Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 41

Temat: Kupno używanego auta i nie przerejestrowanie go. jak to jest?

  1. #16
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2012
    Postów
    32
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Podczas kontroli drogowej jeśli ma OC na siebie a dowód na poprzedniego wlaściciela to dowód zostanie zatrzymany i wniosek do Sądu art 97KW w zw z PRD. Pozdrawiam.

  2. #17
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Opowiadasz bzdety i wrzucasz art. nie dotyczący sprawy. Przeczytaj mój poprzedni wpis i podaj mi podstawę prawną która zabrania zrobienia OC na siebie i jazdy samochodem zarejestrowanym na poprzedniego właściciela.

  3. #18
    maxxpl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał radzyniak Zobacz post
    jeśli ma OC na siebie a dowód na poprzedniego wlaściciela to dowód zostanie zatrzymany
    Ciekawe jak się ma to do leasingu?!

  4. #19
    AstraDTL
    Gość

    Domyślnie

    A moze wie ktoś ile samochodów mozna sprzedać w ciągu roku zeby sie skarbówka nie czepneła, slyszalem ze 3 mozna sprzedac potem juz musi byc działalność.

    Np: kupuje dziś powiedzmy Matiza a za 2tyg, sprzedaje, oplacam skarbowy, oddaje umową z tym co kupilem nowemu nabywcy (robie tez ksero dla siebie umowy i oplaty skarbowej) ? i pytanie drugie: czy ten co kupi to tez musi placic 2% ? , a co z ceną jesli ja dam 2tyś za autko i tyle bedzie w umowie a sprzedam za 2,5tys to skarbowy sie nie przyczepi?

  5. #20
    Maryush
    Gość

    Domyślnie

    Od każdej umowy kupna-sprzedaży przedmiotu o wartości ponad 1000zł trzeba opłacić 2% podatku. W opisanym przez Ciebie przykładzie Ty opłacasz 2% od umowy na którą kupiłeś, a ktoś kto kupi od Ciebie też płaci 2% od umowy na którą kupił. Ponadto w zeznaniu rocznym wykazujesz dochód (różnicę między sumą za którą sprzedałeś a kwotą zakupu). Myślę, że sprzedaż jednego, dwóch aut i odprowadzenie podatku od zysku nie nosi znamion działalności gospodarczej. Gorzej jeśli proceder będzie się powtarzał.

  6. #21
    Znawca tematu
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Postów
    2,370
    Podziękowano Thanks Given 
    300
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    16

    Domyślnie

    Proceder może się powtarzać byle nie częściej niż co pół roku, sprzedaż po upływie 6 miesięcy nie jest traktowana jak zarobkowa. Jeśli raz w życiu zdarzy się kupić i sprzedać za miesiąc/dwa też nikt jeszcze raczej się nie przyczepi.
    Opinie, które napisałem na forum, są jedynie moimi przypuszczeniami oraz subiektywną oceną. To nie pewnik, w rzeczywistości może być inaczej.

    Tylko kompletny szaleniec/ignorant/laik popatrzy na auto z USA bądź Szwajcarii.

  7. #22
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    lip 2012
    Postów
    32
    Podziękowano Thanks Given 
    3
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    0

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris Zobacz post
    Opowiadasz bzdety i wrzucasz art. nie dotyczący sprawy. Przeczytaj mój poprzedni wpis i podaj mi podstawę prawną która zabrania zrobienia OC na siebie i jazdy samochodem zarejestrowanym na poprzedniego właściciela.
    Wiele takich spraw opracowuję i lądują one w Sądzie z wnioskiem o ukaranie. Różnica miedzy wpisem w dowodzie a danymi na OC jest podstawą do uzasadnionego podejrzenia, że pojazd został sprzedany ale nie przerejestrowany bo żadna firma nie ubezpieczy Ci pojazdu na innego właściciela niż ten w dowodzie rejestracyjnym lub umowie kupna. Kseruje się dokument i OC a wcześniej sprawdza na miejscu u dyż w systemie dokładnie w CEP i tam często poprzedni właściciel juz zgłosil sprzedaż. Wtedy krótkie postępowanie i wniosek o ukaranie. Przepis nie zabrania jazdy ale sankcjonuje niedotrzymanie terminu 30 dniowego na zgłoszenie kupna lub sprzedaży pojazdu a art jeśli sam nie umiesz szukać to art 97 KW w zw z art 78 ust 2 pkt 1 PRD.

  8. #23
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał radzyniak Zobacz post
    bo żadna firma nie ubezpieczy Ci pojazdu na innego właściciela niż ten w dowodzie rejestracyjnym lub umowie kupna
    jak moze być inny wlaściciel jak z dowodu rejestracyjnego lub umowy k-s ???

    po za tym ubezpieczą ubezpieczą kolego zapominasz o takim kimś jak użytkownik lub ubezpieczający pojazdu

    cała twoja wypowiedz jest bez sensu, oczywiście że powinno się przerejestrować pojazd w ciagu 30 dni ale naprawdę jest ogrom osób które tego nie robi i nikt ani nic ich nie kara... nawet znam policjanta który od 3 lat lata pojazdem nie z naszego województwa a to jego auto

  9. #24
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    @astra
    Najlepiej załóż nowy temat, ten zupełnie nie o tym i zamieszanie się tylko robi.
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  10. #25
    AstraDTL
    Gość

    Domyślnie

    No wlasnie temat mam zalozony w dziale Sprawdzenie VIN ,a tu tylko o tym co w tytule, userzy tylko o tym piszemy.

  11. #26
    ZawieR
    Gość

    Domyślnie

    W przeciągu kilku lat zdarzało mi się jeździć samochodami które kupowałem do własnego użytku, opłacałem skarbówkę i przepisywałem na siebie OC ale nie przerejestrowywałem ich. W przypadku kontroli policji nie było żadnych problemów, raz dociekliwy policjant zapytał mnie dlaczego nie przerejestrowałem auta przez rok ale po krótkiej rozmowie uświadomił mnie że niema żadnego mandatu ani kary za takie coś. Pani z Vectry jest czysta...

  12. #27
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    TEN TEMAT moim zdaniem powinien zaliczyć przyziemienie w dziale - rózne- lub - przepisy prawne -
    A w tym tu głównym "Zanim kupisz - przeczytaj " powinien ewentualnie być odnośnik "klik" do ogólnego tematu pt ; UBEZPIECZENIA

    tak dla porządku bo siara się robi

    EDIT;
    te dyndały cyckowe już kiedyś były ....żadna nowość - chyba ,ze przy okazji sprzedaży aut jakiś burdel prowadzisz to daj namiar bo nigdy nie wiadomo kiedy klient coś sobie zażyczy po drodze
    Ostatnio edytowane przez Andrebar ; 13-04-13 o 19:18
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

  13. #28
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Odświeżę temat :


    Kupiłem motocykl 12.07.2014 r , podatek opłaciłem w terminie 14 dni od kupna (pcc), w sumie mam wszystko poza kartą pojazdu , sprzęt od kolegi z Warszawy (ja Bydgoszcz) ma jej poszukać i dosłać ,a że jest podczas remontu obawiam się , że może to być ciężki temat. Ogólnie na razie walczy

    Dzwoniłem do wydziału komunikacji i miła Pani powiedziała , że potrzebuje wtórnik..Problem jest w tym, iż musiałbym się udać do WK gdzie karta została wydana czyt Bemowo Warszawa Może to zrobić obecny właściciel - jeżeli wyrejestrował motor, lub On (mam nadzieje ktokolwiek inny z moim pełnomocnictwem..)

    Pytanie czy mogę na chwilę obecną latać na luzaku , mam opłacone PCC, przegląd i OC do maja 2015. ???

    Na razie się nie spinam bo sprzęt jest kupiony typowo na tor , ulica od wielkiego bólu , więc mogę poczekać.

    Zastanawia mnie czy jest jakiś przepis narzucający od górnie termin przerejestrowania - w moim przypadku mam dopisek , że sprzedający zobowiązuje się dostał kartę pojazdu, a jak jej nie znajdzie to czeka mnie wtórnik, a to też trwa..więcej niż 30 dni (całość).
    Ostatnio edytowane przez dural ; 06-08-14 o 10:53

  14. #29
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Dural - jak nie ma karty pojazdu to ja bym nie ryzykował kupna
    Może być wszystko - od zgubienia po przez choćby zastaw w banku pod kredyt...

    Co do latania - teoretycznie możesz latać, tylko nie wiem jak z przerejestrowaniem na Ciebie.

  15. #30
    Moderator+ Avatar dural
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Kuj-Pom
    Postów
    1,321
    Podziękowano Thanks Given 
    526
    Podziękowano Thanks Received 
    1
    Podziękowano
    1 Post
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Karta gdzieś nie kupiłem od obcej osoby


    A jak się nie znajdzie to najwyżej wyrobię wtórnik w Wa-wie.

    Motor nie jest na 99,9% zastawione, był kupiony jako nowy na firmę 6 lat temu.
    Ostatnio edytowane przez dural ; 06-08-14 o 12:19

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •