Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Temat: Sprowadzenie samochodu uszkodzonego-formalności

  1. #1
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Postów
    48
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    :) Sprowadzenie samochodu uszkodzonego-formalności

    Witam,
    Chcę sprowadzić lekko uszkodzony samochód z Niemiec, naprawić go i nim jeździć po PL. Do wydania mam max 26tys zł. Przywóz samochodu to 350 euro oraz ok 2tys na naprawę łącznie z malowaniem.
    Samochód będzie sprowadzał znajomy kolegi.
    Nie chcę dać się naciągnąć więc pytam:
    Jak wyglądają i ile kosztuje załatwienie formalności? samochód będzie zakupiony od prywatnej osoby.
    Czy wartość samochodu jest obliczana z jakiegoś wzorca?
    Czy można pomniejszyć wartość zakupu "na papierze"?
    Za jaką kwotę mogę szukać samochodu(bez kosztu sprowadzenia) mając do wydania 26tys zł?
    Czy za ok 5tys euro można kupić sensownego Golfa V bo delikatnej stłuczce?

    Dzięki za odpowiedzi

  2. #2
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    www.obliczauto.pl policz z 1500-2000 dla znajomego,350eur za przywóz (paliwo w obie strony na 1 auto i 1 na powrót zapewne, albo laweta) i wyjdzie Ci ile zostanie na auto.
    Pomniejszenie wiele Ci nie da, tzn może odrobinę przy akcyzie, ale to przy takiej kwocie niewielkie oszczędności wyjdą, a jak dużo mniej będzie to podliczą Cię z własnego cennika.

  3. #3
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Postów
    48
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    auto przyjedzie na lawecie, co oznacza punkt 2 w tym kalkulatorze? Czy kwota zapłacona właścicielowi może się dużo różnić od tej na umowie? Np za auto dałem do ręki 5500 a kwota na umowie 4500 euro, czy do takiej różnicy moga się przyczepić? 350 euro to koszt za przywóz samochodu(łącznie z kasą dla osoby, która auto przywiozła). Auto ma mieć do wymiany tylną klapę, zderzak i lampę. Ewentualnie przedni zderzak, lampę, błotnik.

  4. #4
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Przez takie ******wo zaoszczędzisz na akcyzie ok. 120zł, więc nie wiem czy warto...
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  5. #5
    Znawca tematu Avatar carl23
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    WL
    Postów
    3,476
    Podziękowano Thanks Given 
    356
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Pkt 2 to jest właśnie ta niższa kwota o której mówiłeś, czyli niższa na umowie niż w rzeczywistości. Tak jak napisał tradelux, szkoda kombinacji,,,350eur to dość mało jak za prowizję i sprowadzenie.

  6. #6
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Nawet jak byś wpisał 100 EUR na umowie to i tak akcyzę zapłacisz od wartości rynkowej a nie od tego co jest na umowie.
    Urzędy celne same wyliczają rynkową wartość auta i jeżeli cena na umowie odbiega znaczącą od cen wg np. Euro-tax-u urząd wzywa do zmiany podstawy opodatkowania czyli kwoty widniejącej na umowie.
    www.wymarzoneAUTO.pl - wiarygodne auta używane.

  7. #7
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    A może koledze chodzi też o to, że ten mityczny "znajomy znajomego" do ręki da sprzedawcy mniej a rachunek wystawi na więcej?
    Po
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  8. #8
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    sty 2013
    Postów
    48
    Podziękowano Thanks Given 
    1
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    nie znam go a nei chciałbym się dać wyrolować i chciałbym mieć jakąkolwiek wiedzę na temat takiego sprowadzenia samochodu

  9. #9
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -stillo- w sumie mało konkretów z Twojej strony a wymagania odpowiedzi spore .....
    Golfów V w kawałkach w Niemczech dostatek - zerknij ;
    http://suchen.mobile.de/auto/volkswa...mbitCountry=DE

    pomijam wersje auta itp ....pozostaje odległość - 350e za zwózke to chyba musowo gdzieś w miarę blisko .
    Ty jeszcze nie wiesz co kupujesz a już dumasz jak koszty pomniejszyC "na papierze" - pewnie Ci "znajomi znajomego" wszystko wyklarują co i jak .
    A skoro chcesz mieć wiedzę na temat "takiego sprowadzenia samochodu " to sobie jutro na giełdzie samoch. weź ulotkę od im podobnych i po prostu popytaj .
    Bo atrakcyjna cena 350e za sprowadzenie może być jedynie "zasłoną dymną" dla prawdziwej ceny owego uszkodzonego auta .
    Masz jakieś zdjecia? namiary? od kogo? za ile ?
    Czy dopiero trzy dni temu się urodziłeś od dwóch poszukujesz auta a od wczoraj masz prawo jazdy ?
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  10. #10
    Andre
    Gość

    Domyślnie

    Jeden gość z mojego osiedla zaniżył wartość auta i jak przyszło do wyliczenia akcyzy to musiał zapłacić więcej niż gdyby podał prawdziwą cenę . Wg mnie to pozorna oszczędność tak jak z fv marża :P.

  11. #11
    benek30
    Gość

    Domyślnie

    Chciał bym się podłączyć pod temat.Mam możliwość sprowadzić lekko puknięte w tył autko z Niemiec dosłownie za darmo (rodzina). Auto cały czas jeździ i na pierwszy rzut oka nie ma uszkodzeń. Klapa zamyka się idealnie i szczeliny są nie tknięte.Ma przegląd i ubezpieczenie do 2018r.Jest pogięta tylko podłoga w bagażniku,którą chcę naprawić w kraju.Układ jezdny i rama nie są uszkodzone.Chciał bym nim przyjechać do kraju.Jaka jest kolejność takiej procedury?Co jeśli na umowie napiszę cenę auta-0?Co na to akcyza?Może lepiej darowiznę?Czy na umowie zaznaczyć,że auto lekko uszkodzone czy nie?Jak to będzie wyglądało w kraju, bo auto nie będzie mogło chyba być zarejestrowane w ciągu 14-30 dni jeśli na przeglądzie stwierdzą tę pogniecioną podłogę bagażnika.Naprawa potrwa prawdopodobnie dłużej niż czas na zarejestrowanie auta.Chyba,że ta podłoga nie ma wpływu na sprawność auta.Co wtedy zrobić?

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -benek30- odgrzebałeś temat sprzed 4-ech lat ale wypowiedzi userów są nadal aktualne .
    Na dzień dzisiejszy Ci dopowiem ,że nikogo w UC nie interesuje stan auta ( chyba ,że masz wycenę od rzeczoznawcy - honorowaną w UC) ....w każdym innym przypadku podatek akcyzowy i tak zapłacisz w/g wyliczenia Urzędu
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #13
    benek30
    Gość

    Domyślnie

    Teraz wiem jak wygląda sprawa z akcyzą.Wielkie dzięki.
    Mam takze dodatkowe pytania.
    Auto uszkodzone,sprowadzone na żółtych tablicach i na własnych kołach.Jak wygląda procedura i kolejność przystosowanie tego auta do użytku w Polsce?Zaznaczam,że auto trzeba naprawić (czas ok.1-3 miesięcy). Blachy będą ważne chyba 30 dni.Co potem?Jak będzie z przeglądem?Inaczej nie będę mógł zarejestrować auta w ciągu tych 30 dni.Kiedy OC?Tu odpowiedzi są różne.Jedni mówią,że przed rejestracją.Inni,że zaraz po kupnie auta.Ja myślę,że powinno być jakieś wyjście,abym mógł najpierw to auto spokojnie naprawić (czas może być ponad 2-3 miesiące),zrobić przegląd,zarejestrować i opłacić OC (lub odwrotnie?). Po wjechaniu do kraju pierwsza sprawa to chyba UC i akcyza?Jak postępować jednak dalej?Jaka będzie kolejność czynności?
    Może temat i stary i pytania są dość oczywiste,ale nigdy nie sprowadzałem auta z innego kraju, a i przepisy zmieniają się tak szybko,że postanowiłem zasięgną języka bardziej doświadczonych użytkowników.A czy coś zyskam gdybym to lekko uszkodzone auto sprowadził jako darowiznę?Czy nie ma to sensu?

  14. #14
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Dobra pociągnę Ci ten temat
    -Żadne tzw. "żołte blachy" nie są ważne 30 dni TYLKO 5 - słownie -pięć dni ...ale to pikuś
    Robisz tak ;
    - 1- zgłaszasz auto w UC do akcyzy ( jak to zrobić to już masz w poście #12 )
    - 2- jak długo będziesz naprawiał to już Twoja sprawa .... ważne abyś zapłacił akcyzę w UC w ciągu 14 dni roboczych od dnia sprowadzenia auta na teren PL )
    - 3 - i sobie możesz tam przy nim grzebać aż do śmierci ....a jak już będzie zdolny do przeglądu technicznego to go po prostu robisz
    - 4 - kompletujesz dokumenty ; a- potwierdzenie opłacenia akcyzy ;b- zaświadcz..z Przegl.Techn.; c- tłumaczenia zagr dokum. oraz umowy/faktury i z nimi udajesz się do Urzędu celem rejestracji auta ( jeśli auto przyjechało ma kołach i na PT ma wpisane zagraniczne nr.rejestr. to też je musisz mieć - oddać ) .
    Obowiązkowe OC dotyczy Cię tylko od dnia rejestracji auta w PL ...... żadnego wcześniej ( przed rejestr.w POmrocznej ) nie ma obowiązku .

    Co do darowizny to pytaj adwokata lub radcy prawnego .
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  15. #15
    benek30
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki i szacun za podjęcie tematu.Teraz wiem na czym stoję.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •