zwykłym standardowym wyposażeniem
    a w tym samochodzie z aukcji jest system nawigacji za prawie 7 tyś zł a doliczyć trzeba jeszcze pozostałe dodatki za grubą kasę


    dane z konfiguratora VW
    http://www3.konfigurator-vw.pl/index.php
    Ostatnio edytowane przez grzkem ; 06-12-10 o 19:25

  10. #10
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Nawet jeżeli tą nawigację masz w jakimś pakiecie "gratis" i uwzględnisz rabat na koniec roku, to auto i tak jest tanie, pomijam już przebieg, bo równie dobrze może mieć 11000km.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Coś musiało być pewnie robione - czyli tak w 100% nielakierowane to może nie być... Koniecznie miernik lakieru na początek.

  12. #12
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    W PL 1.6tdi miały 105KM, były 2.0tdi 110KM, więc nie do końca rozumiem czemu sprzedający twierdzi, że ma 1.6 110KM? Ja ktoś wie, to proszę mnie poprawić. Poza tym, kto odda nawet nie roczne auto prawie bez przebiegu, które z marżą sprzedającego kosztuje blisko 1/3 taniej?
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  13. #13
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    A dealer to nie jest pośrednik ? Czy nowe auta mają 0 , myślę że część dealerów po prostu cofa licznik o te parę kilometrów bo nie ma szans aby każde auto miało zerowy przebieg.
    Wystarczy zobaczyć ja wygląda centrum logistyczne np.w Kleszczowie pod Bełchatowem, nowe auta wszystkich marek są rozładowywane z pociągów, ustawiane na placu a potem ładowane na lawety i przewożone do dealera. Wszystko odbywa się na kołach. Parę km można nabić :-).
    Wracając do tematu VW ja proponuje udać się prosto do ASO, cena może kusić ale okazji nie ma :-)

  14. #14
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Wszystko czego nie bierzesz hurtem kupujesz od pośrednika
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  15. #15
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    @Jakoob: masz rację, w ofercie wcale nie ma 1.6 110KM, a Bluemotion ma 105KM.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •