Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 41

Temat: Kupno używanego auta i nie przerejestrowanie go. jak to jest?

  1. #1
    AstraDTL
    Gość

    Cool Kupno używanego auta i nie przerejestrowanie go. jak to jest?

    Witam

    Chciałem się dopytać o pewną sprawę, otóż w bloku obok gdzie mieszkam, kobitka kupiła Vectre (był to Marzec 2012) , autko jest z innego powiatu , do tej pory widzę ten samochod nie przerejestrowany na nasz powiat, a minał juz prawie rok i tu mam pytanie, czy mozna tak jezdzic? wiem ze jest 30dni nowe blachy i 14dni na oplacenie skarbówki. Jak to jest z OC i przeglądem? czy OC mozna oplacic na osobę ktora sprzedawala to autko? jak ze sprzedazą takiego autka? nie przerejestrowanego. Poproszę pewne info jak to jest.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Juz temat byl poruszany na forum ale oglnie tak jest az ktos sie nie dop... mozesz w teori i miec 3 umowy kupna sprzedazy i z nimi jedzic...

  3. #3
    AstraDTL
    Gość

    Domyślnie

    ale ta babka jezdzi dalej i nie przerejestrowala go to jak jest z OC?

  4. #4
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    OC przechodzi na nowego właściciela do momentu zakończenia polisy, potem na podstawie umowy może wykupić na siebie (nawet musi).

  5. #5
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    wiec jest nie legalne ale mozliwe

  6. #6
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Jak rejestrowałem zakupione auto na siebie to w WK powiedzieli mi, że podatek PCC TRZEBA opłacić w ciągu 14dni, bo skarbówka nie odpuści i będą ścigać za każdy dzień zwłoki. Ale w WK na te 30 dni to tak bardzo już nie patrzą. Tzn nikt nie będzie robił problemów jeśli ktoś się spóźni kilka-kilkadziesiąt dni. Nie wiem co w przypadku rocznego opóźnienia. Pewnie wszystko jest dobrze do czasu kontroli policyjnej albo wypadku/kolizji.

  7. #7
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytan Zobacz post
    wiec jest nie legalne ale mozliwe
    Tytan - jazda po pijaku też jest nielegalna, ale możliwa... Zastrzelenie Obamy też jest nielegalne, ale możliwe...

  8. #8
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Jest przepis który mówi o 30 dniach. W praktyce nie ma za to kary i jeżeli jest ciągłość umów między kolejnymi właścicielami można sobie jeździć. OC bez problemu robi się na siebie mając umowę. Jeżeli OC jest na inną osobę niż pojazd zarejestrowany to trzeba mieć ze sobą ksero umowy bo wnikliwy Policjant może się do tego przyczepić.

    Jeżeli ktoś ma zarejestrowany auto handel i auto wciągnął do firmy to może nawet 5 lat go nie rejestrować. Autora pewnie gryzie nowy nabytek sąsiadki i próbuje na nią znaleźć haka??

    P.S
    Co innego skarbówka. Jeżeli dojdą,że opłata nie była zrobiona w ciągu 14 dni to mandat zaczyna się od 200 zł w górę. Z nimi żartów nie ma.

    U mnie siedzą od początku Grudnia i kopią od 2006 r do dziś z nadzieją,że może jednak coś znajdą

  9. #9
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Skąd wiemy, że auto nie jest zarejestrowane na jej ojca ze zniżkami/brata/dziadka itd. który mieszka w sąsiednim powiecie? Wiesz na 100% że to jej auto a może kogoś z rodziny? Coś mi to pachnie takimi polskimi, sąsiedzkimi złośliwostkami, skoro nawet data została zapamiętana
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  10. #10
    Moderator Avatar Tytan
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    3M
    Postów
    16,353
    Podziękowano Thanks Given 
    3,373
    Podziękowano Thanks Received 
    206
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris75 Zobacz post
    Tytan - jazda po pijaku też jest nielegalna, ale możliwa... Zastrzelenie Obamy też jest nielegalne, ale możliwe...
    tylko Kris nie porownuj tego az tak drastycznie moze.... jak auto jest ubezpieczone to problem ma tylko ze strone skarbowki wspomnianej powyzej

  11. #11
    AstraDTL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakoob Zobacz post
    Skąd wiemy, że auto nie jest zarejestrowane na jej ojca ze zniżkami/brata/dziadka itd. który mieszka w sąsiednim powiecie? Wiesz na 100% że to jej auto a może kogoś z rodziny? Coś mi to pachnie takimi polskimi, sąsiedzkimi złośliwostkami, skoro nawet data została zapamiętana
    Ona mieszka z rodzicami, a autko napewno na 10000% nie jest z rodziny itp. Kupili je w marcu 2012 i do tej pory jezdzi na innych numerach niz z naszego powiatu czyli powinny byc WPZ - Przasnysz. Kiedyś inna osoba tez jezdzila ze 2 lata na blachach na WPL i niewiem jak to jest z OC w takiej sytuacji.

  12. #12
    krzysiek
    Gość

    Domyślnie

    Kurczę, ja też już kilka lat jeżdżę na blachach z innego powiatu. Mam nadzieję, że moi sąsiedzi nie są aż tak dociekliwi ;-)

  13. #13
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Gość ma astre a tu laska z vectra wyskoczyla...
    Odpusc, niech ma kobita najlepsza fure...

  14. #14
    AstraDTL
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał dural Zobacz post
    Gość ma astre a tu laska z vectra wyskoczyla...
    Odpusc, niech ma kobita najlepsza fure...
    Słuchajcie, Ja nie jestem złosliwy, poprostu chcialem uzyskac info czy mozna tak jezdzic i czy mozna tyle czasu na OC sprzedającego, , co jesli sie skonczy OC i przeglad a autko nie przerejestrowane, co do Vectry to z 99r tak samo jak moja Astra II. Mi tam to lata niech sobie jezdzi i 10 lat , temat zalozylem z ciekawosci bo nie mialem jakieś konkretnej informacji.

  15. #15
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Można tak jeżdzić dowód może na kogokolwiek, oc mozna sobie przepisać lub zrobić swoje na siebie i moze tak se latać 10 lat ale powinna jeżdzić z umową k-s bo dowód jest na kogo innego a oc na kogo innego (w tym przypadku na twoją sąsiadke ) a to dla policjanta przy kontroli moze się to wydać dziwne wiec dla św., spokoju umowe mieć zawsze przy sobie i ma wtedy luz. Takze spokojna twoja rozczochrana. Tak ludzie jeżdzą bo niechą wydawać nie potrzebnie 170zł na przerejestrowanie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •