Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Xsara II 2001 1.9D

  1. #1
    tommies
    Gość

    Domyślnie Xsara II 2001 1.9D

    Użytkuje od nowości. Aktualny przebieg to prawie 350 000.
    Polecam z czystym sumieniem. Model ten ma bardzo komfortowe zawieszenie i pewnie się prowadzi, pomimo iż zawieszenie w tym modelu jest tradycyjne a nie hydro-pneumatyczne.Tylna belka wymagała regeneracji dopiero przy 280 000. Silnik 1.9D to prosta i bezawaryjna jednostka jedynie raz simering na osi gazu w pompie się rozszczelnił.
    Ogólnie to auto jak u handlarza "lać paliwo i jeździć"
    Z wad trzeba wymienić jednak słabą elektrykę tzn często coś nie kontaktuje - najlepiej ominąć kostki i polutować na stałe - znika 99% problemów.
    Silnik 1.9D może i jest ultraniezawodny, jednak absolutnie ZERO dynamiki i dość głośny.

  2. #2
    Znawca tematu Avatar takietam
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Olsztyn
    Postów
    3,694
    Podziękowano Thanks Given 
    1,658
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    17

    Domyślnie

    Mógłbyś napisać ile kosztuje regeneracja belki? Jakie jest średnie spalanie lato/zima, miasto/trasa?
    Jeżeli pamiętamy, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe.
    www.ogloszenia-motoryzacyjne.net

  3. #3
    dziurzyk
    Gość

    Domyślnie

    Regeneracja tylnej belki zaczyna się od 660 złotych w zakładzie który zajmuje się tylko belkami we francuzach. Jest to zakład szczególnie polecany przez forumowiczów z 206club.net. Usługa regeneracji składa się z wymiany czopów, łożysk i regeneracji gniazd w wahaczach jeśli jest potrzeba.
    Co do przebiegu 280kkm na fabrycznej belce to ciężko mi w to uwierzyć. Z reguły belki w Peugeot/Citroen wytrzymują ok 100kkm. Później jest już tylko gorzej.

  4. #4
    tommies
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie w tym zakładzie robiłem Baaaaardzo polecam. Razem z oryginalnymi poduszkami 750 PLN.

    Nie mam powodu nikogo oszukiwać, auto użytkuje od początku więc wiem co jest i kiedy było robione. Równolegle mieliśmy Saxo i regeneracja też była przy identycznym przebiegu. Jedynie w Saxo odbyło się to błyskawicznie i w ciągu kilku dni padła totalnie, tak że ledwo dotoczyłem się do warsztatu który wziął 2x tyle co ten polecany.
    Ogólnie w rodzinie i wśród znajomych jest dużo różnych Cytrynek. Natomiast jak to przy Saxo opisywałem koledze padła przy właśnie około 100 tys. Ciotce znów w Berlingo który co nieco dźwigał przy ponad 200 tys. Siostra znów w swojej Saxince ma już około 200 tys i tez na razie nic nie słychać

    Myślę że do tego mitu o błyskawicznie padającej belce przyczyniają się takie "bezwypadkowe" które tu są opisywane. Jak ma licznik ze 100 tys cofnięty to i wydaje się że belki tak padaja.

    Co do spalania to w zakorkowanej Warszawie ok 6-7l ale to ekstremalne warunki w trasie przy emeryckiej jeździe, a z tym silnikiem inaczej się nie da, to potrafi spaść do około około 5.

    I jeszcze raz powtórzę - na dynamikę nie ma co liczyć, ale za to można śmiało liczyć na niezawodność i trwałość tego silnika.

  5. #5
    goralek
    Gość

    Domyślnie

    W 100% potwierdzam słowa tommies, jestem właścicielem xsary II 1,9 d combi z 2002r od nowości. Mam przejechane 263 000 km i poza małymi problemami (łączenia kostek elektyki) (wiązka do przednich drzwi kierowcy-najsłabsze ogniwo) jest niezawodne. Co do tylnej belki to co 100 000 km warsztat ją rozbiera, wymienia łożyska, nakłada nowy smar (koszt 200,00 PLN) i zapewniają, że buda się rozsypie a tylna belka będzie działać. Silnik pali z dotyku w najgorsze mrozy, spalanie z włączoną klimą na trasie 4,6 l ON (jazda emerycka do 110km/h) po Warszawie 7-9 l ON. Co do dynamiki to czasami żona daje mi civica zatankować to wiem co to dynamika. Silnik w cytrynce/peugeocie 1,9 D (DW8) to traktorek do toczenia, ale bez problemu przejeździ 1 000 000 km.

    Co do wpisu kolegi dziurzyk, polecam tekst powyżej (wiedząc o tym można zaoszczędzić dużo kasy)

    Od jakiegoś czasu przeglądam różne fora (chęć zmiany samochodu) i to co czytam (o zgrozo !!!) uświadcza mnie w przekonaniu, że moją cytrynką będę jeździł do żółtych tablic albo i dłużej

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •