Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 41

Temat: Audi Q5 V6 WA1KK78R19A055119 oczywiście bezwypadkowe ;) WZ 1709F

  1. #16
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Joooooop

  2. #17
    PanBodek
    Gość

    Oko

    widzę, że forum zostało opanowane przez prześmiewcze lobby importerów samochodów o " jedynie słusznych racjach" , dyktujące ile musi kosztować dane auto
    Myślałem że to forum zostało stworzone aby ostrzegać ludzi przed nieuczciwymi sprzedawcami a nie do reklamowania własnych usług.

  3. #18
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Przepraszam ale kto tu jest nie uczciwy ??? EFL ??? Tradelux ??? ja ??? czy my wszyscy.

  4. #19
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Panie Bodek. Wylej Pan swoje żale ( i wszyscy inni oburzeni forumowym kolesiostwem) w temacie Co mnie wkurza...

    Chętnie poczytam narzekania na handlarzy i kolesi z forum. Mam nadzieję,że znajdę również odpowiedź na pytanie - Po cholerę jasną szukacie aut od handlarzy skoro tak na nich psioczycie???

    Po co rejestrujecie się na forum i szukacie pomocy skoro sami wiecie lepiej ???

  5. #20
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    EFL, bo rzeczoznawca wpisał, że to, to, to naprawiane itd. Nie wykupił dostępu do Carfaxu i nie dał zdjęć na aukcje.
    Rzeczoznawca ocenia/wycenia dany przedmiot, a nie bawi się w detektywa.

    Kris: Pan Bodek jest handlarzem i ma dostęp do ofert poleasingowych. Jest tutaj trochę osób, które taki dostęp też ma i oceni czy na dzień dzisiejszy możliwy jest zakup na gotowo w kraju Q5 3.0TDI z przebiegiem 66tys km w dobrej opcji, bezwypadkowe, nieuszkodzonego za 80tys zł netto po opłaceniu akcyzy (normalnej 18,6%)
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  6. #21
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Q5 3.0TDI z przebiegiem 66tys km w dobrej opcji, bezwypadkowe, nieuszkodzonego za 80tys zł netto po opłaceniu akcyzy (normalnej 18,6%)
    niech się ktoś ze mną podzieli na pw linkami do aukcji, bo chyba nie mam wszystkich.
    W tych co mam, w tej cenie (jeśli mamy liczyć z akcyzą 18,6%) nie realne dostanie q5 3,0 tdi w dobrej opcji i przebiegiem rzędu 60-80 tys km

  7. #22
    Kris
    Gość

    Domyślnie

    Lukas.s Opróżnij skrzynkę bo Ci nie mogę wysłać zdjęć tych podłużnic żebyś ocenił czy dobrze wstawiłem - tak po za tematem

  8. #23
    PanBodek
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    EFL, bo rzeczoznawca wpisał, że to, to, to naprawiane itd. Nie wykupił dostępu do Carfaxu i nie dał zdjęć na aukcje.
    Rzeczoznawca ocenia/wycenia dany przedmiot, a nie bawi się w detektywa.
    Jest coś takiego jak kodeks etyki zawodowej rzeczoznawców majątkowych. W rozdziale II par 6 mówi on:
    "Podstawowymi zasadami obowiązującymi rzeczoznawcę majątkowego są: rzetelność, uczciwość, szczególna staranność, bezstronność i zachowanie tajemnicy zawodowej."
    Oczywiście każdy ma prawo do własnej interpretacji , ale w mojej ocenie w sformułowaniu o szczególnej staranności zawiera się użycie wyszukiwarki google w celu sprawdzenia ocenianego pojazdu , tym bardziej że większość samochodów z USA ma przeszłość powypadkową. W tym wypadku zdjęcia były ogólnie dostępne , nie trzeba było mieć Carfaxu.

  9. #24
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    Jest coś takiego jak kodeks etyki zawodowej rzeczoznawców majątkowych. W rozdziale II par 6 mówi on:
    "Podstawowymi zasadami obowiązującymi rzeczoznawcę majątkowego są: rzetelność, uczciwość, szczególna staranność, bezstronność i zachowanie tajemnicy zawodowej."
    rozumiemy o co Ci chodzi, ale tam nie jest napisane, że grubość powłoki nie odbiega od wartości fabrycznych, tylko są podane inne grubości na elementach wcześniej uszkodzonych. Jemu płacą za wycenę przedmiotu, gdy jest na miejscu- tak jak napisał tradelux, nie za bawienie się w detektywa, równie dobrze mógłbyś oczekiwać wywiadu z poprzednim właścicielem, który opowiada jak woził tym autem dzieci do przedszkola, wspominał rodzinne wypady za miasto itd.
    Poza tym poczytaj np. umowę z motor trade. Wynika z nich, że traktują Cię jako profesjonalistę. Ba, można wysnuć wniosek, że jak masz wątpliwości co do stanu auta to nie licytuj Żadnej odpowiedzialności za wady etc.

    @Kris, opróżniona

  10. #25
    Znawca tematu Avatar tradelux
    Zarejestrowany
    paź 2010
    Skąd
    Katowice, Kraków
    Postów
    5,568
    Podziękowano Thanks Given 
    91
    Podziękowano Thanks Received 
    5
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    19

    Domyślnie

    Zrozum, że auto powypadkowe też ma jakąś wartość i w tym przypadku tę wartość wycenia rzeczoznawca (odejmuje ileś tam procent w zależności od stanu naprawy).
    On ma za zadanie WYCENIĆ, a nie ostrzec itd.
    ---

    Facebook: www.facebook.com/TradeLUX.samochody
    Otomoto: trade-lux.otomoto.pl
    Login na allegro: trade-lux

  11. #26
    Znawca tematu Avatar Lukas.s
    Zarejestrowany
    lut 2012
    Postów
    2,634
    Podziękowano Thanks Given 
    284
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    15

    Domyślnie

    sęk w tym, że jak Polak zobaczy na otomoto najtańsze np. q5 za 70 tys pln, które okaże się po wypadku, to potem szuka bezwypadkowego za cenę powypadkowego, i ciągłe narzekania, że w Polsce nie da się kupić normalnego samochodu, że same szroty. a czasem wystarczy zmienić budżet.

  12. #27
    dremp
    Gość

    Domyślnie

    Paaaanie co pan mnie to w konia robisz!!!!!

    sonsiad kupil rozumisz ygelke za 70 tysi a pan chcesz zebym ja sto zaplacil!? paaaanie ja nie jestem frajer pompka!!!!!

  13. #28
    Autohof92
    Gość

    Domyślnie

    No chociaz kilku z NORMALNYM podejsciem w tym kraju. Ostatnie wypowiedzi Lukas.sa i drempa to kwintesencja rysopisu typowego polaczka, ktory wie najlepiej, ba lepiej niz najlepiej, ale szuka rad na forum.... to juz wiemy kogo sie tyczylo

  14. #29
    Znawca tematu Avatar Grzechu
    Zarejestrowany
    sty 2011
    Skąd
    Trójmiasto
    Postów
    4,325
    Podziękowano Thanks Given 
    933
    Podziękowano Thanks Received 
    0
    Podziękowano
    _______
    Siła Reputacji
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał tradelux Zobacz post
    Zrozum, że auto powypadkowe też ma jakąś wartość i w tym przypadku tę wartość wycenia rzeczoznawca (odejmuje ileś tam procent w zależności od stanu naprawy).
    On ma za zadanie WYCENIĆ, a nie ostrzec itd.
    alesz to żes pięknie i delikatnie ujoł

    tak po za tym co ma rzeczoznawca majątkowy do wyceny tej q5 nie mam zielonego pojęcia bo
    już cytuje "Rzeczoznawca majątkowy – to osoba fizyczna posiadająca uprawnienia zawodowe w zakresie szacowania nieruchomości nadane przez Ministra Infrastruktury lub jego poprzedników prawnych w trybie ustawy"
    auto wyceniał rzeczoznawca samochodowy Panie Bodku tak dla uściślenia o.k ???
    I naprawde te 77000 netto to są pineski za Q5 z 2009, żyjemy w Polsce nie w Dubaju

  15. #30
    PanBodek
    Gość

    Domyślnie

    Grzechu, wielkie dzięki za uwagę. Rzeczywiście masz rację, mój błąd. Spójrzmy więc do Kodeksu Etyki Zawodowej Rzeczoznawcy Samochodowego:
    " Art 2 Glówne zadania Rzeczoznawcy Samochodowego:
    1.Prowadzenie wszelkich czynności i ocen niezbędnych do określenia pochodzenia rozmiarów i wartości szkód oraz weryfikacja kosztów i elementów użytych do napraw dla pojazdów samochodowych, motocykli i podobnych pojazdów
    (...)
    3. Dokonywanie wycen wartości nowych i używanych, uszkodzonych i naprawionych pojazdów samochodowych.
    (...)
    Załącznik nr 2 do kodeksu:
    Zakres ocen i opinii
    Minimalny zakres weryfikacji i usług, które powinny byc wykonane przez Rzeczoznawcę samochodowego obejmuje:
    (...)
    - ustalenie historii pojazdu i sprawdzenie dowodu ubezpieczenia
    - sprawdzenie poprzednich szkód (w celu zebrania danych o pojeździe i uniknięcia ******w) "
    Tak więc chyba rzeczoznawca powinien bawic się w detektywa .
    Ale abstra***ąc od powyższego ,tak na zdrowy chłopski rozum weźmy np dwa audi q5 z 2009 z podobnym wyposażeniem i przebiegiem (oba oczywiście warte co najmniej 150k każdy ) jeden po dzwonie jak ten ze stanów (prawdopodobnie bez prawa rejestracji w USA), naprawiony , drugi rownież był uszkodzony - spadł na niego kamień, więc wymieniono maskę i pomalowano. Czy teraz rzeczoznawca bez wnikania w przeszłośc pojazdów jest w stanie ustalic w sposób rzetelny ich wartośc rynkową ? Nie , a przecież do tego jest powołany. Nie trzeba byc rzeczoznawcą żeby przyjsc z czujnikiem i sprawdzic który element był malowany.
    pozdrawiam kolegów z forum
    Ostatnio edytowane przez PanBodek ; 14-12-12 o 23:53

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Zakładka

Zakładka

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •