Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: Jazda zimą

  1. #1
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie Jazda zimą

    Panowie pozwoliłem sobie założyć temat w tym dziale ponieważ nie za bardzo wiedziałem gdzie. A mianowicie jak w temacie. Ciekaw jestem waszych opinii na temat różnych układów wspomagających jazdę i bezpieczeństwo typu ABS, ESP, ASR,VDC itp. Jak takie układy zachowują się podczas takiej aury jaką teraz mamy. Pomagają czy nie zawsze powinny być włączone. Pytam bo wcześniej nie miałem okazji posiadać tych udogodnień (oprócz ABS) a teraz tak. Czytałem opinie w necie i zdania są podzielone wśród kierowców jeśli chodzi np. o ESP.
    Czekam na Wasze opinie i wrażenia z praktycznych zastosowań tych układów. Proszę również o pisanie na temat. Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez DRED ; 03-12-10 o 20:08

  2. #2
    Admin Forum Avatar mpDante
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    dolnośląskie
    Postów
    4,071
    Podziękowano Thanks Given 
    1,821
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    10

    Domyślnie

    ESP bardzo mi pomaga w zimie, jest spora różnica... gdzie w lecie praktycznie nie reaguje.
    # Szanuj moderatora swego, bo możesz mieć gorszego #
    - Inspekcje @ dolnośląskie -

    Problem z Lenovo? Wesprzyj akcję FB Uwaga na Lenovo

  3. #3
    Starszy użytkownik Avatar DRED
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódzkie
    Postów
    314
    Podziękowano Thanks Given 
    84
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Panowie ponawiam pytanie

  4. #4
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Postów
    340
    Podziękowano Thanks Given 
    6
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpDante Zobacz post
    ESP bardzo mi pomaga w zimie, jest spora różnica... gdzie w lecie praktycznie nie reaguje.
    Potwierdzam Mam DSC w E46 i naprawdę robi dobrą robotę w zimowych warunkach.

  5. #5
    Starszy użytkownik Avatar Roadkiller
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    pomorskie
    Postów
    1,536
    Podziękowano Thanks Given 
    227
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Ja mam ESP w Lagunie II i następne auto, które będzie trzeba kupić też musi mieć to Zimą bardzo przydatne Zrobiłem raz taki teścik zimą przy włączonym i wyłączonym ESP na zakręcie i wolę by sobie pracował

  6. #6
    money
    Gość

    Domyślnie

    Kiedyś nie było nawet opon zimowych i się jeździło na tylnym napedzie Fiatem,czy Polonezem,teraz patrząc z perspektywy czasu nie wiem,czy potrafił bym jeździc bez tych wszystkich udogodnień. Osobiście jak miałbym wybierac między Klimatyzacjom a ESP wybrał bym ESP.

  7. #7
    sardzent
    Gość

    Domyślnie

    no to i ja dorzuce cos od siebie

    - jesli automat ma opcje WINTER to korzystac z niej (np w MB to rusza z 2jki i zmienia biegi maks przy 3k RPM)
    - gdy juz wyjedziesz ze sniegu ESP wlaczyc i nie ruszac
    - upewnic sie kiedy ostatnio dolewales / sprawdzales plyn chlodniczy oraz hamulcowy
    - obieg zamkniety wentylacji bardzo pomaga przy rozgrzaniu rano pojazdu
    - tanie (ponizej 20PLN) chemiczne odmrazacze w spray'u to strata pieniedzy i szkoda skory / rekawiczek
    - mala saperka i woreczek soli w bagazniku nigdy nie przeszkadza a w kabinie dobrze miec pochlaniacz wilgoci
    - o drobiazgach typu uszczelki przetarte preparatem z silikonem czy tez wosk na progach nie ma co wspominac

    to tak na szybko

  8. #8
    Starszy użytkownik
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Szczecin
    Postów
    578
    Podziękowano Thanks Given 
    4
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    14

    Domyślnie

    Najlepszym systemem wspomagającym jazdę w zimie jest zdrowy rozsądek.

  9. #9
    grzkem
    Gość

    Domyślnie

    Żaden układ nie zastąpi zdrowego rozsądku podczas jazdy zimą. Warto sobie poćwiczyć jazdę na jakimś placu aby się przekonać jak zachowuje się auto.

    Jeżeli chodzi o układ ASR to łatwiej jest mi ruszyć z miejsca gdy jest on wyłączony (zima, głębszy śnieg).

    ABS nie napiszę, bo już nie mam od kilku lat porównania bez ABS. Dodam, że staram się hamować silnikiem i trzymać odstęp od poprzedzającego samochodu.

    Znalazłem kiedyś taki artykuł „Też hamulec trzymasz do końca? Idzie zima. Niedługo na naszych drogach może być równie ślisko jak na filmie...”

    http://motoryzacja.interia.pl/wiadom...eca130355c9a9b

  10. #10
    viator
    Gość

    Domyślnie

    przed wakacjami kupiłem E46 i dopiero teraz miałem okazję przekonać się jak działa DSC, szczególnie jak kupa śniegu napada.

    natomiast miałem przykrą przygodę z peugeotem 307. na leśnej drodze zatrzymałem się i przednim lewym kołem wjechałem w koleinę raptem na pół głębokości opony. mechanizm różnicowy przy ruszaniu dawał całą moc tylko na lewe koło w efekcie czego za cholerę nie mogłem ruszyć. gdybym mógł to cholerstwo wyłączyć to prawdopodobnie bym wyjechał. a tak niestety nie obyło się bez pomocy przypadkowo przejeżdżającej osoby.

  11. #11
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    No to własnie nie miałeś blokady różnicowej i dlatego ślizgało się tam, gdzie była mniejsza przyczepność. Jeśli miałbyś blokadę mechanizmu różnicowego to wtedy moment NA STAŁE byłby rozdzielony na oba koła. Jak nie masz - wtedy moment większy jest przekazywany na koło które ma mniejszy opór.

  12. #12
    Znawca tematu Avatar Andrebar
    Zarejestrowany
    wrz 2010
    Skąd
    Łódź - Heidelberg
    Postów
    4,718
    Podziękowano Thanks Given 
    1,084
    Podziękowano Thanks Received 
    3
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    -Kris75- należy jeszcze ludziom wytłumaczyć , że owa blokada mech. różnic. (tzw szpera) nie występuje w seryjnie tańszych autach typowo osob. jak i nawet pseudo terenowych.
    Można ją zamówić za dodatkową opłatą i w autach osob. występuję przeważnie w wersji 25% blokady mech. różnicowego ..... (w BMW z 1994r taki zeszperowany most kosztowała ok 800 DM więcej od zwykłego) ....należy dodać , że blokada jest automatyczna .
    Oprócz niewątpliwych zalet owa szpera posiada tą wadę , że szybciej zdziera się bieżnik opon na suchym i twardym gruncie..... dość często mylone ze zła zbieżnością . .. (ale szpera to naprawdę wyjątki i znakomita mniejszość )
    Czy masz czy nie taki zeszperowany most napędowy łatwo sprawdzić jak opisał -Kris- .....albo "strzelasz" z dwóch kół - wtedy masz ....albo kręcisz jednym - wtedy nie masz.

    Generalnie oprócz tych wszystkich "polepszaczy" do trakcji to jeden z najbardziej użytecznych mechanizmów......jest jeszcze jeden PODSTAWOWY o którym nikt nie wspomniał a każde nawet najtańsze auto jest w niego wyposażone - to sprawny hamulec "ręczny" !! ...jak się ktoś nauczy nim posługiwać na śliskiej nawierzchni to zobaczy ile frajdy z jazdy i jak niedocenianym być może przy tych wszystkich pozostałych nowinkach technicznych.

    Najlepszym jednak mechanizmem bezpieczeństwa w każdych warunkach drogowych jest - instynkt samozachowawczy
    Człowiek mądrzeje z wiekiem....szkoda tylko że z wiekiem od trumny

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •