Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 31 do 41 z 41

Temat: Sprowadzenie auta na oryginalnych tablicach

  1. #31
    Andre
    Gość

    Domyślnie

    Nawet jeśli tłumaczenie wyszłoby 100 zł to i tak chyba opłaca się .

    Zapytałem w WK we Wrocławiu i taką dali mi odpowiedź.
    "... ponadto, na podstawie §2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, właściciel pojazdu do wniosku załącza również tablice rejestracyjne, jeżeli pojazd był zarejestrowany (w przypadku pojazdu sprowadzonego z zagranicy bez tablic rejestracyjnych lub konieczności zwrotu tych tablic do organu rejestrującego państwa, z którego pojazd został sprowadzony, właściciel pojazdu zamiast tablic rejestracyjnych dołącza stosowne oświadczenie o ich braku).

    Zatem, odpowiadając na Pana pytanie o możliwość rejestracji pojazdu zakupionego w Niemczech, lecz nie wymeldowanego i przywiezionego do Polski z oryginalnymi tablicami rejestracyjnymi oraz umową kupna-sprzedaży, informuję, iż organ nie dokonuje analizy „wymeldowań pojazdów”, natomiast rejestruje pojazdy na podstawie powyżej wymienionych dokumentów."
    Czyli umowa KS, karta pojazdu, akcyza, itd.
    Ostatnio edytowane przez Andre ; 24-01-13 o 23:31

  2. #32
    Mercedesomaniak
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co się orientowałem jak sam sprowadzałem samochód, tablice przewozowe to 200 euro, a na tablicach mozna jechac jak własciciel pozwoli bo w sumie jedziemy na jego ubezpieczeniu potem musisz odesłac papiery i tablice mu zeby auto wyrejestrował, i on odsyła dokumenty, nie możesz jechac samochodem który jest wyrejestrowany... takim autem to ewentualnie na lawete... która kosztuje ok 2 tys zł, ja miałem auto uszkodzone to nie ryzykowałem i zamówiłem z wrocławia lawete - stała pod granica i zapłaciłem tysiac złoty jak tablice a niczym sie nie martwiłem :P auto mi załadował i rozładował pod domem warto czasami przeliczyc koszty i ryzyko ... mandat za auto wyrejestrowane to ok 1500zł .... nie warte zachodu...
    Ostatnio edytowane przez Kris75 ; 15-01-14 o 21:27

  3. #33
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Kuzyn kilka dni temu zadatkował Skodę Fabię i ma odebrać auto w najbliższy poniedziałek. Z tego co rozmawiał ze sprzedającym (prywatna osoba) to może jego autem wracać na jego tablicach gdyż jak sam stwierdził będą jeszcze wtedy ważne 3dni od poniedziałku. Zawsze zjeżdżaliśmy do Polski na 5 dniowych zjazdówkach i było to standardem. Wytłumaczy mi ktoś na jakich zasadach sprzedający chce abyśmy wrócili autem do Polski? Podobno auto ma być wymeldowane i mam dostać mały i duży brif. Nie dopytaliśmy jednak co z ubezpieczenie. Czy daje nam swoje i możemy na nim wracać?

    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

  4. #34
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Może to tablice zjazdowe z żółtym paskiem?

  5. #35
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie. Raczej Niemiec nie fundowałby nam takich tablic, a przynajmniej nie było o tym mowy. Dogadywaliśmy się po angielsku więc raczej on, albo my może coś źle zrozumieliśmy. Pytam ponieważ jak czegoś takiego jak powrót na tablicach byłego właściciela nie ma to nie będzie wielkim problem ich zakup, ale 90E to znowu też nie tak mało i warto się zainteresować tematem, nawet na przyszłość.

  6. #36
    Kris75
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie Niemiec - chłop jak kupował auto wykupił za 50 EUR (czy ile tam) tablice wyjazdowe na 5 dni.

  7. #37
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Auto nie zostało jeszcze sprowadzone do Polski, dopiero w poniedziałek mamy nim przyjechać. Kuzyn nic nie dopłacał sprzedającemu za tablice i nic takiego nie uzgadnialiśmy.

  8. #38
    Znawca tematu Avatar czeslaw555
    Zarejestrowany
    gru 2010
    Skąd
    POLSKA
    Postów
    3,421
    Podziękowano Thanks Given 
    123
    Podziękowano Thanks Received 
    4
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    a jaki problem wykupić żółte i spokojnie wracać ? szkoda kasy ? kurcze ma na auto więc i na paliwo powinien mieć , tak to chyba działa
    Pozdrawiam

  9. #39
    Starszy użytkownik Avatar elpolacco
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    125
    Podziękowano Thanks Given 
    11
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    13

    Domyślnie

    Auto już w PL. Auto nie było jednak wymeldowane, posiadało oryginalne tablice z naklejkami. Właściciel tłumaczył nam, że można na nich wracać. Nie mieliśmy jednak ubezpieczenia więc wykupiliśmy 5dniowe tablice - koszt 13,10E + ubezpieczenie 50E i wymeldowaliśmy auto w wydziale komunikacji (koszt ok. 6E). Po drodze mieliśmy kontrolę niemieckiej policji gdyż lecieliśmy dwoma takimi samymi samochodami w takim samym kolorze na zjazdowych numerach co bardzo wzbudzało podejrzenie Podejrzewali prawdopodobnie że kradzione i nawet nie interesował ich brif, ani ubezpieczenie.

  10. #40
    unfaller
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli auto bylo zameldowane, to oznacza automatycznie ze posiada ubezpieczenie, w DE nie ma kwitkow dokumentujacych zawarcie polisy ktore okazuje sie w razie kontroli. Mogliscie zatem spokojnie wracac na tablicach wlasciciela.

    5-dniowki chyba jednak byly troszke drozsze, 13,10 to koszt administracyjny, 50 ubezpieczenie, ale podejrzewam ze doszedl jeszcze koszt wytloczenia tablic.

  11. #41
    wzlociq
    Gość

    Domyślnie

    Witam mam takie pytanko sprowadziłem auto z Danii przyjechałem im na kołach na Dońskich tablicach (orginalnych)posiadam umowę kupna sprzedaży dowód rejestracyjny cz 1 cz 2. Ale czytałem ze trzeba mieć adnotacje w dowodzie rejestracyjnym ze jest wymeldowany. Czy bez tej adnotacji zarejestruję to auto ? pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mpDante ; 18-10-14 o 11:43

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •